Σκοπευτήριο Χανίων

Δεν βλέπω κίνηση
Φαγωθήκατε να γίνει κάτι καλό αγωνηστικά και βλέπω μια αδιαφορία. Έγινε κάτι??
Δεν νομίζω να έγινε κάτι αν και απουσιάζω καιρό από το σκοπευτήριο.τα Χανιά ειναι μια μικρή πόλη που τυχαίνει να έχει ένα καλο σκοπευτήριο.λογω οτι ειναι νησί,δεν υπάρχουν αθλητές που να μπορούν να κατέβουν με αξιώσεις σε ένα πρωτάθλημα sporting ,γιατι το σπορ περα το οτι εκ’φυσεως ειναι ακριβο,η απόσταση της Κρήτης από την Ηπειρωτική Ελλάδα,κάνει το κόστος μεταφοράς υπέρογκο για να μεταβαίνει κάποιος έστω και σε κάποιους αγώνες εκτός Κρήτης. ο κόσμος που πάει σκοπευτήριο εδω συνήθως ειναι απλοί κυνηγοί που τους ενδιαφέρει απλά να ρίξουν στο σκοπευτήριο την περίοδο που δεν έχει κυνήγι.γι’αυτό,κατά την γνώμη μου δεν βλέπεις πολυ κίνηση για τον αγώνα..
Παρόλα αυτά πιστευω οτι θα βρεθούν καμία 10αρια άτομα Χανιώτες να ρίξουν και μακάρι να μπορούσα και εγω.
 
Last edited:
Απίστευτο απόγευμα, φοβερή παρεα, γελασαμε ριξαμε, 10000 ευχαριστώ στον κωστη για την παραχώρηση της σειράς του και του όπλου του..RESPECT.
Πραγματικά σφάλμα που δεν είχα βρεθεί στο σκοπευτηριο εδώ.

Το blazer πολύ ευχάριστο οπλο, όμως νομίζω δεν το βουλευτικά τόσο λόγο βάρους, σε σχέση με το δικό μου είναι πουπουλο και πολύ γρήγορο καναβδυο δισκάκια που τα πέτυχα ήταν πολύ ωραία τα σπασίματα
Θα το παλέψω να ξαναβρώ πριν φυγω
 
Απ ότι έμαθα από νωρίς το πρωί της Πέμπτης θα αρχίσουν να μαζεύονται οι αθλητές που έρχονται από μακρυά για προπόνηση.
Εγώ θα ανέβω κατά τις 10:30.
Θα χαρώ να δω παλιές γνώριμες φάτσες
 
Απ ότι έμαθα από νωρίς το πρωί της Πέμπτης θα αρχίσουν να μαζεύονται οι αθλητές που έρχονται από μακρυά για προπόνηση.
Εγώ θα ανέβω κατά τις 10:30.
Θα χαρώ να δω παλιές γνώριμες φάτσες

Αυριο το πρωι θα ανεβω και γω, να δω φιλους και να ριξω και δυο πουλες
 
είχανε , είχανε ......... αλλά είναι ντροπαλοί και δεν το λένε .........yel..yel..yel.
nEd9dXs.gif
ei6fhsrfb
 
Καλημερα σε ολους. Οπως ειπε και ο Ευριπιδης, ο αγωνας ηταν οντως πολυ δυσκολος, Πανελληνιος γαρ. Το συνολο των πιατων ηταν δυσκολα και τεχνικα, με καθε γηπεδο να εχει ενα πιατο που στα ματια μου τουλαχιστον φανταζε εξωπραγματικο ως δυσκολια, ενω στην ουσια ισως και να μην ηταν αν το εβαζες μονο του. Ειχε πιατα πονηρα, πιατα που επαιζαν με το φοντο, πιατα που σε κοιμιζαν και νομιζες πως θα το καψεις αλλα σε ξεγελαγε, γρηγορα πιατα, τα παντα. Επρεπε, και αυτο για μενα ηταν πρωτογνωρο, να εχεις σχεδιασμο σχεδον για καθε πιατο ακομα και για τα φαινομενικα ευκολα. Αυτο, σε συνδυασμο με το οτι ειχαμε 4 γηπεδα με διπλους ντουμπλεδες ανα βατηρα, που πρακτικα σημαινει οτι πρεπει να παρεις 100 πιατα σχεδον με μονοντουφεκιες, εκανε τον αγωνα αρκετα πιεστικο. Βαλτε και τον παραγοντα ανεμο της πρωτης μερας και εχετε την εικονα.

