Ρυθμιστική 2021 και το μέλλον του τρυγονιού

Παλικαρια μου....αυτο που ξερω εγω....ειναι ο καραφλας τσεπωσε σημερα 50 ευρω απο εμενα....
Και τα τσεπωσε γιατι δεν ειχα εναλλακτικη λυση....
Ο εδω ανεξαρτητος συλλογος θα βγαζει αδειες μετα τις 20/8....δεν ξερω για ποιον λογο....
Θελοντας λοιπον να τιμησω την πρωτη ημερα της αδειας.....τα τσεπωσε ο καραφλας...

View attachment 30741View attachment 30742

Και δεν εφτανε αυτο.....με ''φορτωσαν'' και με αυτο.....και αντε να βγαλω ''ακρη'' που δεν ξερω
την τυφλα απο αυτα.....

View attachment 30743View attachment 30744

Δεν για τους αλλους συναδελφους....αλλα με μενα.....θα πεσει πολυ ''γελιο''.....!!!!!!
Την πρωτη μερα που θα πας, πατα τους ενα εξακοσιες χιλιαδες να μπουκωσει το συστημα.
Πες....εεεεεε ενα λαθος εκανα ,αντι να γραψω εξι.
Δεν σπουδασα πληροφορικη!
.terror.
 
Την πρωτη μερα που θα πας, πατα τους ενα εξακοσιες χιλιαδες να μπουκωσει το συστημα.
Πες....εεεεεε ενα λαθος εκανα ,αντι να γραψω εξι.
Δεν σπουδασα πληροφορικη!
.terror.

Ας ερθει η ΠΡΩΤΗ ημερα με το καλο.....και να με βρει στο βουνο......!!!!!! Καποια ''λεγομενα'' της κυριας που
ηταν στον συλλογο για της αδειες δεν μου αρεσαν.....
Ο κουλης και το επιτελειο του....ειναι ΟΛΟΙ απροβλεπτοι.....και νοων νοειτω....
 
Δηλαδη??

Τι δηλαδη ρε φιλαρα ??? Δεν βλεπεις τι γινεται ?? Δηλαδη....πολυ θελει ο κουλης να πει...ωραια σας τα
πηραμε.....δεν κυνηγατε ομως γιατι εχουμε παλι πολλα κρουσματα ......ή εχουμε πολλες φωτιες....κανεις
δεν βγαινει στο βουνο.....Πως αλλιως θα δικαιολογησει ολο αυτο το κακο στην ευβοια και στην
Πελοποννησο ???
Νομιζεις οτι ριξει ευθυνες στο επιτελειο του ??? Και αν καποιος παει να κουνηθει....κατεβαζει και τον
στρατο.....και τοτε θα γινει της Πουτανας!!!!
Για ΟΛΑ ειναι ικανος ο κουλης....να θυμασαι αυτο!!!
Και οχι γιατι εχει αρχιδια....τιποτα δεν εχει....μια μαριονετα ειναι....που κανει οτι του πουν αυτοι
που τον εκαναν πρωθυπουργο!!!!
Αυτοι κανουν κουμαντο.....
Τωρα το καταλαβες το ''δηλαδη'' ????
 
Να υποθέσουμε ότι η ΚΣΕ βρίκεται σε πυρετώδεις επαφές και διαβουλευσεις για να επιτραπεί να κυνηγήσουμε 20 Αυγ στα γινωμενα λιοσπορα και τα ποτισμένα τριφύλλια;Έρχεται πάλι π@@τσα.Στην υγεία μας!
Προβλέπεται πολύ δύσκολη χρονιά για το κυνήγι και γενικά για όλους μας
 
