Σκοπευτικα οπλα μεσης κατηγοριας!

Για να μην ξεφεύγουμε από το θέμα πειτε κάποια όπλα μεσαίας κατηγορίας. Να μην ξεχνάμε και τις καραμπίνες όμως. Εκεί θεωρώ ότι η μεσαία κατηγορία είναι πολύ πιο προσιτή οικονομικά.
Μια χαρά πάντως ρίχνει ο αρσενικοθυληκος με την καραμπίνα Bill άσε να λενε . .yel.
 
Μια χαρά πάντως ρίχνει ο αρσενικοθυληκος με την καραμπίνα Bill άσε να λενε . .yel.
Μια χαρά ρίχνει κανείς και με καραμπίνα αλλά δυστυχώς δεν έχουμε αγώνισμα στην Ελλάδα που να την επιτρέπει. Θεωρητικά στο κόμπακ επιτρέπεται αλλά αφού δεν μπορείς να βρεις μηχανισμό που να συγκρατεί τους κάλυκες και να αφήνει το όπλο να ρίχνει δύο φυσίγγια, πρακτικά απαγορεύεται.
 
Μια χαρά ρίχνει κανείς και με καραμπίνα αλλά δυστυχώς δεν έχουμε αγώνισμα στην Ελλάδα που να την επιτρέπει. Θεωρητικά στο κόμπακ επιτρέπεται αλλά αφού δεν μπορείς να βρεις μηχανισμό που να συγκρατεί τους κάλυκες και να αφήνει το όπλο να ρίχνει δύο φυσίγγια, πρακτικά απαγορεύεται.
Στα ψαχνα ίσως κάποτε να φανταστώ ;
 
Έχω αγωνιστεί με βάρη καννών στα 81 εκ από 1340 γρ (K80 Parcours) έως 1680 γρ (Miroku MK38). Το DT10 μου έχει κάννες 81 εκ βάρους 1470 γρ (με έσω έξω τσοκ). Όταν το έριξε ο Winser μου είπε ότι του θυμίζει το Parcours του. Κι εμένα μου το θυμίζει αλλά δεν είναι το ίδιο, δυστυχώς.
1553 gr το καινουργιο ΜΚ38 με 81.3 εκ καννες
 
καλησπέρα leo η τωρινές κάνες του ΜΚ 38 είναι 18,7 και βάρος 1550 γρ ζύγισμα κοντά στον πείρο απλώς το αναφέρω
Το έμαθα Χρήστο. Πολύ ευχάριστο διότι το βάρος τους πριν χαντακωναν ένα πολύ αξιόλογο όπλο
 
Καλά, μην τρελαίνεσαι... Δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο... Ειδικά με τα Teague. Τα αντικατέστησα με εσωτερικά Trulock και ήταν πολύ καλύτερα.
Μιλαω για τις ταχυτητες που έβγαζαν αυτες οι κάνες, 70 χιλ θαλαμες σε 18.7 κ αχρωμιωτες σε 81 εκ , ο τέλειος συνδυασμός , επιταχυντες φίλε Λεο
 
Στα ψαχνα ίσως κάποτε να φανταστώ ;
Σύντομα. Τον Μάϊο έχει προγραμματισμένο Grand Prix. Το πλάνο ήταν μέχρι τότε να έχουν γίνει και 2-3 τοπικοί αγώνες. Έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα με τον κοβιντ δεν είναι τίποτα σίγουρο.
 
Καθόλου καλή ιδέα. Οι θαλάμες τρώνε το χειρότερο ζόρι. Perazzi, Krieghoff, P&V κλπ χρωμιωνουν ΜΟΝΟ τις θαλάμες.
Ε προφανώς γι αυτό και το διόρθωσαν εκ των υστέρων. Πάλι καλά.
 
Back
Top