Σκοπευτήριο Χανίων

Μετά απο κανένα μήνα αποχής απο το σκοπευτήριο,πάρκαρα τον μικρό για καμία ώρα και ανέβηκα να ρίξω καμια πουλά καθώς δεν είχα και πολυ χρόνο.....η παρέα πολυ καλή με Στελιο,Δημήτρη,Βίκτωρα και τον αδελφό μου..έτυχα σε νέο σχήμα στο τελευταίο γήπεδο του σκοπευτηρίου που ρίχνουν trap...έκανα μια απο τις χειρότερες πουλες της ζωής μου,αν όχι τη χειρότερη..μονοψήφιο:D το νούμερο...δικαιολογίες πάντα υπάρχουν πολλές ειδικά στα κακά σκορ,αλλα γενικά δεν μου αρέσει να τις αναλύω,γιατί πιστεύω απο τη στιγμή που μπαίνουμε στο γήπεδο πρέπει τα πιάτα να σπάνε...
 
Το Σάββατο ξέρεις αν θα είναι το ίδιο σχήμα στο ίδιο γήπεδο?
Ευριπιδη δεν έκατσα πολυ γιατί είχα τον μικρό σε ενα παιδότοπο και έπρεπε συγκεκριμένη ώρα να γυρίσω να τον πάρω...ετσι δεν έπιασα συζήτηση με τον Παναγιώτη να μου πει λεπτομέρειες..
 
Ευριπιδη δεν έκατσα πολυ γιατί είχα τον μικρό σε ενα παιδότοπο και έπρεπε συγκεκριμένη ώρα να γυρίσω να τον πάρω...ετσι δεν έπιασα συζήτηση με τον Παναγιώτη να μου πει λεπτομέρειες..
Δε φτιάχνεται ένα παιδότοπο εκεί στο σκοπευτήριο σας......Γιάννη θα είσαι ο καλύτερος πελάτης. ......sarcastic.
 
Δε φτιάχνεται ένα παιδότοπο εκεί στο σκοπευτήριο σας......Γιάννη θα είσαι ο καλύτερος πελάτης. ......sarcastic.
Χαχα αυτο πραγματικα θα ήταν το καλύτερο...το σκοπευτήριο γενικά ειναι μεγάλο έχει χώρους για να πας ενα παιδί..αλλα να πας ενα κανονικό παιδί,όχι ενα που έχει τσιτες ο κωλος του απο το πρωί μέχρι το βράδυ...
το δοκίμασα 2-3 φορές και τον πήρα αλλα δεν καθόταν με τίποτα ήσυχος..έριχνα και γύριζα να δω τι κάνει και δεν καθόταν καθόλου...δημιουγουσε πρόβλημα και μου έβγαζε την ψυχή.tired.....
έτσι την τελευταία φορά που τον πήρα είπα ειναι και η τελευταία..
 
Εσύ Γιάννη τουλάχιστον πηγες.
Όπως σου είπα και στο κολυμβητήριο που συναντηθήκαμε, εγώ φέτος δεν εχω περάσει ούτε από έξω απο το σκοπευτήριο. Θεωρώ πως κυριότερη αιτία για την κακή σου επίδοση ήταν η χρονική πίεση και το στρες που σου δημιουργούσε.
Υ.Γ. Κάτσε να αξιωθώ εγώ επιτέλους να πάω και τότε θα δεις τι θα πει κακή επίδοση...
 
Μετά απο κανένα μήνα αποχής απο το σκοπευτήριο,πάρκαρα τον μικρό για καμία ώρα και ανέβηκα να ρίξω καμια πουλά καθώς δεν είχα και πολυ χρόνο.....η παρέα πολυ καλή με Στελιο,Δημήτρη,Βίκτωρα και τον αδελφό μου..έτυχα σε νέο σχήμα στο τελευταίο γήπεδο του σκοπευτηρίου που ρίχνουν trap...έκανα μια απο τις χειρότερες πουλες της ζωής μου,αν όχι τη χειρότερη..μονοψήφιο:D το νούμερο...δικαιολογίες πάντα υπάρχουν πολλές ειδικά στα κακά σκορ,αλλα γενικά δεν μου αρέσει να τις αναλύω,γιατί πιστεύω απο τη στιγμή που μπαίνουμε στο γήπεδο πρέπει τα πιάτα να σπάνε...
Δεν είσαι ο μόνος ... Οι περισσότεροι μονοψήφιο κάναμε !!! :( .yel. Ένας άγγλος έκανε μόνο 1, και ένας άλλος (ο Φιλ) τα παράτησε, 2 βατήρες πριν τελειώσει την πούλα, κι έφυγε !!!
Είναι που ρίχναμε και πρώτη φορά φέτος σ'αυτό το γήπεδο κι αυτό το σχήμα ... αλλά οπωσδήποτε κάποια πιάτα του είναι δύσκολα, θέλουνε μελέτη και πολλή προπόνηση ...
Ευριπίδη ούτε εγώ ξέρω για το σ/κ τι πρόγραμμα έχει, φαντάζομαι θα αλλάζει συχνά γήπεδα, για την προετοιμασία του αγώνα. Εγώ τώρα, μάλλον την άλλη Τετάρτη θα μπορέσω να ξαναπάω, και είναι απίθανο να δουλεύει ακόμη το ίδιο γήπεδο ...
 
