Τα πάντα για τα τσοκ

Στέλιο μάλλον τό ανάποδο ισχύει,για σκέψου το.
Ναι δίκιο έχεις. 👍Μπερδεύτηκα και τα έγραψα ανάποδα.🙃 Ενώ τα είχα μελετήσει, και τα είχα ξαναγράψει παλαιότερα στο φόρουμ, και με σχεδιαγράμματα !!!
Το FULL έχει το πιο κοντό παράλληλο τμήμα, και το IC το μακρύτερο. ;)
Εδώ τα είχα γράψει σωστά (πέρυσι): https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Πλαγιόκαννο.259/post-852676
Το πιο παλιό μου ποστ με τα σχεδιαγράμματα δεν μπορώ να το βρω, άσε που θα έχουν χαθεί και οι φωτο λόγω postimage ...
 
Εδώ τα είχα γράψει σωστά (πέρυσι): https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Πλαγιόκαννο.259/post-852676
Το πιο παλιό μου ποστ με τα σχεδιαγράμματα δεν μπορώ να το βρω, άσε που θα έχουν χαθεί και οι φωτο λόγω postimage ...
Το τσοκ με παράλληλο τμήμα στο τέλος είναι εφεύρεση των Άγγλων που θεωρούν ότι είναι και το σωστότερο,από ότι γνωρίζω δεν είναι μάρκετινγκ και συνήθως είναι γύρω στα 2/2.5 εκ δηλ όσο είναι και το μήκος της γόμωσης περίπου εννοώ ύψος από πατο ταπας σε πάνω μέρος σκαγιων για να συγκρατηθεί σε ότι έχει διαμορφωθεί η στήλη,δεν είναι τυχαίο ότι όλα τα τσοκ εκτός των tegue είναι κωνικά παράλληλα. Με το σωστό να έχουν όλα το ίδιο παράλληλο στο τέλος όχι ότι κάτσει .Βέβαια αυτό θα έδινε διαφορετικού μήκους τσοκ αλλά θα χαλούσε η σούπα η ομοιομορφία κτλ έτσι ότι κάτσει όπως βολεύει και μετά απορούν όλοι γιατί δεν υπάρχει σχεδόν κανένα όπλο που να ανταποκρίνεται το ίδιο σωστά στα τσοκ του και κάποια του είναι άχρηστα.
 
Ειμαι σε σκεψη για αγορα LM invector ds εσω εξω ή gemini ή teague.Ποιο να προτιμησω?
Κανενα απο τα δυο.αν επιμενεις σε αυτα τα δυο gemini.για το οπλο που ρωτας
Καλυτερα ομως δες kicks η pattermaster
Αν επιμένεις σε συμβατικο αφτερ carlsons
 
Αν θες κατι αμεσα για καραπινα ή δικαννο κι επιμεινεις στις 2 σου επιλογες,αν παρεις τζεμινι πας σε εξτρα φουλ και **. Σε αλλες συσφιξεις και συνδιασμό δεν εχει ουσια.ψαξου ομως για κατι καλυτερο και πιο συμβατο στο οπλο ds που ρώτησες
 
Ειμαι σε σκεψη για αγορα LM invector ds εσω εξω ή gemini ή teague.Ποιο να προτιμησω?
Τα Gemini πάνε σε συμβατικούς αυλούς καλύτερα, τα teague είναι από τα καλύτερα συμβατικά τσόκ, αλλά να προτιμήσεις μισή σύσφιξη πιο ανοιχτή απ' αυτή που θέλεις γιατί ρίχνουν σφιχτά,πάνε πολύ σε διευρυμένους αυλούς (Η miroku τα βάζει από μαμά) Κλασική αξία τα Carlson's και τα Muller που δεν τα βρίσκεις πλέον..
Μετά πας σε φρένου και θα σου πρότεινα τα paternmaster!
 
Αν θες κατι αμεσα για καραπινα ή δικαννο κι επιμεινεις στις 2 σου επιλογες,αν παρεις τζεμινι πας σε εξτρα φουλ και **. Σε αλλες συσφιξεις και συνδιασμό δεν εχει ουσια.ψαξου ομως για κατι καλυτερο και πιο συμβατο στο οπλο ds που ρώτησες
Το οπλο ειναι το 725 citori.Το θελω και για πρωινο καρτερι και για περπατητο οποτε τα 2** και εξτρα φουλ δεν μου κανουν.Τα εργοστασιακα παντως ειναι ολα μισο νουμερο πιο ανοιχτα εκτος απο το 1* που ειναι σωστο.Ασε που οι κατανομες ειναι χαλια
 
Το οπλο ειναι το 725 citori.Το θελω και για πρωινο καρτερι και για περπατητο οποτε τα 2** και εξτρα φουλ δεν μου κανουν.Τα εργοστασιακα παντως ειναι ολα μισο νουμερο πιο ανοιχτα εκτος απο το 1* που ειναι σωστο.Ασε που οι κατανομες ειναι χαλια
Γιώργο τα μαμά ds είναι...όμορφα! :)
Αυτό και μόνο αυτό.
 
Back
Top