Μύθος ή Πραγματικότητα;

Καθυστερημένα σου απαντώ Ηρακλή γιατί μου διέφυγε. Όπως σωστά λες είναι πάρα πολλά για να τα γράψουμε εδώ. Ο Μάριος έχει γράψει ήδη την κεντρική ιδέα της χρήσης μονοβολων σε λείες κάνες, όπως έχουν προσθέσει επίσης οι Βασίλης, Τζων,Γιάννης και ο λάτρης της ακρίβειας. Οι παράγοντες που επηρεάζουν την ακρίβεια σε λείες και σε ραβδωτες κάνες, είναι διαφορετικοί, να πω κάτι για το σωβεστρ, στην πρώτη δοκιμή που αναφέρθηκα μου είχε κάνει εντύπωση μία αναφορά του αρθρογράφου στον τρόπο που σταθεροποιειται το σωβεστρ χωρίς περιστροφή. Έλεγε πως η ουρά του που ήταν πολύ πιο φαρδιά από την διάμετρο του βλήματος, πολύ ακαμπτη επίσης, το επαναφερει στην ευθεία κάθε φορά πού λοξοδρομει, γιαυτό και στην αρχή της διαδρομής του και έως τα 30 με 40 μέτρα από το στόμιο έχει έντονες ταλαντώσεις έως ότου σταθεροποιηθει γύρω στα 50 μέτρα και πως η ακρίβεια του φαίνεται στα 70 με 150 μέτρα. Το φαινόμενο αυτό σε μικρότερο βαθμό ισχύει και για τα ραβδωτα και επηρεάζεται από το βήμα της ραβδωσης. Το δεύτερο εξίσου σημαντικό είναι η σχεδίαση του κελύφους που το κάνει να αποσπάται από το βλήμα χωρίς να το πιέζει ασύμμετρα, ανοίγοντας τα δύο τμήματα πρώτα από πίσω, προς την ουρά. Ένα μεγάλο πλεονέκτημα του όσο αφορά την εσωτερική βλητική είναι που σε αντίθεση με τα υπόλοιπα σαμποτ που για να δουλέψουν στις ΚΑΤΑΛΛΗΛΕΣ κάνες πρέπει να είναι πολύ συμπιεσμένα, αυτό λόγω των ειδικών ενώσεων του κελύφους επιτρέπει την διαστολή-συστολή δίχως απώλεια εμφραξης. Στο τεστ που αναφέρθηκα η ακρίβεια με μία franchi και red dot ήταν μία τρύπα σαν τριφύλλι στα 100 μέτρα και έγραφε < αυτή η ακρίβεια ίσως μπορεί να την πετύχει από τύχη κάποιο άλλο μονοβολο, αλλά δεν πρόκειται να ξεπεραστεί>.
 
Λοιπον εχω ριξει απο αυτα παρα πολλα μιλαμε για λεφτα τοτε 36€ τα 6 και μιλαω για βολες στα 300 μετρα υα συγκεκριμενα εχουν αποδωση ραβδωτου ο αλλος δε ξερω τι σκατα εκανε αλλα με το saiga ειδηκα κενταγανε
Τόλη άμα έχει μουδιάσει το χέρι σου αυτή τη στιγμή είναι εγκεφαλικό να ξέρεις...
 
Φι
Τόλη άμα έχει μουδιάσει το χέρι σου αυτή τη στιγμή είναι εγκεφαλικό να ξέρεις...
Τιποτα δε μουδιασε αλεξ 1400€ ευρα μισθο μισο ενοικιο και τα μυαλα στα καγκελα πεδιο βολης στρατου τα μετρα πραγματικα καποτε καλα χρονια τωρα με του κιλου παω
 
Εχω κανει ναι γτ δυσκολο ειναι το σαιγκα φιλου ηταν τα μονοβολα τα πηραμε για δωκιμες και οχι μονο αυτα ριξαμε και αποριπτομενου κελυφους με ραβδωτο τσοκ
300 μέτρα‼️
......πάντως ,ούτε με fn δεν βρίσκαν στόχο ,σε μια στρατηγική‼️αφού θυμάμαι μου είχαν ζητήσει (πέντε -6 καραβαναιοι)να τους βάζω πέντε σφαίρες παραπάνω (στρατηγική) ,υπεύθυνος πεδίου βολης-απο δέκα στόχους ,μόνο 5 τους εστησα....κ τους έβαλα κ αραιά🤣🤣🤣🤣
Mash κ μαλακίες, εμείς ειμασταν σεξ ντραγκς κ ροκενρολ‼️
 
300 μέτρα‼️
......πάντως ,ούτε με fn δεν βρίσκαν στόχο ,σε μια στρατηγική‼️αφού θυμάμαι μου είχαν ζητήσει (πέντε -6 καραβαναιοι)να τους βάζω πέντε σφαίρες παραπάνω (στρατηγική) ,υπεύθυνος πεδίου βολης-απο δέκα στόχους ,μόνο 5 τους εστησα....κ τους έβαλα κ αραιά🤣🤣🤣🤣
Mash κ μαλακίες, εμείς ειμασταν σεξ ντραγκς κ ροκενρολ‼️
Μια χαρα βρισκουν στοχο χερια θελει
 
Όταν αρχίζουν οι αποστάσεις και παραμεγαλωνουν δεν φτάνει ένα μόνο του θέλει όπλο,χέρια,και γνώσεις για να κάνεις βολές των 300 400/500 μέτρων γιατί άμα σου δώσω έτοιμα τα δύο όπλο ρυθμισμένο και γνώσεις οποιοσδήποτε και να στηθεί στόχο θα βρει
 
Όταν αρχίζουν οι αποστάσεις και παραμεγαλωνουν δεν φτάνει ένα μόνο του θέλει όπλο,χέρια,και γνώσεις για να κάνεις βολές των 300 400/500 μέτρων γιατί άμα σου δώσω έτοιμα τα δύο όπλο ρυθμισμένο και γνώσεις οποιοσδήποτε και να στηθεί στόχο θα βρει
Ενωειτε γιαννη αλλα δε τα πουλανε ετοιμα ομως ριξαμε φραγγα και διαβασμα και ωρες
 
Back
Top