Στα δικα μου, προς ωφελος ειναι πως δεν παρατησα τον αγωνα. Δεν εκανα τα σημαντικα λαθη που θα δικαιολογουσε το αγχος της πρωτης συμμετοχης, ή εκανα ελαχιστα. Προσπαθησα να μην παρατησω καμμια πουλα, ακομα και εκεινες που δεν πηγαιναν καλα, στο τεταρτο γηπεδο, ακομα και τα δισκακια που δεν ειχα καταφερει να σπασω ουτε στην προπονηση ουτε ως τοτε. Το αποτελεσμα με ευχαριστει, εχοντας υποψιν πως αν ημουν λιγο πιο συγκεντρωμενος θα ειχα -ισως- μαζεψει ακομα 10-20 πιατα. Μεγαλο ωφελος επισης το να ριχνεις μαζι με σκοπευτες που ειναι πολυ εμπειροτεροι. Αν και στην αρχη με κουμπωσε λιγο, και αγχωθηκα, το ξεπερασα σχετικα συντομα.

Σε γενικες γραμμες το διημερο μονο ωφελος ηταν. Γνωριζεις κοσμο, μιλας με φιλους που εχεις να δεις καιρο, βλεπεις πως ριχνουν οι αλλοι, ρωτας και λυνεις αποριες, γενικως ηταν καλα.
 
Δεν κατάφερα να ανέβω καμία από τις δυο μέρες..ο αδελφός μου ανέβηκε και ειδε λίγο και μου τα είπε οπως τα λένε τα παιδιά παραπάνω..του είπαν σκοπευτές που ρίχνουν σε πολλούς αγώνες στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ότι ήταν ο πιο δύσκολος αγώνας που έχουν ρίξει..Μπραβο σε ολους που συμμετείχαν,ειδικά στους συμομφουριτες Βικτωρα,Γερασιμο!
 
Επίσκεψη σήμερα στο σκοπευτήριο με όλα τα καλά παιδιά όπου ο junior έριξε την πρώτη πούλα.μπορω να πω ότι είμαι αρκετά ευχαριστημένος από τις επωμισεις του αλλά επειδή είχε κόσμο δεν είχα πολύ χρόνο να του δείξω θέσεις στους βατηρες.γι αρχή πάντως καλά τα πήγε η συνέχεια την Κυριακή το πρωι
 
Επίσκεψη σήμερα στο σκοπευτήριο με όλα τα καλά παιδιά όπου ο junior έριξε την πρώτη πούλα.μπορω να πω ότι είμαι αρκετά ευχαριστημένος από τις επωμισεις του αλλά επειδή είχε κόσμο δεν είχα πολύ χρόνο να του δείξω θέσεις στους βατηρες.γι αρχή πάντως καλά τα πήγε η συνέχεια την Κυριακή το πρωι

Να τον χαίρεσαι φίλε. Φαντάζεσαι σε κάνα μήνα να θέλει να πουλήσει την 391 για να πάρει μπενελι? .very funny.
 
Καλημερα σε ολους. Οπως ειπε και ο Ευριπιδης, ο αγωνας ηταν οντως πολυ δυσκολος, Πανελληνιος γαρ. Το συνολο των πιατων ηταν δυσκολα και τεχνικα, με καθε γηπεδο να εχει ενα πιατο που στα ματια μου τουλαχιστον φανταζε εξωπραγματικο ως δυσκολια, ενω στην ουσια ισως και να μην ηταν αν το εβαζες μονο του. Ειχε πιατα πονηρα, πιατα που επαιζαν με το φοντο, πιατα που σε κοιμιζαν και νομιζες πως θα το καψεις αλλα σε ξεγελαγε, γρηγορα πιατα, τα παντα. Επρεπε, και αυτο για μενα ηταν πρωτογνωρο, να εχεις σχεδιασμο σχεδον για καθε πιατο ακομα και για τα φαινομενικα ευκολα. Αυτο, σε συνδυασμο με το οτι ειχαμε 4 γηπεδα με διπλους ντουμπλεδες ανα βατηρα, που πρακτικα σημαινει οτι πρεπει να παρεις 100 πιατα σχεδον με μονοντουφεκιες, εκανε τον αγωνα αρκετα πιεστικο. Βαλτε και τον παραγοντα ανεμο της πρωτης μερας και εχετε την εικονα.

