Προγνωστικά

2w2q3rb.png


Κοίτα οι απατεώνες πόσο cash out μου δίνουν.. Είχα παίξει 17€ στο 19 απόδοση κατάκτηση της Πορτογαλίας και είναι ήδη στους 4 και μου δίνουν 2 φορές τα λεφτά μου αν είναι δυνατόν..Στην Ιταλία μου το έχουν κλειστό.. Θα περιμένω επειδή πιστεύω οτι και την Ουαλία και το Βέλγιο μπορεί να τις περάσει η Πορτογαλία και θα τα κλείσω μετά..
 
2w2q3rb.png


Κοίτα οι απατεώνες πόσο cash out μου δίνουν.. Είχα παίξει 17€ στο 19 απόδοση κατάκτηση της Πορτογαλίας και είναι ήδη στους 4 και μου δίνουν 2 φορές τα λεφτά μου αν είναι δυνατόν..Στην Ιταλία μου το έχουν κλειστό.. Θα περιμένω επειδή πιστεύω οτι και την Ουαλία και το Βέλγιο μπορεί να τις περάσει η Πορτογαλία και θα τα κλείσω μετά..
Κάτσε ρε παίχτη, σου δίνουν 100% κέρδος και γκρινιάζεις. Τηρουμένων των αναλογιών και με την απόδοση που παρουσιάζει η Πορτογαλία, πάρτα και μην το πεις ούτε του παπά. Φαντάσου αυτόν που είχε παίξει ένα χιλιαρικάκι .... ;). Θα μου πεις, άλλο 18 χιλιάρικα κέρδος και άλλο 1, αλλά για την εικόνα που δείχνει δεν είναι λίγο.
 
Κάτσε ρε παίχτη, σου δίνουν 100% κέρδος και γκρινιάζεις. Τηρουμένων των αναλογιών και με την απόδοση που παρουσιάζει η Πορτογαλία, πάρτα και μην το πεις ούτε του παπά. Φαντάσου αυτόν που είχε παίξει ένα χιλιαρικάκι .... ;). Θα μου πεις, άλλο 18 χιλιάρικα κέρδος και άλλο 1, αλλά για την εικόνα που δείχνει δεν είναι λίγο.

Όχι Γιώργο δεν συμφωνώ..Απο την στιγμή που είναι στους 4 μια ομάδα έπρεπε να μου δείνει το ποσο το τελικό δλδ τα 323€/4 δλδ κάπου στα 90€..Επειδή θεωρώ πως θα περάσει είτε την Ουαλία είτε το Βέλγιο..Θα το αφήσω και θα κάνω cash out στον τελικό..Αν το ζευγάρι του τελικού είναι Πορτογαλία-Ιταλία έχω κέρδος σίγουρο 3 κατοστάρικα..Θα δείξει! ;)
 
Όχι Γιώργο δεν συμφωνώ..Απο την στιγμή που είναι στους 4 μια ομάδα έπρεπε να μου δείνει το ποσο το τελικό δλδ τα 323€/4 δλδ κάπου στα 90€..
Όχι ρε φίλε, δεν παίζεις ρουλέτα για να έχεις μοιρασμένες πιθανότητες. Αξιολογείται και η απόδοση.

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι άλλο που με απασχολεί καιρό αλλά μου είναι δύσκολο να βρω τα στοιχεία για να κάνω μια στατιστική ανάλυση με αριθμούς και ποσοστά, βασικά είναι δύσκολο να βρω τον μέσο όρο της στοιχηματικής απόδοσης, σε όλο το πρωτάθλημα, στις νίκες του Ολυμπιακού.
Λαμβάνοντας υπόψη την κατάσταση που επικρατεί στο ελληνικό πρωτάθλημα, αν ένας παίχτης διαθέσει 1000 € και τα ποντάρει κάθε εβδομάδα στην νίκη του Ολυμπιακού, τι θα έχει συμβεί στο τέλος της περιόδου; Αν δείτε τα περσινά στατιστικά, ο Ολυμπιακός έχει μια ήττα και μια ισοπαλία. Αυτό σημαίνει ότι θα χρειαζόταν δύο φορές να βάλεις ξανά το κεφάλαιο, δηλαδή θα ήσουν 2000 € μείον. Το ερώτημα είναι αν από όλες τις υπόλοιπες νίκες, τα κέρδη ξεπέρναγαν τα 2.000€, νομίζω πως θα ήταν πολλαπλάσια παραπάνω. Τι λέτε;
 
Όχι ρε φίλε, δεν παίζεις ρουλέτα για να έχεις μοιρασμένες πιθανότητες. Αξιολογείται και η απόδοση.