Και ναι η Commission μου εστειλε την επιστολη με την οποια ληφθηκαν τα μετρα για το τρυγονι.Το εγγραφο σε πρωτη αναγνωση συστηνει μετρα με βαση αυτα που προτειναν-ελαβαν αλλες χωρες της Ε.Ε στον Ν.Α διαδρομο αποδημιας (εμεις που βρισκομασταν ως Ελλας;)χωρις να αναφερει κυρωσεις κλπ.
Σε δευτερη αναγνωση υπαρχουν παραπομπες που πρεπει να μελετηθουν για να βγει νοημα (κυριως οσο αφορα σε κυρωσεις).
Σημειο ΣΟΣ.
Συστηνεται συστημα καταγραφης ημερησιας η ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑΣ καρπωσης χωρις να οριζεται ο τροπος (κοινως θα μπορουσε να ειναι με μηνυμα η σε γραπτο φυλλαδιο).
Γενικα διαβαστε.Θα καταλαβετε οτι επιλεχθηκε η πιο ευκολη οδος (και επικερδης για καποιους) για την καταγραφη.Οπως επισης προβλεπονται και αλλα πραγματακια για τα οποια δεν εγινε καμια βαρυγδουπη καραφλοδηλωση.
Ετσι καταληξαμε πρωτη φορα να αδελφωθουμε κυνηγοι και οικολογοι πανω απο μια εφαρμογη στην οποια οι μεν θα δηλωνουν την καρπωση οι δε θα θα την ανεβαζουν πλασματικα για να τελειωσει το τρυγονι μια ωρα νωριτερα.
Γεια σου μωρη που@@να ΚΣΕ!!!
Παντως συγχαρητηρια στη Commission η οποια μου απαντησε σε 9 ημερες.Στην Ελλαδα ακομα ψαχνουμε...
(Διαβαστε το συνημμενο)
 

Attachments

  • 20210712 letter T_ Dove EL_docx_Redacted.pdf
    350,2 KB · Προβολές: 14
Ας χαρούμε και φέτος το κυνήγι (ο,τι έμεινε) και ας ετοιμαζόμαστε να του κάνουμε σύντομα τα τριήμερα, τα σαράντα, τα εξάμηνα και γενικά να ζήσουμε να το θυμόμαστε.
Δηλαδη το πηραμε αποφαση?
Παει και τελειωσε?
Να παω να τους παραδωσω τα πιστολια μου??

Μηπως να την γυρισουμε την κασετα, λεω εγω και να τους πουμε οτι αν κανουν κινηση θα τους κοψουμε τα χερια???
 
Δηλαδη το πηραμε αποφαση?
Παει και τελειωσε?
Να παω να τους παραδωσω τα πιστολια μου??

Μηπως να την γυρισουμε την κασετα, λεω εγω και να τους πουμε οτι αν κανουν κινηση θα τους κοψουμε τα χερια???
Εχει μαλιασει η γλωσσα μου εδω να λεω οτι χρειαζεται αντιδραση εστω και σε ατομικο επιπεδο.Καντε ο καθενας ο,τι μπορει.Εστω και μια παλιοεπιστολη διαμαρτυριας.Λεγε λεγε κατι θα μεινει...
 
Πριν λίγο γύρισα απο τον ΚΣ Σπάρτης, επανάληψη της περσινής Γενικής άδειας 99,15 ευρώ. Έκτακτη εισφορά 16 ευρώ, είναι από τους συλλόγους που υποτίθεται ότι διαφωνούν με την πολιτική της ΚΣΕ, δώρο πορτοκαλί καπελάκι με τον λογότυπο. Ζήτησα το ερωτηματολόγιο του ΑΡΤΕΜΙΣ έψαχναν να το βρούνε, μου λένε δεν το ζητάει κανείς, βρήκανε κάτι περσινά, μου λένε εντάξει πρέπει να είναι, θυμήθηκα τον Κυριάκο Σκορδά και με πιάσανε τα γέλια.... Καλή χρονιά να έχουμε παιδιά!
 
Εχει μαλιασει η γλωσσα μου εδω να λεω οτι χρειαζεται αντιδραση εστω και σε ατομικο επιπεδο.Καντε ο καθενας ο,τι μπορει.Εστω και μια παλιοεπιστολη διαμαρτυριας.Λεγε λεγε κατι θα μεινει...
Δεν έχεις καταλάβει ότι ο Καράφλας είναι πολιτική κατσαρίδα.Δεν θέλει επιστολές διαμαρτυρίας, θέλει ένα πρόβειο με το πήλινο μαζί.
 
