Προβλήματα και Αντιμετώπιση

Ο Λιάκος και ο Χρηστάκος είναι σωστοί επαγγελματίες και έχουν λογικές τιμές. Δεν "επινοούν" βλάβες για να σου πάρουν λεφτά.

Ο Λιάκος μου είχε πει πριν σπάσει το ελατήριο ότι και να σου σπάσει εσένα δεν θα το καταλάβεις γιατί στο λαγό ρίχνεις βαριές γομωσεις και δεν θα σου κάνει εμπλοκές. Αλλά αφού έτυχε και έσπασε θα το φτιάξω και θα έχω και ένα καβατζα.
 
Ο Λιάκος μου είχε πει πριν σπάσει το ελατήριο ότι και να σου σπάσει εσένα δεν θα το καταλάβεις γιατί στο λαγό ρίχνεις βαριές γομωσεις και δεν θα σου κάνει εμπλοκές. Αλλά αφού έτυχε και έσπασε θα το φτιάξω και θα έχω και ένα καβατζα.
Εμένα και με ελαφριές δεν είχε κάνει εμπλοκή μπορεί να έτυχε βέβαια
 
Το ξέρω το είδα ότι έχει τόσο. Και οι περισσότεροι που τους έσπασε το ελατήριο τους στέλνει ένα πιστόνι δωρεάν η Μπράουνινγκ
Σε εμένα που μου έσπασε η βάση από την 1187 γιατί δεν μου στέλνουν δωρεάν βάση και μου ζητάνε 540 € .hair.
 
Είναι εξωφρενική η τιμή, 540 ευρώ κάνει μια 870 εξπρές. Ολόκληρο όπλο όχι βάση.
Το ξέρω και τους το έχω πει.
Η REM USA λέει Έλληνας αντιπρόσωπος και ο Έλληνας λέει 540 ευρώ.
Του πρότεινα τουλάχιστον τα μισά αλλά ήταν αρνητικός.
Οκ πάρε τα @@ μου και αγοράζω M2.
Problem solved ;)
 
Το ξέρω και τους το έχω πει.
Η REM USA λέει Έλληνας αντιπρόσωπος και ο Έλληνας λέει 540 ευρώ.
Του πρότεινα τουλάχιστον τα μισά αλλά ήταν αρνητικός.
Οκ πάρε τα @@ μου και αγοράζω M2.
Problem solved ;)
Δεν ξέρω γιατί στην Ελλάδα οι αντιπρόσωποι δυσκολεύεται να ασχοληθούν με ένα πρόβλημα. Χαίρομαι που βρήκες ένα όπλο να κάνεις τη δουλειά σου και να μην έχει προβλήματα. Θυμάμαι παιδί ακόμα του Δημοτικού έναν κουμπάρο του πατέρα μου που κάποια στιγμή το όπλο αδράνειας που είχε έκανε πολυβολισμο σχεδόν σε κάθε προσπάθεια να ρίξει. Ο αντιπρόσωπος δεν έδινε λύση και μόνο όταν τον απείλησε ότι θα τον εκθέσει σε όλα τα κυνηγετικά περιοδικά του έλυσε το πρόβλημα. Κρίμα που αντιμετωπίζουν κάποιοι έτσι τους πελάτες τους όταν υπάρξει πρόβλημα.
 
Το ξέρω και τους το έχω πει.
Η REM USA λέει Έλληνας αντιπρόσωπος και ο Έλληνας λέει 540 ευρώ.
Του πρότεινα τουλάχιστον τα μισά αλλά ήταν αρνητικός.
Οκ πάρε τα @@ μου και αγοράζω M2.
Problem solved ;)
Η βάση δεν κολλάει; Υπάρχουν τρόποι συγκολλησης πολύ εξελιγμενοι.
 
Η βάση δεν κολλάει; Υπάρχουν τρόποι συγκολλησης πολύ εξελιγμενοι.
Ακόμα και να κολλάει, τι δουλειά έχει ο πελάτης να ασχοληθεί; Θεωρώ ότι ο αντιπρόσωπος οφείλει να πάρει το όπλο, να δει γιατί συνέβη αυτό και αν φταίει με κάποιο τρόπο ο πελάτης να του πει φταίς εσύ για αυτόν τον λόγο και το εξάρτημα κοστίζει τόσο ή αν είναι αστοχία υλικού να το αντικαταστήσει δωρεάν. Όμως είναι δυνατόν μια βάση ή ένα κλείστρο ή μια κάννη να κοστίζει σχεδόν όσο το όπλο;
 
Η βάση δεν κολλάει; Υπάρχουν τρόποι συγκολλησης πολύ εξελιγμενοι.
Κολλάει ίσως ... Αλλά είναι στο όριο του εσωτερικού αυλακιού και χρειάζεται εσωτερική κατεργασία μετά.
2 οπλουργούς που ρώτησα ήταν αρνητικοί.
Άστο έτσι μου είπαν.

