Πρόβλημα στα συνθετικά μέρη σε Benelli Comfort

Φίλε μου από τη στιγμή που είναι τόσο πρόσφατα αγορασμένο το όπλο θα έπρεπε να έχει ήδη πάει πίσω. Γι'αυτό υπάρχει η εγγύηση... Δεν έχει νόημα να προσπαθείς να το καθαρίσεις. Αντίθετα εγώ θα το άφηνα σε όλο το εύρος του προβλήματος ώστε να μην μπορεί κανείς να μου πει ότι δεν έχει θεμα. Αλλαγή χτες...
 
Φίλε μου από τη στιγμή που είναι τόσο πρόσφατα αγορασμένο το όπλο θα έπρεπε να έχει ήδη πάει πίσω. Γι'αυτό υπάρχει η εγγύηση... Δεν έχει νόημα να προσπαθείς να το καθαρίσεις. Αντίθετα εγώ θα το άφηνα σε όλο το εύρος του προβλήματος ώστε να μην μπορεί κανείς να μου πει ότι δεν έχει θεμα. Αλλαγή χτες...
Ξερεις τι γινεται σ γυρναει και λιγο το κεφαλι λες γτ ρε γαμωτο μ αφου δε τ εβαλα τιποτα...στεναχωριεσαι.. τωρα αν τ δω παλι θα τ αφησω να γινει σκατα και θα παει πισω
 
Να μην στεναχωριεσαι για τα σίδερα φίλε μου. Μην κάνεις άλλες παρεμβάσεις, πήγαινε το πίσω και άσε άλλους να προβληματιστούν.
Οπως το λεει ο Αltair...
Εχεις 5 χρονια εγγυηση κ λογικα ειναι καποια αστοχία...
Η εταιρια θα στα αλλαξει θεωρω
 
Σε κάποιο gps destinator (ναι καλά διαβάσατε) είχα τα ίδια προβλήματα.
Είχε μια κάλυψη που έμοιαζε με βελούδο.

Το έτριψα γερά με πανί και ισοπροπυλική αλκοολη μέχρι που έφυγε όλη η προβληματική κάλυψη και έμεινε το σκληρό πλαστικό.

Δοκιμάστε το αν δεν έχετε τίποτα να χάσετε.
 
Όντας έτοιμος να αγοράσω καινούργια καραμπίνα και διαβάζοντας όλα τα προηγούμενα (σχετικά με τα πλαστικά μέρη), τελικά να προτιμήσω ξύλο αντί συνθετικών μερών. Μήπως τα συνθετικά έχουν περισσότερες ευαισθησίες από τα ξύλινα;

Απευθύνομαι σε όσους γνωρίζουν: Στα συνθετικά υπάρχει τρόπος μείωσης του μήκους του κοντακιού;
 
Όντας έτοιμος να αγοράσω καινούργια καραμπίνα και διαβάζοντας όλα τα προηγούμενα (σχετικά με τα πλαστικά μέρη), τελικά να προτιμήσω ξύλο αντί συνθετικών μερών. Μήπως τα συνθετικά έχουν περισσότερες ευαισθησίες από τα ξύλινα;

Απευθύνομαι σε όσους γνωρίζουν: Στα συνθετικά υπάρχει τρόπος μείωσης του μήκους του κοντακιού;
Το ξυλο το κάνεις όπως κ ότι θέλεις φίλε
 
Όντας έτοιμος να αγοράσω καινούργια καραμπίνα και διαβάζοντας όλα τα προηγούμενα (σχετικά με τα πλαστικά μέρη), τελικά να προτιμήσω ξύλο αντί συνθετικών μερών. Μήπως τα συνθετικά έχουν περισσότερες ευαισθησίες από τα ξύλινα;

Απευθύνομαι σε όσους γνωρίζουν: Στα συνθετικά υπάρχει τρόπος μείωσης του μήκους του κοντακιού;
Ειδεικα σε μπενελλι με κουμποτο πελμα πολυ δυσκωλα ξυλο δαγκωτο
 
Όντας έτοιμος να αγοράσω καινούργια καραμπίνα και διαβάζοντας όλα τα προηγούμενα (σχετικά με τα πλαστικά μέρη), τελικά να προτιμήσω ξύλο αντί συνθετικών μερών. Μήπως τα συνθετικά έχουν περισσότερες ευαισθησίες από τα ξύλινα;

Απευθύνομαι σε όσους γνωρίζουν: Στα συνθετικά υπάρχει τρόπος μείωσης του μήκους του κοντακιού;
Μείωση μήκους πολύ δύσκολο.

Τώρα αν τα πλαστικά ήταν τόσο προβληματικά κανένας δεν θα τα αγόραζε.
 