Στα δικα μου, προς ωφελος ειναι πως δεν παρατησα τον αγωνα. Δεν εκανα τα σημαντικα λαθη που θα δικαιολογουσε το αγχος της πρωτης συμμετοχης, ή εκανα ελαχιστα. Προσπαθησα να μην παρατησω καμμια πουλα, ακομα και εκεινες που δεν πηγαιναν καλα, στο τεταρτο γηπεδο, ακομα και τα δισκακια που δεν ειχα καταφερει να σπασω ουτε στην προπονηση ουτε ως τοτε. Το αποτελεσμα με ευχαριστει, εχοντας υποψιν πως αν ημουν λιγο πιο συγκεντρωμενος θα ειχα -ισως- μαζεψει ακομα 10-20 πιατα. Μεγαλο ωφελος επισης το να ριχνεις μαζι με σκοπευτες που ειναι πολυ εμπειροτεροι. Αν και στην αρχη με κουμπωσε λιγο, και αγχωθηκα, το ξεπερασα σχετικα συντομα.

Σε γενικες γραμμες το διημερο μονο ωφελος ηταν. Γνωριζεις κοσμο, μιλας με φιλους που εχεις να δεις καιρο, βλεπεις πως ριχνουν οι αλλοι, ρωτας και λυνεις αποριες, γενικως ηταν καλα.
Μπράβο στα παιδιά που το πάλεψαν και έπαιξαν σε ενα δύσκολο αγώνα.
Βίκτωρα μπράβο σου, μόνο κέρδη έχεις από τέτοιους αγώνες.
 
Αύριο Κυριακή στις 09:30 θα γίνει σεμινάριο διαιτησίας Compak Sporting και Sporting στο σκοπευτήριο Χανίων . Ή συμμετοχή είναι δωρεάν.
Πέρα από τους υποψήφιους διαιτητές μπορούν να το παρακολουθήσουν και όσοι αθλητες δεν επιθυμούν να ενημερώνονται μέσω ράδιο αρβύλας για κανονισμούς, υποχρεώσεις και δικαιώματα!;)
 
Καλησπερα παλήκαρια! Την Τετάρτη μιας και έκλεισε το κυνήγι,εκανα την πρώτη βόλτα σκοπευτήριο μετά από 7-8 μήνες..η παρέα πολυ καλή με Στέλιο,Βικτωρα,Μητσο,τον αδελφό μου! Καλα περάσαμε,σχετικά δύσκολο το σχήμα.χαμηλα τα σκορ τα δικά μου.περιμενω σκοπευτικα Ρουμελιωτη,τα έχει στείλει την αλλη βδομάδα θα τα παρω.εριξα 2 κουτάκια lambro 2% αρκετά καλο φυσίγγι.το θέμα ειναι αν κλείσουν οι μικροί,θα μείνει η τιμη των 5€; Δύσκολο το βλεπω,γι αυτό θα ρίχνω Ρουμελιωτη -Κένταυρο(πολυ θετικό γεγονός οτι θα ξαναβγάλει) και όποιον άλλον μικρό έδειξε το δρόμο για να πέσουν οι τιμές!
 
Καλησπερα παλήκαρια! Την Τετάρτη μιας και έκλεισε το κυνήγι,εκανα την πρώτη βόλτα σκοπευτήριο μετά από 7-8 μήνες..η παρέα πολυ καλή με Στέλιο,Βικτωρα,Μητσο,τον αδελφό μου! Καλα περάσαμε,σχετικά δύσκολο το σχήμα.χαμηλα τα σκορ τα δικά μου.περιμενω σκοπευτικα Ρουμελιωτη,τα έχει στείλει την αλλη βδομάδα θα τα παρω.εριξα 2 κουτάκια lambro 2% αρκετά καλο φυσίγγι.το θέμα ειναι αν κλείσουν οι μικροί,θα μείνει η τιμη των 5€; Δύσκολο το βλεπω,γι αυτό θα ρίχνω Ρουμελιωτη -Κένταυρο(πολυ θετικό γεγονός οτι θα ξαναβγάλει) και όποιον άλλον μικρό έδειξε το δρόμο για να πέσουν οι τιμές!
για πεσμας ρε γιαννη οταν ρηξης τα 28αρια του ρουμελιωτη τι λενε,,γιατι θελω να βαλω και εγω μια παραγκελιααα.shake hands.
 
Back
Top