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι άλλο που με απασχολεί καιρό αλλά μου είναι δύσκολο να βρω τα στοιχεία για να κάνω μια στατιστική ανάλυση με αριθμούς και ποσοστά, βασικά είναι δύσκολο να βρω τον μέσο όρο της στοιχηματικής απόδοσης, σε όλο το πρωτάθλημα, στις νίκες του Ολυμπιακού.
Λαμβάνοντας υπόψη την κατάσταση που επικρατεί στο ελληνικό πρωτάθλημα, αν ένας παίχτης διαθέσει 1000 € και τα ποντάρει κάθε εβδομάδα στην νίκη του Ολυμπιακού, τι θα έχει συμβεί στο τέλος της περιόδου; Αν δείτε τα περσινά στατιστικά, ο Ολυμπιακός έχει μια ήττα και μια ισοπαλία. Αυτό σημαίνει ότι θα χρειαζόταν δύο φορές να βάλεις ξανά το κεφάλαιο, δηλαδή θα ήσουν 2000 € μείον. Το ερώτημα είναι αν από όλες τις υπόλοιπες νίκες, τα κέρδη ξεπέρναγαν τα 2.000€, νομίζω πως θα ήταν πολλαπλάσια παραπάνω. Τι λέτε;

Το χω σκεφτεί άπειρες φορές να έχω ένα κεφάλαιο και να πάιζω όλη την χρονιά την νίκη το ολυμπιακού..Οι αποδόσεις στην έδρα του δεν ξεπερνάνε το 1,60 ενώ στις περισσότερες φορές δεν ξεπερνάει το 1,10..Άρα αξίζει να ποντάρεις 1000€ για να κερδίσεις 100?..Πάντως αυτό που λες ισχύει και εννοείτε οτι θα έχεις κέρδος γιατί σε κάτι διπλά του ολυμπιακού με παοκ έξω ή με παναθηναικό φτάνεις κοντά στον διπλασιασμό..
 
Το αν αξίζει η όχι θα το δεις σε βάθος χρόνου, μέσα στην χρονιά. Το θέμα είναι ποιος το κάνει και είμαι σίγουρος ότι το κάνουν αρκετοί. Ειδικά αν το πας και λίγο "πονηρά", δηλαδή την προτελευταία αγωνιστική για παράδειγμα αν είναι 30 πόντους μπροστά και παίζει με ΑΕΚ ή ΠΑΟ, ε μην το παίξεις αυτό...;) Το θέμα είναι να βρεις το σθένος και να μπορείς να συνεχίσεις αν σου τύχει η στραβή στις πρώτες αγωνιστικές, γιατί θα πρέπει να ξαναβάλεις το κεφάλαιο από την τσέπη σου. Η λογική πάντως δεν είναι να ποντάρεις 1000 για να βγάλεις 100.
 
Καλησπέρα,
άλλο ένα πονταρισματάκι για σήμερα με το goa/goal να είναι η επιλογή
και το Χ για αποτέλεσμα.
Γιώργο για την ερώτηση σου αν αξίζει να πας όλη την χρονιά με το φαβορί σε πονταριαματα η απάντηση είναι αρνητική.
Αν δεν θες να είσαι χαμένος (σχεδόν καθόλου) παίζε ένα παιχνίδι με απόδοση 2 και πάνω και όταν χάνεις απλά διπλασίαζε
το ποντάρισμα. Το πόσο που θα ξεκινήσεις και το κεφάλαιο που θα χρειαστείς είναι δικό σου θέμα.
Μηδενίζεις σχεδόν τελείως την χασούρα.
Σε βάθος χρόνου και με υπομονή χτίζεται η επιτυχία και το κέρδος!!
Όπως και στην ζωή βέβαια!!!!
 
Γιώργο για την ερώτηση σου αν αξίζει να πας όλη την χρονιά με το φαβορί σε πονταριαματα η απάντηση είναι αρνητική.
Δεν ξέρω που το βασίζεις αυτό αλλά πάντα αναφέρομαι σε Ελλάδα και Ολυμπιακό. Πως γίνεται να μην βγάλεις πολύ μεγάλο κέρδος στο τέλος του χρόνου όταν μιλάμε για μια ήττα και μία ισοπαλία; .xm.
Αν μπορούσα να βρω τις αποδόσεις του Ολυμπιακού στο περσινό πρωτάθλημα, θα καθόμουν με μολύβι και χαρτί και θα τα υπολόγιζα.
 
Δεν ξέρω που το βασίζεις αυτό αλλά πάντα αναφέρομαι σε Ελλάδα και Ολυμπιακό. Πως γίνεται να μην βγάλεις πολύ μεγάλο κέρδος στο τέλος του χρόνου όταν μιλάμε για μια ήττα και μία ισοπαλία; .xm.
Αν μπορούσα να βρω τις αποδόσεις του Ολυμπιακού στο περσινό πρωτάθλημα, θα καθόμουν με μολύβι και χαρτί και θα τα υπολόγιζα.
Ασε τα μολυβοχάρτια και έλα για καφέ, που πηγαίνεις εκεί που δεν ξέρουν το Άσσο&over τι κωδικός είναι.
 