Εσύ Γιάννη τουλάχιστον πηγες.
Όπως σου είπα και στο κολυμβητήριο που συναντηθήκαμε, εγώ φέτος δεν εχω περάσει ούτε από έξω απο το σκοπευτήριο. Θεωρώ πως κυριότερη αιτία για την κακή σου επίδοση ήταν η χρονική πίεση και το στρες που σου δημιουργούσε.
Υ.Γ. Κάτσε να αξιωθώ εγώ επιτέλους να πάω και τότε θα δεις τι θα πει κακή επίδοση...
Σε καταλαβαινω με δυο παιδια μικρα ειναι δυσκολο!
Απλα πρεπει να βρουμε χρονο εστω λιγο και για τον εαυτο μας γιατι αλλιως θα τα φτυσουμε.αν σου πω οτι ειμαι στο ποδι ολο το 24ωρο χθες καθως δουλευα πρωι/νυχτα και στο ενδιαμεσο χορους -κολυμβητηρια ο μεγαλος και δεν συμμαζευεται.και κατευθειαν απο την νυχτα το πρωι αυπνος ενα σωρο υποχρεωσεις..αλλα ειπα θα παω σημερα εστω για μια πουλα (ηθελα να δοκιμασω διακαως και μια μετατροπη που εκανα στο κοντακι)
και βρηκα ακρη με ενα παιδοτοπο που εχει και φυλαξη γιατι και η γυναικα δουλευει και αυτη ολη μερα σχεδον.τελος παντων κανονισε να ανεβεις καμια μερα γιατι βλεπω μονο στο κολυμβητηριο να τα λεμε.sarcastic....
 
Δεν είσαι ο μόνος ... Οι περισσότεροι μονοψήφιο κάναμε !!! :( .yel. Ένας άγγλος έκανε μόνο 1, και ένας άλλος (ο Φιλ) τα παράτησε, 2 βατήρες πριν τελειώσει την πούλα, κι έφυγε !!!
Είναι που ρίχναμε και πρώτη φορά φέτος σ'αυτό το γήπεδο κι αυτό το σχήμα ... αλλά οπωσδήποτε κάποια πιάτα του είναι δύσκολα, θέλουνε μελέτη και πολλή προπόνηση ...
Ευριπίδη ούτε εγώ ξέρω για το σ/κ τι πρόγραμμα έχει, φαντάζομαι θα αλλάζει συχνά γήπεδα, για την προετοιμασία του αγώνα. Εγώ τώρα, μάλλον την άλλη Τετάρτη θα μπορέσω να ξαναπάω, και είναι απίθανο να δουλεύει ακόμη το ίδιο γήπεδο ...
Χαχα αυτο δεν το ηξερα (για τα σκορ) γιατι ηρθα για λιγο και αργα.ηταν πολυ δυσκολο οντως.αλλα πιστευω και εγω οπως λες και εςυ με πολυ προπονηση και μελετη κατι θα γινει..
 
Γιαννη χανια οταν δε παιζεις δε χρειαζεται να εχεις απαιτησεις οποτε κουλαρε!!αλλα οταν εισαι χαλαρος παιζεις φοβερα!!!οσο για το σχημα ηταν δυσκολο γιατι δεν ειχε ξαναβαλει τετοιες ταχυτητες!!οταν το παιξουμε καποιες φορες θα στρωσει το πραγμα!!!!!τωρα δε νομιζω να ειναι αυτο ακριβως το σχημα του πανελληνιου!μπορει να υπαρξουν αλλαγες!!το μονο σιγουρο ειναι πως θα ειναι δυσκολουτσικα!!!!Με το berettaki σου αν και με 40 εκ κοντακι καταφερα καποιες κεντρικες τουφεκιες και το χαρηκα!
 
Εσύ Γιάννη τουλάχιστον πηγες.
Όπως σου είπα και στο κολυμβητήριο που συναντηθήκαμε, εγώ φέτος δεν εχω περάσει ούτε από έξω απο το σκοπευτήριο. Θεωρώ πως κυριότερη αιτία για την κακή σου επίδοση ήταν η χρονική πίεση και το στρες που σου δημιουργούσε.
Υ.Γ. Κάτσε να αξιωθώ εγώ επιτέλους να πάω και τότε θα δεις τι θα πει κακή επίδοση...