φαντάζομαι ότι το γνωρίζεις , ότι οποιαδήποτε παράβαση "γράψει" ο θηροφύλακας δεν γίνεται παρουσία σου για να την υπογράψεις και να λάβεις γνώση.
Αλλά μπορεί κάλλιστα να συμπληρώσει το φύλλο ελέγχου με τα στοιχεία σου και μετά να πάει στο δασαρχείο και να "συντάξει" παράβαση ότι δλδ π.χ. είχες στο όπλο 5 φυσίγγια και όχι 3 .
Και έπειτα από μήνες να λάβεις την ειδοποίηση για το δικαστήριο .

τόσο απλά , εύκολα , διαφανή και τίμια.....

αμ πως ............ ;) ;)
Έχει γίνει αυτό όντως.. Γι αυτό τραβάς ένα βίντεο και του ζητάς να σου αναφέρει τη παραβαση..
 
Δεν έχεις καταλάβει ότι ο Καράφλας είναι πολιτική κατσαρίδα.Δεν θέλει επιστολές διαμαρτυρίας, θέλει ένα πρόβειο με το πήλινο μαζί.
Οχι ρε φιλε το προβιο στο πηλινο.Ονειδος να παει χαμενο στον καραφλα...
 
Οποιος πήγε για κυνήγι πέρυσι ενώ απαγορευόταν η μετακίνηση ή οποιος έχει σκοπό να το κάνει φέτος ήταν και ειναι επιλογή του και την σεβόμαστε σαν διαχείριση. Θα ήθελα να παρακαλέσω όμως να σεβαστείτε και εσείς την επιλογή μας να μην δημοσιοποιούνται αυτά στο παρόν φόρουμ. Αυτό γίνεται για την ΠΡΟΛΗΨΗ άσχημων καταστάσεων. Είναι απόφαση της διαχείρισης και οφείλετε να την σεβαστείτε σας παρακαλώ.
 
Και ναι η Commission μου εστειλε την επιστολη με την οποια ληφθηκαν τα μετρα για το τρυγονι.Το εγγραφο σε πρωτη αναγνωση συστηνει μετρα με βαση αυτα που προτειναν-ελαβαν αλλες χωρες της Ε.Ε στον Ν.Α διαδρομο αποδημιας (εμεις που βρισκομασταν ως Ελλας;)χωρις να αναφερει κυρωσεις κλπ.
Σε δευτερη αναγνωση υπαρχουν παραπομπες που πρεπει να μελετηθουν για να βγει νοημα (κυριως οσο αφορα σε κυρωσεις).
Σημειο ΣΟΣ.
Συστηνεται συστημα καταγραφης ημερησιας η ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑΣ καρπωσης χωρις να οριζεται ο τροπος (κοινως θα μπορουσε να ειναι με μηνυμα η σε γραπτο φυλλαδιο).
Γενικα διαβαστε.Θα καταλαβετε οτι επιλεχθηκε η πιο ευκολη οδος (και επικερδης για καποιους) για την καταγραφη.Οπως επισης προβλεπονται και αλλα πραγματακια για τα οποια δεν εγινε καμια βαρυγδουπη καραφλοδηλωση.
Ετσι καταληξαμε πρωτη φορα να αδελφωθουμε κυνηγοι και οικολογοι πανω απο μια εφαρμογη στην οποια οι μεν θα δηλωνουν την καρπωση οι δε θα θα την ανεβαζουν πλασματικα για να τελειωσει το τρυγονι μια ωρα νωριτερα.
Γεια σου μωρη που@@να ΚΣΕ!!!
Παντως συγχαρητηρια στη Commission η οποια μου απαντησε σε 9 ημερες.Στην Ελλαδα ακομα ψαχνουμε...
(Διαβαστε το συνημμενο)
Την συνέντευξη στο Κένταυροςtv την είδες όλοι? Με τον Σκορδά?
 