Ασε τα μολυβοχάρτια και έλα για καφέ, που πηγαίνεις εκεί που δεν ξέρουν το Άσσο&over τι κωδικός είναι.
Είμαι απαράδεκτος ... :oops:
 
Εγω ως ο απολυτος γνωστης της ψυχολογιας του στοιχηματος και παραμετροποιωντας τις αποδοσεις και τις συνθηκες των αγωνων μπορω να σας πληροφορισω οτι βρηκα την απολυτη εφαρμογη.στο στοιχημα ποδοσφαιρικων αγωνων και ελαχιστοποιησα τις.απωλειες.
Συμφωνα μετην απολυτη σκεψη και την απολυτη εφαρμογη βαλαμε αλλα δυο αποτελεσματα στα θετικα σημεια.
Μετα.απο λιγο διαβασμα στις συνταγες ιδιογωμοσεων παρασυρθηκα λιγακι.
Καλο βραδυ.
 
Εγω ως ο απολυτος γνωστης της ψυχολογιας του στοιχηματος και παραμετροποιωντας τις αποδοσεις και τις συνθηκες των αγωνων μπορω να σας πληροφορισω οτι βρηκα την απολυτη εφαρμογη.στο στοιχημα ποδοσφαιρικων αγωνων και ελαχιστοποιησα τις.απωλειες.
Συμφωνα μετην απολυτη σκεψη και την απολυτη εφαρμογη βαλαμε αλλα δυο αποτελεσματα στα θετικα σημεια.
Μετα.απο λιγο διαβασμα στις συνταγες ιδιογωμοσεων παρασυρθηκα λιγακι.
Καλο βραδυ.
Επιτέλους ρε φίλε! Η αλαζονεία μου την σπάει όσο τίποτα! Πάλι καλά που δεν είμαι ο μόνος...
 
Τελικά θα περιμένω και ελπίζω να περάσει τελικό η Πορτογαλία και αναλόγως τις ορέξεις μου ίσως το κλείσω μετά..

20ue9us.png
 
Αν υπάρχουν στοιχεία βέβαια, μπορείτε να μου λύσετε μια απορία ως γενική εικόνα με το στοίχημα; Από όλους τους παίχτες που ασχολούνται συστηματικά με το στοίχημα, ποιο είναι το ποσοστό αυτών που είναι κερδισμένοι; Δηλαδή πόσοι είναι αυτοί που στο τέλος κάνοντας ταμείο της όλης πορείας τους έχουν θετικό πρόσημο; .xm. Αίσθησή μου είναι ότι αυτό το ποσοστό πρέπει να πάρα πολύ μικρό...
 
Αν υπάρχουν στοιχεία βέβαια, μπορείτε να μου λύσετε μια απορία ως γενική εικόνα με το στοίχημα; Από όλους τους παίχτες που ασχολούνται συστηματικά με το στοίχημα, ποιο είναι το ποσοστό αυτών που είναι κερδισμένοι; Δηλαδή πόσοι είναι αυτοί που στο τέλος κάνοντας ταμείο της όλης πορείας τους έχουν θετικό πρόσημο; .xm. Αίσθησή μου είναι ότι αυτό το ποσοστό πρέπει να πάρα πολύ μικρό...
Αναλόγως πως θα το δεις Χρήστο. Γενικά το στοίχημα είναι τζόγος και ως γνωστών κανείς δεν βγήκε κερδισμένος από τον τζόγο. Αν το αντιμετωπίσεις όμως αλλιώς, σαν μια λογική μακροχρόνια διαδικασία με επαγγελματική λογική χαμηλού ρίσκου, μπορείς να βγεις κερδισμένος. Το θέμα είναι ποίος το κάνει αυτό.
 
Εχω φιλο που παιζει μανιωδως. Παντα ομως μικροποσα, και παντα κοιταει να καλυπτει τα στοιχηματα του σε περιπτωση που κατι του παρει στραβα. Απόσο μιλαμε, στο τελος της μερας εχει ενα κερδος των 10-15 ευρω, ποτε λιγο πανω, ποτε λιγο κατω. Εννοειται πως εχει και καποιες χασουρες, καθως και μερες που κανει μεγαλυτερα ποσα, απλα η πλειοψηφια απ'οσο λεει ειναι εκει γυρω στο 10ρικο. Επισης εχουμε κοινο φιλο με αρνητικο προσημο, κατα καιρους κερδιζει σημαντικοτερα ποσα, αλλα συνηθως χανει. Αυτος ομως παιζει σεντονια, ψαχνοντας τα σερι που αυξανουν τα κερδη.
 
Το στοίχημα αν το δεις σαν τρόπο για να γίνεις πλούσιος, την πάτησες, έχεις όσες πιθανότητες έχεις και στο τζοκερ και στο λαχείο. Αν όμως το δεις σαν μια σταθερή μορφή μικρού κέρδους, μπορεί να γίνει ένα δεύτερο εισόδημα. Εμένα φιλαράκι μου το αντιμετωπίζει σαν δεύτερη δουλειά, μου λέει (δεν μπορώ να ξέρω αν λέει ψέματα, δεν έχει λόγο) ότι κάθε τέλος του χρόνου έχει ένα επιπλέον εισόδημα της τάξης των 2-3 χιλιάδων €. Αλλά εγώ αυτό που κάνει αυτός δεν θα μπορούσα να το κάνω με τίποτα.
 
Back
Top