ΟΡΑΣΗ

Εγώ νομίζω ότι όταν ανεβαίνεις στο βατήρα πρέπει να είσαι κενός από συναισθήματα και από σκέψεις. Μόνο τα ένστικτα και οι 2 από τις 5 αισθήσεις πρέπει να δουλεύουν.

Πρίν ανεβείς κάνε ότι θέλεις με εικονικά σπασίματα κτλ.

Βασικό το πού, πως,τι, κοιτάς πριν το pull.
Ειδικά αν δεν γνωρίζεις την τροχιά.
Αν δεν επωμίζεις με τον ίδιο τρόπο στο ίδιο σημείο και αν το μάτι βλέπει την ρίγα κάθε φορά διαφορετικά, κλάφτα
 
το είχα δει παλιά και το είχα ξεχάσει.
το ξαναείδα τώρα και ομολογώ ότι , τώρα πλέον τον "καταλαβαίνω" στο πόσο σημαντικό για την σταθερότητα είναι να έχεις μιά preshoot routine , και να μην προσεγγίζεις την βολή , όπως λέει sloppy , τσαπατσούληκα ..........
όπως π.χ. κάνω εγώ πολλές φορές και μετά λέω πως το έχασα αυτό....... .think. .think.

επίσης πολύ καλό



και μεγάλη πλάκα το ..........PUUUUUUUUUUUUUUUUULLLLLLLLLLL ...................
 
το είχα δει παλιά και το είχα ξεχάσει.
το ξαναείδα τώρα και ομολογώ ότι , τώρα πλέον τον "καταλαβαίνω" στο πόσο σημαντικό για την σταθερότητα είναι να έχεις μιά preshoot routine , και να μην προσεγγίζεις την βολή , όπως λέει sloppy , τσαπατσούληκα ..........
όπως π.χ. κάνω εγώ πολλές φορές και μετά λέω πως το έχασα αυτό....... .think. .think.

επίσης πολύ καλό



και μεγάλη πλάκα το ..........PUUUUUUUUUUUUUUUUULLLLLLLLLLL ...................
Έχω μιλήσει πολύ με τον Mike στο messenger. Τον θεωρώ αυθεντία σε θέματα οπτικής κυριαρχίας και μεγάλο γνώστη σε κοντάκια. Σε θέματα κινησιολογίας διαφωνούμε κάθετα και διαφωνώ και με την υπεραπλούστευση του στην χρήση τεχνικών. Στα δύο τελευταία οι Αμερικάνοι δεν παίζονται, πραγματικά.
 
καλημέρα
μια επισήμανση εκτός του τραπ σε όλα τα άλλα σπορτινγκ- κομπακ -σκεετ γνωρίζεις ακριβώς τι κάνει και που πάει το πιάτο
;)
και επιπλέον πρέπει να βλέπεις ελάχιστη ριγα στο τέλος της και στόχαστρο ποτέ
Τι εννοείς στόχαστρο ποτέ ;;;
Να μην εστιάζεις στο στόχαστρο εννοείς ;
 
Αυτός είναι
Εσείς ή άλλος Λέο?(έχει καμία δύο τρεις ακόμα νομίζω)
Ωραίο το βίντεο , καθαρή άρθρωση των λέξεων .
Ευχαριστούμε για τις οποιεσδήποτε πληροφορίες μοιράζεστε εδώ η από τα βίντεο.
Ελπίζω να ακολουθήσουν και άλλα.
Επίσης θαρρώ μαζί με την άδεια κυνηγίου 2-3 μαθήματα θα ήταν η αρχή για τα μονοπάτια του κυνηγού . Ιδιαίτερα σε θέμα ασφάλειας keep doing
 
Αυτός είναι
Λεωνίδα καλησπέρα, 2 σημεία για το βίντεο.

Κακή ψυχολογία στο κυνήγι δεν υπάρχει. Σκοτούρες υπάρχουν αλλά στο κυνήγι ξεχνιούνται όλες. Όσοι έχουν αποτυχίες από κακή ψυχολογία απλά δεν ξέρουν που σκοπεύουν και την μια μέρα είναι τυχεροί ενώ την άλλη όχι.

Σκόπευση με το ένστικτο. Δεκτό για τουφεκιές αστραπή, σε χρόνο dt, συνήθως χαμένες. Όταν δεν ξέρεις να σκοπεύσεις ... εεε τότε επιστρατεύεται το "ένστικτο" ή καλύτερα "αυτό που συνήθως κάνουμε".

Πολύ μεγάλο ατού να ξέρεις πότε δεν σκόπευσες σωστά ...

Μπράβο πάντως για το βίντεο ... έχεις άλλα ;
Τα παραπάνω είναι αυτά που πιστεύω εγώ ... για να γίνει συζήτηση τα αναφέρω.
 
Όσοι έχουν αποτυχίες από κακή ψυχολογία απλά δεν ξέρουν που σκοπεύουν και την μια μέρα είναι τυχεροί ενώ την άλλη όχι.
Αυτό ακριβώς εννοώ!
Μπράβο πάντως για το βίντεο ... έχεις άλλα ;
Θα ακολουθήσουν. Έκανα μερικά γυρίσματα μαζεμένα.
 
Κακή ψυχολογία στο κυνήγι δεν υπάρχει. Σκοτούρες υπάρχουν αλλά στο κυνήγι ξεχνιούνται όλες.
Δεν συμβαίνουν παντα αυτα.....
Και σίγουρα παιζει κάποιο ρόλο στην τελική εκβαση.....
Και φαντάζομαι πχ πως σε έναν σκοπευτικο αγώνα πρεπει πρωτα απο ολα οι σκοπευτές να είναι ατσάλια για να μπορέσουν να συγκεντρωθούν σωστα κλπ...

Ενας ενδεικτικός τίτλος παλιου αρθρου κ εξακολουθουν να γράφονται άρθρα πανω σε αυτό το θέμα...
IMG_20210221_003408.jpg
 
Last edited:
Back
Top