Τα.. βάρη των θηραμάτων..

Δεν έχει σύστημα, αυτό το παιδί
Φέτος του πήρα δώρο σφεντόνα.Του χρόνου θα του πάρω 50m μεζούρα.Δεν γίνεται να περνάει τσίχλα στα 80 μέτρα και ο Χάρης από κάτω να την σημαδεύει.Εχουνε πονέσει τα μάτια μου με αυτά που βλέπω!

*Ξέχασα και χάπια για αποπαρασιτωση.Να απαλλαγεί από τα σκουλίκια.Κωλο δεν βάζει κάτω.
 
Φέτος του πήρα δώρο σφεντόνα.Του χρόνου θα του πάρω 50m μεζούρα.Δεν γίνεται να περνάει τσίχλα στα 80 μέτρα και ο Χάρης από κάτω να την σημαδεύει.Εχουνε πονέσει τα μάτια μου με αυτά που βλέπω!

*Ξέχασα και χάπια για αποπαρασιτωση.Να απαλλαγεί από τα σκουλίκια.Κωλο δεν βάζει κάτω.
Ναι αλλά είναι ο αρχοντας του βουνού.....τους στήνει όλους σε καρτερια, γνωστούς άγνωστους , σαν στρατιωτάκια
 
Ναι αλλά είναι ο αρχοντας του βουνού.....τους στήνει όλους σε καρτερια, γνωστούς άγνωστους , σαν στρατιωτάκια
Ήθελα να έβλεπα την μούρη του άλλου την ώρα που του είπε ήμαστε 6 άτομα και ήταν μόνο το διθέσιο κλουβακι στο καρτέρι.sarcastic.
 
Η διαφορά στο τραύμα του #8 συγκριτικά με το #10 είναι η μέρα με τη νύχτα!
Η τσίχλα και με 10 σκάγια 10αρια πάνω της θα μαδηθει και θα είναι αρτιμελής.
Με το ανάλογα σκάγια #8 θα είναι σε τεύχη.
Μου άρεσαν τα ΤΕΥΧΗ! .big smile.
 
Ξέρω άτομο που κυνηγάει περπατητο, με Beccacia, ραβδωτο τσοκ και η χαμηλότερη γόμωση του είναι τα 36γρ
Είναι αυτό που έλεγα πριν........

Αρκεί να είναι γεμάτη τσιχλες η τσάντα,
Με τι τρόπο θα γίνει αυτο δεν μας αφορά....

Λέμε για τους Ιταλούς κ τις συνήθειες τους μα τους έχουμε ξεπεράσει......

Από την άλλη μεριά είναι κ αυτο μια άποψη.......
Δεν υπάρχει κ κάνας νόμος που να το απαγορευει.....

Όπως αισθάνεται ο καθένας........
Η ποσοτητα η ποιότητα....
 
Ναι αλλά είναι ο αρχοντας του βουνού.....τους στήνει όλους σε καρτερια, γνωστούς άγνωστους , σαν στρατιωτάκια
Κλαίω όσο το θυμάμαι 😆
Με τον φακό μέσα στο δρόμο και έκανε ελέγχους
-Εσύ που πας ?
-Εσύ εκεί...
-Εσύ δεν χωράς...
-Τίνος είσ'εσύ ?
 
Last edited:
Κλαίω όσο το θυμάμαι 😆
Με τον φακό μέσα στο δρόμο και έκανε ελέγχους
-Εσύ που πας ?
-Εσύ εκεί...
-Εσύ δεν χωράς...
-Τίνος είσ'εσύ ?
Ευτυχως δεν πετυχε καναν τρελαμενο γιατι θα βλεπατε ταινια τους φως-κωλου με τον φακο στα χωραφια .sarcastic.
 
Είναι αυτό που έλεγα πριν........

Αρκεί να είναι γεμάτη τσιχλες η τσάντα,
Με τι τρόπο θα γίνει αυτο δεν μας αφορά....

Λέμε για τους Ιταλούς κ τις συνήθειες τους μα τους έχουμε ξεπεράσει......

Από την άλλη μεριά είναι κ αυτο μια άποψη.......
Δεν υπάρχει κ κάνας νόμος που να το απαγορευει.....

Όπως αισθάνεται ο καθένας........
Η ποσοτητα η ποιότητα....
Το αστείο με τον συγκεκριμένο είναι ότι έχει διαβάσει ότι αμερικανικό περιοδικό κυκλοφορεί, μπορεί να σου μιλάει με τις ώρες για διάφορα όπλα τσοκ κτλ....φαίνεται δλδ ότι ο άνθρωπος έχει ασχοληθεί αρκετά σε θεωρητικό επίπεδο....δεν είμαι σίγουρος αν το κάνει για την τσάντα η απλά δεν αισθάνεται σιγουριά με άλλο set up οπλου και λιγότερα γραμμαρια
 
δεν είμαι σίγουρος αν το κάνει για την τσάντα η απλά δεν αισθάνεται σιγουριά με άλλο set up οπλου και λιγότερα γραμμαρια
Θυμήθηκα τον @Γιάννης-Χανιά που αν κ πηγαινε κ σκοπευτήριο κ ήταν κ καλο τουφέκι κυνηγουσε τις τσίχλες περπατητο με πυρκαλ super 36γρ ν9....
Ώσπου κατέβηκε σε γραμμάρια......

Όλο το παν ειναι να καταφέρει κανείς να πείσει τον εαυτό του στο να δοκιμάσει κ κάτι....λιγότερο....
Πράγμα που δεν θεωρώ κ τόσο δυσκολο κ ιδιαίτερα για την τσίχλα, να μου πεις πχ για λαγό να πω οκ εκεί δεν χωράνε κ πολλά πειραματα κ ότι μας αρέσει δεν το αλλάζουμε....

Ο νους μας μπορεί να φαντάζεται πραγματα που μπορει να μην ισχυουν όμως καποτε πρεπει να γίνουν κ πραξη για να δουμε αν υπάρχει επιβεβαίωση η όχι.......

Αν τον γνωρίζεις προσωπικά να του πεις να το δει κ απο οικονομικής άποψης συν ότι δεν θα καταπονεί το ώμο κ το όπλο του χωρίς λόγο.....
 
Back
Top