Όντας έτοιμος να αγοράσω καινούργια καραμπίνα και διαβάζοντας όλα τα προηγούμενα (σχετικά με τα πλαστικά μέρη), τελικά να προτιμήσω ξύλο αντί συνθετικών μερών. Μήπως τα συνθετικά έχουν περισσότερες ευαισθησίες από τα ξύλινα;

Απευθύνομαι σε όσους γνωρίζουν: Στα συνθετικά υπάρχει τρόπος μείωσης του μήκους του κοντακιού;
Δεν αγοράζεις κάτι με κλειστά τα μάτια.πχ η μπενελι στο μήκος σου δίνει τρείς επιλογές.355,365,375 χιλιοστά πρέπει να σού ταιριάζει ένα από τα τρία αλλιώς δεν , έχει αριστερά-δεξια μπορείς να παραγγείλεις αυτό που σου ταιριάζει.Στο θέμα της επίστρωσης τα φθηνά M1,M2 ίσως κ.α δεν την έχουν οπότε κανένα πρόβλημα (φυσικά το διευκρινιζεις)
 
Δεν αγοράζεις κάτι με κλειστά τα μάτια.πχ η μπενελι στο μήκος σου δίνει τρείς επιλογές.355,365,375 χιλιοστά πρέπει να σού ταιριάζει ένα από τα τρία αλλιώς δεν , έχει αριστερά-δεξια μπορείς να παραγγείλεις αυτό που σου ταιριάζει.Στο θέμα της επίστρωσης τα φθηνά M1,M2 ίσως κ.α δεν την έχουν οπότε κανένα πρόβλημα (φυσικά το διευκρινιζεις)
Ευχαριστώ,
Μπορείς να μου διευκρινήσεις τι εννοείς επίστρωση στη Μ1;
Και με την ευκαιρία έχεις γενικότερη άποψη για αυτό το όπλο; Με υποψιάζει η σχετικά χαμηλή τιμή του.
 
Ευχαριστώ,
Μπορείς να μου διευκρινήσεις τι εννοείς επίστρωση στη Μ1;
Και με την ευκαιρία έχεις γενικότερη άποψη για αυτό το όπλο; Με υποψιάζει η σχετικά χαμηλή τιμή του.
Για την επίστρωση ... είναι η λεγόμενη Soft Touch finish

Πχ
https://www.benelli.it/en/arma/m2-comfortech
STOCK AND FORE-END
In Technopolymer with Air Touch checkering

https://www.benelli.it/en/arma/comfort-20
STOCK AND FORE-END
Technopolymer with Air Touch checkering and Soft Touch finish
 
Ευχαριστώ,
Μπορείς να μου διευκρινήσεις τι εννοείς επίστρωση στη Μ1;
Και με την ευκαιρία έχεις γενικότερη άποψη για αυτό το όπλο; Με υποψιάζει η σχετικά χαμηλή τιμή του.
Ιδια
Κανη με m2 α
Απλα εχει αλο σχεδιασμο σαν τιν παλια δηλαδη σε πιοτητα δεν εχει κατι να φοβηθεις αα τη βγαλανε για να χτυπησουνε κατι μοντελα των 1050€
 
Ευχαριστώ,
Μπορείς να μου διευκρινήσεις τι εννοείς επίστρωση στη Μ1;
Και με την ευκαιρία έχεις γενικότερη άποψη για αυτό το όπλο; Με υποψιάζει η σχετικά χαμηλή τιμή του.
Η Μ1 δεν έχει την προβληματική επίστρωση, έχει το απλό πλαστικό κοντάκι(νομίζω).Εγώ είμαι οπαδός το cmfort.Γιαυτο και υποκειμενικά + - στο χιλιάρικο ψηφίζω M2 comfort
 
Το κοντάκι της δικής μου Μ2 ... δεν έχει το soft touch κατά 99%
Με μια γρήγορη ματιά δεν είδα πουθενά στο benelli.it να διαφημίζουν το "soft touch"

& το τρίξιμο ... =>
 

Attachments

  • IMG_20201213_122853.jpg
    IMG_20201213_122853.jpg
    148,7 KB · Προβολές: 10
Last edited:
Το κοντάκι της δικής μου Μ2 ... δεν έχει το soft touch κατά 99%
Με μια γρήγορη ματιά δεν είδα πουθενά στο benelli.it να διαφημίζουν το "soft touch"

& το τρίξιμο ... =>
Στη δικιά M2 που είναι 10ετιας δεν τρίζει ,το νέο που πήρα πέρσυ πάλι της M2 για την duca montefeltro για να μην έχει την επίστρωση τρίζει
 
Back
Top