Αντε ρε φιλε, μαυρα ματια καναμε. Μην ερθεις μονο τωρα σ'αυτο το σχημα γιατι σε βλεπω να σου μπαινουνε ιδεες περι οριστικης αποχης .sarcastic.

Χωρις πλακα, το χτεσινο σχημα που ειδα, και δεν εριξα φυσικα, μου φανηκε αρκετα δυσκολο. Μακρινες τραβερσες γρηγορες, σε πιατα που δινουν ελαχιστο σωμα, σε συνδυασμο με τον ηλιο κοντρα, ηταν λογικο και το χαμηλο σκορ και η απογοητευση. Μονο συγκεκριμενοι αθλητες με εμπειρια μπορεσαν να το διαχειριστουν, και παλι οχι χωρις απωλειες στο συνηθες σκορ τους. Νομιζω πως δεν θα το ξαναριξουμε, την Κυριακη θα ριξουμε το τερμα αριστερα σταντ το υπερυψωμενο, με τροχιες και ταχυτητες ομως παρομοιες του χτεσινου.

Για να σας δωσω να καταλαβετε, υπηρχε μια μακρινη εισερχομενη battue που ερχοταν φετα, και εδινε σωμα περιπου στα τελευταια 3-5 μετρα πριν πεσει σχεδον καθετα. Βρηκαμε δισκακια που δεν ειχαν σπασει, και μαλιστα 2-3 με σημαδια απο 1-2 σκαγια το καθενα
 
Θεωρω πως και το 7μισαρι ειναι αρκετο. Κοσμος ομως ριχνει με φυσιγγια που ειναι γεμισμενα με 9αρι, ή και σκητοφυσιγγα 9½
αυτά μετά τα 35 μ. δεν κάνουν τίποτα και αν κάνουν απλά είναι θέμα τύχης.
Τα trap ίσως είναι οκ αλλά τα skeet σίγουρα όχι.
 
Νομιζω και τα τραποφυσιγγα, αλλα και αυτα του σπορτιγκ με 7μιση σκαγι ειναι οκ. Η περιπτωση βεβαια η χτεσινη ειχε να κανει και με δισκακι που ειναι απο την φυση του σκληρο, αλλα και που πιστευω ειναι και η εξαιρεση. Εχει τυχει και αλλες φορες να δω δισκακι που ειναι με τρυπημα, παρολα αυτα να μην εχει σπασει
 
Νομιζω και τα τραποφυσιγγα, αλλα και αυτα του σπορτιγκ με 7μιση σκαγι ειναι οκ. Η περιπτωση βεβαια η χτεσινη ειχε να κανει και με δισκακι που ειναι απο την φυση του σκληρο, αλλα και που πιστευω ειναι και η εξαιρεση. Εχει τυχει και αλλες φορες να δω δισκακι που ειναι με τρυπημα, παρολα αυτα να μην εχει σπασει
8.5 νουμερο εριχνα χθες και 9,5..αυτα ειχα φερει..εχεις δικιο ηταν ψιλα για το σχημα, καθως τα πιατα ηταν φουλ ταχυτητα και φετες.αν την φαει στο νευρο οπως ειναι φετα μονο με 7,5 σπαει κατα την γνωμη μου.περα απο γρηγορα και φετα περνουσαν και
οριακα στα συνορα του γηπεδου (μακρυνα σχετικα)..αν ηξερα το σχημα απο πριν δαγκωτο 7,5 σε ολα τα πιατα..
 
8.5 νουμερο εριχνα χθες και 9,5..αυτα ειχα φερει..εχεις δικιο ηταν ψιλα για το σχημα, καθως τα πιατα ηταν φουλ ταχυτητα και φετες.αν την φαει στο νευρο οπως ειναι φετα μονο με 7,5 σπαει κατα την γνωμη μου.περα απο γρηγορα και φετα περνουσαν και
οριακα στα συνορα του γηπεδου (μακρυνα σχετικα)..αν ηξερα το σχημα απο πριν δαγκωτο 7,5 σε ολα τα πιατα..
Ναι, κι εγώ που έριχνα μόνο 7,5 ( Lambro, sporting και trap) τι κατάφερα ;;;; .yel. .hair..sarcastic.
Το θέμα μας χθες ήταν στο να πάει η τουφεκιά πάνω στο πιάτο ... και όχι το νούμερο σκαγιών !!! .yelling..my man.
Πάντως πράγματι το 7,5 είναι φοβερό νούμερο, από πολλές απόψεις ... .shake hands. Αλλά και το 8 και το 8,5 δεν έχουν θέμα, τουλάχιστον στο Compak ...;)
 
Back
Top