Αν δε, "πάρουν" τα μέταλλα με την θερμοκρασία θα έχω προβλήματα.
Οπότε το έχω σαν δεύτερο όπλο αφού δουλεύει και έτσι κανονικά.

Δεν δίνω δεκάρα για το όπλο αυτό.
Στο παραμικρό πρόβλημα πάει για καταστροφή ...

Εντάξει είναι παλιό όπλο το καταλαβαίνω ... Αλλά ράγισμα βάσης δεν είναι μια βλαβούλα.
 
Ακόμα και να κολλάει, τι δουλειά έχει ο πελάτης να ασχοληθεί; Θεωρώ ότι ο αντιπρόσωπος οφείλει να πάρει το όπλο, να δει γιατί συνέβη αυτό και αν φταίει με κάποιο τρόπο ο πελάτης να του πει φταίς εσύ για αυτόν τον λόγο και το εξάρτημα κοστίζει τόσο ή αν είναι αστοχία υλικού να το αντικαταστήσει δωρεάν. Όμως είναι δυνατόν μια βάση ή ένα κλείστρο ή μια κάννη να κοστίζει σχεδόν όσο το όπλο;
Έτσι πρέπει να γίνεται. Με τέτοια αντιμετώπιση θα έμενε και πιστός ο πελάτης στη μάρκα. Το after sales είναι που γουστάρει ο πελάτης
 
Κολλάει ίσως ... Αλλά είναι στο όριο του εσωτερικού αυλακιού και χρειάζεται εσωτερική κατεργασία μετά.
2 οπλουργούς που ρώτησα ήταν αρνητικοί.
Άστο έτσι μου είπαν.

Αν δε, "πάρουν" τα μέταλλα με την θερμοκρασία θα έχω προβλήματα.
Οπότε το έχω σαν δεύτερο όπλο αφού δουλεύει και έτσι κανονικά.

Δεν δίνω δεκάρα για το όπλο αυτό.
Στο παραμικρό πρόβλημα πάει για καταστροφή ...

Εντάξει είναι παλιό όπλο το καταλαβαίνω ... Αλλά ράγισμα βάσης δεν είναι μια βλαβούλα.
Ράγισμα βάσης δεν έπρεπε να γίνει. Είναι αστοχία υλικου
 
Κολλάει ίσως ... Αλλά είναι στο όριο του εσωτερικού αυλακιού και χρειάζεται εσωτερική κατεργασία μετά.
2 οπλουργούς που ρώτησα ήταν αρνητικοί.
Άστο έτσι μου είπαν.

Αν δε, "πάρουν" τα μέταλλα με την θερμοκρασία θα έχω προβλήματα.
Οπότε το έχω σαν δεύτερο όπλο αφού δουλεύει και έτσι κανονικά.

Δεν δίνω δεκάρα για το όπλο αυτό.
Στο παραμικρό πρόβλημα πάει για καταστροφή ...

Εντάξει είναι παλιό όπλο το καταλαβαίνω ... Αλλά ράγισμα βάσης δεν είναι μια βλαβούλα.
Βασίλη μιας και το ανέφερες.Γνωρίζεις ποια είναι η διαδικασία απόσυρσης κυνηγετικού όπλου;
 
Βασίλη μιας και το ανέφερες.Γνωρίζεις ποια είναι η διαδικασία απόσυρσης κυνηγετικού όπλου;
Το πας σε οπλουργό το καταστρέφει και σου δίνει χαρτί καταστροφής το οποίο πας στην αστυνομία και το όπλο φεύγει από πάνω σου.
Δεν το έχω κάνει, αυτό κατάλαβα από την συζήτηση με τον οπλουργό.

Επίσης πρέπει ο οπλουργός να είναι σε θέση να εκδόσει τέτοιο χαρτί. Δεν ξέρω τι πιστοποιήσεις ή άδειες πρέπει να έχει για αυτό.
 
Back
Top