Και ναι η Commission μου εστειλε την επιστολη με την οποια ληφθηκαν τα μετρα για το τρυγονι.Το εγγραφο σε πρωτη αναγνωση συστηνει μετρα με βαση αυτα που προτειναν-ελαβαν αλλες χωρες της Ε.Ε στον Ν.Α διαδρομο αποδημιας (εμεις που βρισκομασταν ως Ελλας;)χωρις να αναφερει κυρωσεις κλπ.
Σε δευτερη αναγνωση υπαρχουν παραπομπες που πρεπει να μελετηθουν για να βγει νοημα (κυριως οσο αφορα σε κυρωσεις).
Σημειο ΣΟΣ.
Συστηνεται συστημα καταγραφης ημερησιας η ΕΒΔΟΜΑΔΙΑΙΑΣ καρπωσης χωρις να οριζεται ο τροπος (κοινως θα μπορουσε να ειναι με μηνυμα η σε γραπτο φυλλαδιο).
Γενικα διαβαστε.Θα καταλαβετε οτι επιλεχθηκε η πιο ευκολη οδος (και επικερδης για καποιους) για την καταγραφη.Οπως επισης προβλεπονται και αλλα πραγματακια για τα οποια δεν εγινε καμια βαρυγδουπη καραφλοδηλωση.
Ετσι καταληξαμε πρωτη φορα να αδελφωθουμε κυνηγοι και οικολογοι πανω απο μια εφαρμογη στην οποια οι μεν θα δηλωνουν την καρπωση οι δε θα θα την ανεβαζουν πλασματικα για να τελειωσει το τρυγονι μια ωρα νωριτερα.
Γεια σου μωρη που@@να ΚΣΕ!!!
Παντως συγχαρητηρια στη Commission η οποια μου απαντησε σε 9 ημερες.Στην Ελλαδα ακομα ψαχνουμε...
(Διαβαστε το συνημμενο)
Εγώ το είχα ζητήσει από το αρμόδιο υπουργείο.
Ακόμα το στέλνουν.
Θα το διαβάσω.
 
Την συνέντευξη στο Κένταυροςtv την είδες όλοι? Με τον Σκορδά?
Την ειδα ολη.Ειχε σε καποια σημεια μικρες ανακριβειες και μισες αληθειες.Κραταω την κατακλειδα της συνεντευξης με δικα μου λογια:"κακε κυνηγε εσυ που σκεφτεσαι να φυγεις απο το μαντρι της ΚΣΕ προσεχε γιατι αν το κανεις παει το κυνηγι που ξερεις". Ο Blitzkriegζιωτης με υφος Γερμανου Αξκου στη κομαντατουρ μας απειλησε αν δεν κανω λαθος 3 φορες.Παρεπιμπτοντως το "Κενταυρος TV" ειναι προτζεκτ της ομωνυμης εταιρειας που μας φορεσε και την ομωνυμη εφαρμογη για το τρυγονι.Τι ειπε ομως ο Σκορδας?Μαλτα και Κυπρος εχουν εδω και χρονια εφαρμογη με sms.ΔΕΝ με πειθει πλεον το συναφι.Τη μερα που θα κοπει κοπει το κοκο τυποι τυπου Μπληζιωτη θα λακισουν την προηγουμενη.Βεβαια ομολογω οτι ειχε τοσο σοβαρο υφος οταν τα ελεγε που μου ηρθε να τον βρω και να τον παρακαλεσω να με τιμωρησει που μετα απο 25χρονια εκδοσης αδειας σε ΚΣ συνεργαζομενο αποφασισα να παω φετος σε ανεξαρτητο μετα τη σωρεια μαλακιων της ΚΣΕ (το καταφεραν και αυτο).Συμφωνουμε πιστευω ολοι με την αξια της θηροφυλαξης,των μελετων,του ΑΡΤΕΜΙΣ αλλα απο αυτο να καταληγουμε στις απειλες παει πολυ.Α παενε απο δω και συ!Μερος του συστηματος - μερος του προβληματος...
 
Back
Top