Τα πάντα για τα τσοκ

Ξέρει κανεις αν τα τζεμινι εσω εξω 2εκ με οπες λειτουργουν σαν φρενου ή ειναι εχα απλό πορτινγκ
Γιατί όταν παμε να καθαρίσουμε τέτοια τσοκ βρίσκουμε φλιδες πλαστικο μέσα στα δόντια ;
 
Και ενα αλλο που δεν μου αρεσει για τα τσοκ τα βγαζουν με ανοχη παντα μεγαλυτερη του 1 ή κα2 /10ατα του χιλιοστου ενα εχω βρει που μου ταιριαζει γαντι στον αυλο 18.35 που ειναι 0.723 ιντζες 18.3642 .Άντε γιατι οταν φτιαξω τον κωνο και δοκιμάσω με βλεπω να φτιαχνω και 12ποντα τσοκ στο τελος
 
για μενα τα τζεμινι ειναι πολυ καλα για τα λεφτα τους εχω παρει 4 τα 2 χωρις πορτινγκ και 2 με, δεν νομιζω οτι λειτουργουν σαν φρενα γιατι εχω και φρενατο και κανει διαφορετικη τουφεκια και πολυ παραπανω θορυβο
 
για μενα τα τζεμινι ειναι πολυ καλα για τα λεφτα τους εχω παρει 4 τα 2 χωρις πορτινγκ και 2 με, δεν νομιζω οτι λειτουργουν σαν φρενα γιατι εχω και φρενατο και κανει διαφορετικη τουφεκια και πολυ παραπανω θορυβο
Δημήτρη στη φούστα και ειδικά στο δαχτυλίδι του συγκεντρωτηρα (z2m κάι sg συγκεκριμένα)που παρατηρήσα εγώ το φουλ με πορτινγκ αφήνει το σημάδι του. Τους πέταξα πριν λίγο καιρό ενώ έλεγα κάποια στιγμή να ανέβαζα φωτό για να το συζητήσουμε. Εναν sg τον είχε ξεσκισει και στα πτερύγια...
 
Δημήτρη στη φούστα και ειδικά στο δαχτυλίδι του συγκεντρωτηρα (z2m κάι sg συγκεκριμένα)που παρατηρήσα εγώ το φουλ με πορτινγκ αφήνει το σημάδι του. Τους πέταξα πριν λίγο καιρό ενώ έλεγα κάποια στιγμή να ανέβαζα φωτό για να το συζητήσουμε. Εναν sg τον είχε ξεσκισει και στα πτερύγια...
Στράτο πιο πιθανό βρίσκω να συμβαίνει επειδή είναι φουλ τσοκ, άρα πολύ στενή διάμετρος, αν το κάνει το ίδιο ξέσκισμα και ο κύλινδρος με τρύπες, τότε είναι πιο κοντά στην απόδειξη ότι φρενάρει έστω σε κάποιο ποσοστό τον συγκεντρωτήρα λόγω των τρυπών.
Το πολύ στενό τσοκ δλδ απ' τη "φύση" του ας πούμε κάνει ένα μικροφρενάρισμα έτσι κι αλλιώς και οι τρύπες εδώ ουσιαστικά το φανερώνουν, παρά το επιτείνουν.
 
Δημήτρη στη φούστα και ειδικά στο δαχτυλίδι του συγκεντρωτηρα (z2m κάι sg συγκεκριμένα)που παρατηρήσα εγώ το φουλ με πορτινγκ αφήνει το σημάδι του. Τους πέταξα πριν λίγο καιρό ενώ έλεγα κάποια στιγμή να ανέβαζα φωτό για να το συζητήσουμε. Εναν sg τον είχε ξεσκισει και στα πτερύγια...
Στρατο λογικο ειναι στο φουλ να σου αφηνει γιατι ειναι στενο και πιεζεται πολυ ο συγκεντρωτηρας , εγω εχω lm,και m και δεν μου αφηνει τιποτα ενω αν δεις το "φτιαγμενο" 3αρι που εχω πως τους βγαζει θα παθεις πλακα φιλε
 
Στράτο πιο πιθανό βρίσκω να συμβαίνει επειδή είναι φουλ τσοκ, άρα πολύ στενή διάμετρος, αν το κάνει το ίδιο ξέσκισμα και ο κύλινδρος με τρύπες, τότε είναι πιο κοντά στην απόδειξη ότι φρενάρει έστω σε κάποιο ποσοστό τον συγκεντρωτήρα λόγω των τρυπών.
Το πολύ στενό τσοκ δλδ απ' τη "φύση" του ας πούμε κάνει ένα μικροφρενάρισμα έτσι κι αλλιώς και οι τρύπες εδώ ουσιαστικά το φανερώνουν, παρά το επιτείνουν.
Μπορεί να είναι κι έτσι Βασίλη...έχω μόνο το φουλ οπότε δεν μπορώ να το εξακρίβωσω...
Ότι φρενάρει το βύσμα είναι σιγουρο παντως
 
Στρατο λογικο ειναι στο φουλ να σου αφηνει γιατι ειναι στενο και πιεζεται πολυ ο συγκεντρωτηρας , εγω εχω lm,και m και δεν μου αφηνει τιποτα ενω αν δεις το "φτιαγμενο" 3αρι που εχω πως τους βγαζει θα παθεις πλακα φιλε
Βάλε κάμια φωτογραφία να δούμε κάποια στιγμή. Έχεις πάρει gemini +5 cm και του έφτιάξες τις τρύπες;
 
Βάλε κάμια φωτογραφία να δούμε κάποια στιγμή. Έχεις πάρει gemini +5 cm και του έφτιάξες τις τρύπες;
ναι και αν δεις τις φουστες λειπουν ολοκληρα κομματια απο εκει που περναει απο την τρυπα .τωρα πια με την καινουρια σεζον αν μας αφησουν να κυνηγισουμε !
 
Οταν φτιαξω το κωνο και δω αποδοσεις με τα συμβατικα θα προχωρησω και στα τσοκ θα σας τα δείξω ολα απλα θέλω χρονο .Σίγουρα θα παιξω με τσοκ .Απλά θα ψαξω και εκει με τι γωνια να τα τρυπισω και σε τι μέγεθος κατά τα άλλα δεν είναι τίποτα το τραγικό.όταν εχεις φίλο μηχανουργο κάνεις παπάδες άπλα πρέπει να ξέρεις τι ζητάς.
 
Εχω στη benelli τα gemini σε 2,3,4 άστρα. Σε όλες τις συσφίξεις έχω δει πλαστικό λιωμένο πάνω στα τσοκ. Οκ δεν είναι και kicks αλλά ένα φρενάρισμα πιστεύω το κάνουν.
Το έχω παρατηρήσει και εγώ στο δικό μου που είναι φουλ στις τρύπες έχω βγάλει κομμάτια πλαστικού όταν το καθαρίζω!!!
 
Παιδιά έχει κανείς το καινούργιο DLC ΤΣΟΚ της beretta, οκ κάποια επίστρωση από ότι κατάλαβα είναι, έχει κάποιος παραπάνω πληροφορίες;
 
Back
Top