Οπλουργοί

ΔΡΑΜΑ
ο πατέρας μου είχε φίλο κυνηγό στη Δράμα , στρατιωτικός όνομα μικρό Φώντας , ( συνταξιούχος εννοείται ).
και μου έλεγε πριν δύο χρόνια που τα κουτσοκατάφερνε ,
- θα πάμε στο φίλο μου τον Φώντα στη Δράμα και θα δεις εκεί κυνήγια.

Τελικά δεν αξιωθήκαμε . Τώρα δύσκολα σηκώνεται από το κρεβάτι.
Κάτι τέτοια σκέφτομαι και τα παίρνω στο κρανίο με αυτούς , που αποφασίζουν εύκολα και μας κλέβουν τη ζωή μας .

- ας τα διάλα νευρίασα πάλι .....................
 
ο πατέρας μου είχε φίλο κυνηγό στη Δράμα , στρατιωτικός όνομα μικρό Φώντας , ( συνταξιούχος εννοείται ).
και μου έλεγε πριν δύο χρόνια που τα κουτσοκατάφερνε ,
- θα πάμε στο φίλο μου τον Φώντα στη Δράμα και θα δεις εκεί κυνήγια.

Τελικά δεν αξιωθήκαμε . Τώρα δύσκολα σηκώνεται από το κρεβάτι.
Κάτι τέτοια σκέφτομαι και τα παίρνω στο κρανίο με αυτούς , που αποφασίζουν εύκολα και μας κλέβουν τη ζωή μας .

- ας τα διάλα νευρίασα πάλι .....................
Εγω σκυβω το κεφαλι φιλε μονο στο μπαλκονι βγενω κι ας εχει οτι θελει γο σκ θα φανουνε πολλα πραγματα παλι
 
Οπλουργοί υπάρχουν πολλοί, το θέμα είναι ότι από τα μεγάλα ονόματα δεν θα ασχοληθεί κανένας προσωπικά με το όπλο σας. Πάντα κάποιος υπάλληλος θα κάνει την δουλειά. Δεν υποτιμώ τους εργαζόμενους, αυτό που θέλω να πω είναι, να μην σας τραβάνε τα μεγάλα ονόματα ντε και καλά.
Εγώ πάλι από κάποιον που έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος πρόσφατα είναι ο "Γιατρός των όπλων", Χρηστάκος Δημήτριος.
Καποιο τηλεφωνο του μαστορα αν εινε δυνατον,ευχαριστω!!
 
Παλικαρια , μετα απο τοσα χρονια που εχω την beretta A390 - 1996 και εχοντας ριξει τον
''Αδη με τα λειψανα'' απο φυσιγγια...λογω κακης συντηρησης δικης μου....δεν ειχα αλλαξει τοσα
χρονια το ελατηριο επαναφορας του κλειστρου....το κλειστρο τερματιζε...και λογικο ηταν να παθει
ζημια. :(
Εσπασε στο πισω μερος ενα απο τα δυο ''αυτακια'' που εχει... Ρωτωντας πας στην πολη....ας ειναι
παντα καλα ο φιλος μου ο Berben -Αλεξ..... μου συστησε εναν οπλουργο στα Γιαννενα....λεγοντας μου
ο Μαστορας ειναι εγγυηση.....και ειχε απολυτο δικιο. Τον πηρα τηλεφωνο...συνεννοηθηκαμε....του
εστειλα το κλειστρο. Μια ημερα το κρατησε...το εφτιαξε....το δοκιμασε σε αλλο οπλο ιδιο με το δικο
μου....και μου το εστειλε.
Παιδες...εχασα το ''φως μου''.....δεν μπορεσα να καταλαβω ...ουτε μπορεσα να ξεχωρησω κολλημα ή
γεμισμα!!!! ΑΨΟΓΟΣ ο Μαστορας.....και πανω απο ολα ανθρωπος....και αυτος και ο γιος του!!!
Το κοστος επισκευης 50 ευρω....αστεια πραγματα εαν σκεφτουμε οτι το κλειστρο καινουργιο εχει 355 ευρω.
Το εβαλα επανω στο οπλο...με την ευκαιρια αλλαξα και το ελατηριο επαναφορας και την βαση του....
δοκιμασα το οπλο και δουλευει αψογα.
Θα γραψω το ονομα του....γιατι τα καλα Μαστόρια...και ΤΙΜΙΑ σπανιζουν στις μερες μας!!!

ΑΛΕΞΙΟΥ ΑΛΕΞΙΟΣ ο γιος ...Και ΚΟΣΜΑΣ ΑΛΕΞΙΟΥ ο πατερας. Τηλεφωνο 2651079979 - ΓΙΑΝΝΕΝΑ

ΥΓ. Για του λογου του αληθες....θα βαλω φωτο παιδες .:)
 
