Πρόβλημα στα συνθετικά μέρη σε Benelli Comfort

Ναι Βασίλης το έχω κάνει αλλά δεν μπορώ και δεν ξέρω να βγάλω τα βελάκια στο κοντάκι ναι το λύσει και του έχω βγάλει το πάνω που ακουμπάει το ζυγοματικο .
Τα πατας μεσα με ενα πειρακι και βγαινουν εχουν και νουμερα ξεκινοντας απο τη λαβη προς το πελμα ευκολη δουλεια αλλα στη συναρμολογηση λιγο γυαλιστικο ταμπλο βοηθαει εκτως και αν θελουμε να το κανουμε αλλο χρωμα μ ενα σπρει ακρυλικο ειμαστε κομπλε και αντεχει πολυ καλα
 
Τα πατας μεσα με ενα πειρακι και βγαινουν εχουν και νουμερα ξεκινοντας απο τη λαβη προς το πελμα ευκολη δουλεια αλλα στη συναρμολογηση λιγο γυαλιστικο ταμπλο βοηθαει εκτως και αν θελουμε να το κανουμε αλλο χρωμα μ ενα σπρει ακρυλικο ειμαστε κομπλε και αντεχει πολυ καλα
Προσοχη αν θελουμε να το βαψουμε δε βαζουμε κανενα ειδος λιπαντικου
 
Τα πατας μεσα με ενα πειρακι και βγαινουν εχουν και νουμερα ξεκινοντας απο τη λαβη προς το πελμα ευκολη δουλεια αλλα στη συναρμολογηση λιγο γυαλιστικο ταμπλο βοηθαει εκτως και αν θελουμε να το κανουμε αλλο χρωμα μ ενα σπρει ακρυλικο ειμαστε κομπλε και αντεχει πολυ καλα
Ποιο πηρακι εννοείς Toli; Αλλά αν δεν τα βγάλω λες να πάθουν τίποτα από το υγρό (overlay ) που γράφει παρά πάνω οantrikos;
 
Ποιο πηρακι εννοείς Toli; Αλλά αν δεν τα βγάλω λες να πάθουν τίποτα από το υγρό (overlay ) που γράφει παρά πάνω οantrikos;
εγώ το ψέκασα όλο και με τα βελάκια με το σπρέι σιλικόνης και δεν έπαθε τίποτα. Βέβαια, το άφησα ένα βράδυ στον αέρα να στεγνώσει καλά. Όσο για τα χαράγματα από το σφουγγαράκι καλύπτονται από τη σιλικόνη και δεν φαίνεται τίποτα.
 
εγώ το ψέκασα όλο και με τα βελάκια με το σπρέι σιλικόνης και δεν έπαθε τίποτα. Βέβαια, το άφησα ένα βράδυ στον αέρα να στεγνώσει καλά. Όσο για τα χαράγματα από το σφουγγαράκι καλύπτονται από τη σιλικόνη και δεν φαίνεται τίποτα.
Antrikos εννοώ ότι όταν το δεκάδες μετο οverlay αν τα έβγαλες; Και αν όχι αν έπαθαν τίποτα.
 
Antrikos εννοώ ότι όταν το δεκάδες μετο οverlay αν τα έβγαλες; Και αν όχι αν έπαθαν τίποτα.
με το overlay το ψέκασα και το άφησα 5 λεπτά να μουλιάσει. Μετά το έτριψα καλά με το σφουγγαράκι σε όλα τα σημεία, πιο ήπια στα τριγωνάκια του συστήματος comfort. Μετά ξέπλυμα με νερό. Επειδή σε μερικά σημεία είχε παραμείνει to soft touch επανελαβα με overlay και τρίψιμο. Έπειτα πολύ καλό ξέπλυμα με νερό και στέγνωμα 1-2 ημέρες στον αέρα. Μετά του πέρασα φιλμ σιλικόνης με ψεκασμό, το σκούπισα ελαφρά και το άφησα να στεγνώσει πολύ καλά πάλι στον αέρα.
 
Ποιο πηρακι εννοείς Toli; Αλλά αν δεν τα βγάλω λες να πάθουν τίποτα από το υγρό (overlay ) που γράφει παρά πάνω οantrikos;
Ενα οτιδηποτε στιλο η κατι παρομιο εγω τα εβγαλα με βαλβιδα εξαγωγης απο honda c50
 
Καλημέρα Χρόνια πολλά .Οι φωτογραφίες αυτές είναι από το όπλο του φίλου μου που μετά από την συμβουλή του antrikos κατάφερε να καθαρίσει το όπλο από το σοφτ τατσ στα πλαστικά. Σας ευχαριστούμε όλους για την βοήθεια σας. Έχουν μείνει λίγες αμιχες από σφουγγάρι αλλά τίποτα το κακο..RESPECT..shake hands.IMG_20210325_120313.jpgIMG_20210325_120305.jpgIMG-73e3d40072d58cff22c2d7554033b540-V.jpgIMG-c8ad92f62e6e0b6e8ca2893cffb249b2-V.jpg
 
Back
Top