Πρόβλημα στα συνθετικά μέρη σε Benelli Comfort

Καλημερα εχω μ2 comfort και στο κοντακι την εδω και κάποιες μερες το βλεπω να σαν ξερναει υγρασια ιδρωνεις συνεχως λες και του εχεις ριξει νερο....τι κανω???το σκουπιζω με πανακι παλι το ιδιο μετα απο λια ωρα
Σάκη, πολύ πιθανό να ξερνάει λάδια του όπλου μέσα από το κοντάκι, όπως από την τζαβέτα και γενικά από λάδια που έτρεξαν μέσα στο κοντάκι όταν λάδωσες το όπλο...
 
Σάκη, πολύ πιθανό να ξερνάει λάδια του όπλου μέσα από το κοντάκι, όπως από την τζαβέτα και γενικά από λάδια που έτρεξαν μέσα στο κοντάκι όταν λάδωσες το όπλο...
Δεν αποκλειεται τωρα τι κάνουμε?θα σταματησει??
 
Δεν αποκλειεται τωρα τι κάνουμε?θα σταματησει??
Προτείνω να βγάλεις το κοντάκι (να θυμάσαι τη θέση της πλαστικής και μεταλλικής φλάντζας, σκουπίζεις καλά τα μεταλλικά μέρη και το κοντάκι εσωτερικά.
 
Αμτιμετωπιζεται η παω γι καινουργιο??
Σάκη το ίδιο πρόβλημα είχε και κάποιος φίλος μου ,πολυμεριζοταν το πλαστικό το πήγε σε οπλουργο και η λύση ήταν καθάρισμα με ασετον μέχρι στιγμής δεν έχει παρουσιαστεί ξανα.
 
Σάκη το ίδιο πρόβλημα είχε και κάποιος φίλος μου ,πολυμεριζοταν το πλαστικό το πήγε σε οπλουργο και η λύση ήταν καθάρισμα με ασετον μέχρι στιγμής δεν έχει παρουσιαστεί ξανα.
Δε ελιωνε περισσοτερο με το ασετον???
 
Πολυμερισμός του πλαστικού, δοκιμασε εαν θες να βαλεις σπρει λαδι σιλικονης (θα πρότεινα της wurth) και να το αφησεις να το πιει μην το σκουπησεις.
Η μονη λυση στο δικο μου προβλημα ηταν η υδροβαφη...

QN0hjxfI_o.jpg

b5mToZ5R_o.jpg
 
Back
Top