Φωτο ΝικουΠ
 

Attachments

  • 20210423_130547.jpg
    20210423_130547.jpg
    250,2 KB · Προβολές: 79
  • IMG-1c38742e845ec990885f16f038393b4d-V.jpg
    IMG-1c38742e845ec990885f16f038393b4d-V.jpg
    222,6 KB · Προβολές: 80
  • IMG-6b167fd115a50f5d0b7b6b50de60f412-V.jpg
    IMG-6b167fd115a50f5d0b7b6b50de60f412-V.jpg
    146,3 KB · Προβολές: 79
  • IMG-afdf9f157f4b61d09fbea90bf19ccafb-V.jpg
    IMG-afdf9f157f4b61d09fbea90bf19ccafb-V.jpg
    205,3 KB · Προβολές: 79
  • IMG-5b47b00e9cbf0ba11430014157beefbd-V.jpg
    IMG-5b47b00e9cbf0ba11430014157beefbd-V.jpg
    172,9 KB · Προβολές: 79
Παλικαρια , μετα απο τοσα χρονια που εχω την beretta A390 - 1996 και εχοντας ριξει τον
''Αδη με τα λειψανα'' απο φυσιγγια...λογω κακης συντηρησης δικης μου....δεν ειχα αλλαξει τοσα
χρονια το ελατηριο επαναφορας του κλειστρου....το κλειστρο τερματιζε...και λογικο ηταν να παθει
ζημια. :(
Εσπασε στο πισω μερος ενα απο τα δυο ''αυτακια'' που εχει... Ρωτωντας πας στην πολη....ας ειναι
παντα καλα ο φιλος μου ο Berben -Αλεξ..... μου συστησε εναν οπλουργο στα Γιαννενα....λεγοντας μου
ο Μαστορας ειναι εγγυηση.....και ειχε απολυτο δικιο. Τον πηρα τηλεφωνο...συνεννοηθηκαμε....του
εστειλα το κλειστρο. Μια ημερα το κρατησε...το εφτιαξε....το δοκιμασε σε αλλο οπλο ιδιο με το δικο
μου....και μου το εστειλε.
Παιδες...εχασα το ''φως μου''.....δεν μπορεσα να καταλαβω ...ουτε μπορεσα να ξεχωρησω κολλημα ή
γεμισμα!!!! ΑΨΟΓΟΣ ο Μαστορας.....και πανω απο ολα ανθρωπος....και αυτος και ο γιος του!!!
Το κοστος επισκευης 50 ευρω....αστεια πραγματα εαν σκεφτουμε οτι το κλειστρο καινουργιο εχει 355 ευρω.
Το εβαλα επανω στο οπλο...με την ευκαιρια αλλαξα και το ελατηριο επαναφορας και την βαση του....
δοκιμασα το οπλο και δουλευει αψογα.
Θα γραψω το ονομα του....γιατι τα καλα Μαστόρια...και ΤΙΜΙΑ σπανιζουν στις μερες μας!!!

ΑΛΕΞΙΟΥ ΑΛΕΞΙΟΣ ο γιος ...Και ΚΟΣΜΑΣ ΑΛΕΞΙΟΥ ο πατερας. Τηλεφωνο 2651079979 - ΓΙΑΝΝΕΝΑ

ΥΓ. Για του λογου του αληθες....θα βαλω φωτο παιδες .:)
Να συμπληρωσω και εγω για τον συγκεκριμενο οπλουργο οτι ειναι Ανθρωπος και σε νορμαλ τιμες.....
 
Παλικαρια , μετα απο τοσα χρονια που εχω την beretta A390 - 1996 και εχοντας ριξει τον
''Αδη με τα λειψανα'' απο φυσιγγια...λογω κακης συντηρησης δικης μου....δεν ειχα αλλαξει τοσα
χρονια το ελατηριο επαναφορας του κλειστρου....το κλειστρο τερματιζε...και λογικο ηταν να παθει
ζημια. :(
Εσπασε στο πισω μερος ενα απο τα δυο ''αυτακια'' που εχει... Ρωτωντας πας στην πολη....ας ειναι
παντα καλα ο φιλος μου ο Berben -Αλεξ..... μου συστησε εναν οπλουργο στα Γιαννενα....λεγοντας μου
ο Μαστορας ειναι εγγυηση.....και ειχε απολυτο δικιο. Τον πηρα τηλεφωνο...συνεννοηθηκαμε....του
εστειλα το κλειστρο. Μια ημερα το κρατησε...το εφτιαξε....το δοκιμασε σε αλλο οπλο ιδιο με το δικο
μου....και μου το εστειλε.
Παιδες...εχασα το ''φως μου''.....δεν μπορεσα να καταλαβω ...ουτε μπορεσα να ξεχωρησω κολλημα ή
γεμισμα!!!! ΑΨΟΓΟΣ ο Μαστορας.....και πανω απο ολα ανθρωπος....και αυτος και ο γιος του!!!
Το κοστος επισκευης 50 ευρω....αστεια πραγματα εαν σκεφτουμε οτι το κλειστρο καινουργιο εχει 355 ευρω.
Το εβαλα επανω στο οπλο...με την ευκαιρια αλλαξα και το ελατηριο επαναφορας και την βαση του....
δοκιμασα το οπλο και δουλευει αψογα.
Θα γραψω το ονομα του....γιατι τα καλα Μαστόρια...και ΤΙΜΙΑ σπανιζουν στις μερες μας!!!

ΑΛΕΞΙΟΥ ΑΛΕΞΙΟΣ ο γιος ...Και ΚΟΣΜΑΣ ΑΛΕΞΙΟΥ ο πατερας. Τηλεφωνο 2651079979 - ΓΙΑΝΝΕΝΑ

ΥΓ. Για του λογου του αληθες....θα βαλω φωτο παιδες .:)
Νίκο καλησπέρα Κοσμάς είναι πολύ καλός μου φίλος όπως και ο γιος του ο Αλέξης και είναι όπως το λες ..... Πρώτα πρώτα εξαιρετικός άνθρωπος και πραγματικά απιαστος οπλουργος και ακόμη καλύτερος κοντακας. Τον γνωρίζω από τα παιδικά μου χρόνια αυτή τη δουλειά έκανε και αργότερα επειδή στην αγορά είμαστε τότε γείτονες έχω δει άπειρες δουλειές του και έχω φτιάξει δικά μου κοντάκια εκεί. Πραγματικά άψογος!!!!
 
Back
Top