Μύθος ή Πραγματικότητα;

Κικς εχει βαλει να δουμε?
Έβαλε αυτό που διαφημίζει ότι μειώνει 80% την άτρακτο. Προφανώς στην kicks οι τύποι είναι πιο συγκρατημένοι.
🤪
Τώρα να πω την κακιούλα ότι όσοι "άκουγαν" την άτρακτο στον πίνακα πρέπει να πάνε στον ΩΡΛ ?
😂

Μέχρι και ο Κυπρίδημος τον πήρε χαμπάρι τον Joel.
http://oplognosia.com/?p=13120
 
Έβαλε αυτό που διαφημίζει ότι μειώνει 80% την άτρακτο. Προφανώς στην kicks οι τύποι είναι πιο συγκρατημένοι.
🤪
Τώρα να πω την κακιούλα ότι όσοι "άκουγαν" την άτρακτο στον πίνακα πρέπει να πάνε στον ΩΡΛ ?
😂

Μέχρι και ο Κυπρίδημος τον πήρε χαμπάρι τον Joel.
http://oplognosia.com/?p=13120
Εμενα μεγαλυτερη μου φανικε παντως στο φρενου
 
Καλα πεστε οτι θελετε...Τολη αυτο που λες ισχυει με την πατεντα φρενου αν και αναιρει αυτα που λενε μερικοι οτι δεν προσφερουν τιποτα τα τσοκ φρενου...
Βασιλη δεν χρειαζομαι ΩΡΛ ουτε εγω ουτε καποιοι αλλοι που εχουν ριξει μια καροτσα φυσιγγια σε δοκιμες, οταν ποτε δοκιμασεις και κυνηγησεις με τετοιο τσοκ θα μου πεις τα συμπερασματα σου...
Την ανωτεροτητα των Κικς την εχουν παραδεχθει ατομα που ειναι παρα πολυ ψαγμενα με ιδιογομωση και βλητικη που δεν θελω να ονομασω, τωρα αν εσυ επειδη ειδες ενα βιντεακι μας θεωρεις κουφους και μη πω τιποτα αλλο τι να πω...μαλιστα ο ενας που σεβομαι αφανταστα μου ειχε γραψει.

Το κικς είναι μια κατηγορία μόνο του στο θέμα της δύναμης!!!!

Είναι τσοκακι αυστηρό,πολύ αυστηρό,θέλει ΧΕΡΙΑ!!

Όσο μπορώ να το υποστηρίξω,μου "βγάζει τα μάτια"!!!!
Είναι εργαλείο... εκτός ορίων!
 
Καλα πεστε οτι θελετε...Τολη αυτο που λες ισχυει με την πατεντα φρενου αν και αναιρει αυτα που λενε μερικοι οτι δεν προσφερουν τιποτα τα τσοκ φρενου...
Βασιλη δεν χρειαζομαι ΩΡΛ ουτε εγω ουτε καποιοι αλλοι που εχουν ριξει μια καροτσα φυσιγγια σε δοκιμες, οταν ποτε δοκιμασεις και κυνηγησεις με τετοιο τσοκ θα μου πεις τα συμπερασματα σου...
Την ανωτεροτητα των Κικς την εχουν παραδεχθει ατομα που ειναι παρα πολυ ψαγμενα με ιδιογομωση και βλητικη που δεν θελω να ονομασω, τωρα αν εσυ επειδη ειδες ενα βιντεακι μας θεωρεις κουφους και μη πω τιποτα αλλο τι να πω...μαλιστα ο ενας που σεβομαι αφανταστα μου ειχε γραψει.

Το κικς είναι μια κατηγορία μόνο του στο θέμα της δύναμης!!!!

Είναι τσοκακι αυστηρό,πολύ αυστηρό,θέλει ΧΕΡΙΑ!!

Όσο μπορώ να το υποστηρίξω,μου "βγάζει τα μάτια"!!!!
Είναι εργαλείο... εκτός ορίων!
Το κλωτσιμα σηγουρα το μειωνει γτ φφιλος που κυνηγαει χρονια μια φορα ειχε μαμα τσοκ χωρις να το προσεξει και οταν εριξε λέει τι διαλο δραμια ριχνω
 
Εμενα μεγαλυτερη μου φανικε παντως στο φρενου
Στην αρχή ναι (μόλις βγαίνουν από το στόμιο), όπως συμβαίνει και με τα fullια, xfullια, ... όμως στα 36,5μ δεν υπάρχουν διαφορές στο μήκος της ατράκτου.

To full σε αυτή την φωτογραφία, φαίνεται στην αρχή να έχει μεγαλύτερη άτρακτο από τον cyl αλλά πιο μακρυά οι διαφορές εκμηδενίζονται.
Το full επιμηκύνει την στήλη και της μικραίνει την διάμετρο κοντά στο στόμιο.
Ότι ακριβώς είδες στο βίντεο με το patternmaster.
Μακρυά όμως η στήλη έχει το ίδιο μήκος και προφανώς μικρότερη διάμετρο άρα μεγαλύτερη συγκέντρωση.

Το (αρχικά) διαφορετικό μήκος της ατράκτου εξαφανίζεται σε μεγάλες αποστάσεις, όταν το φυσίγγι είναι το ίδιο.
Η διαφορετική διάμετρος της ατράκτου, δεν εξαφανίζεται σε μεγάλες αποστάσεις γι αυτό έχεις και μεγαλύτερη συγκέντρωση.
Αυτό είναι το ρεζουμέ.

1665035556594.png

Ο Joel πάντως λέει κάτι που με ξάφνιασε.
Αλλάζοντας τσοκ είδε αύξηση στο μήκος της ατράκτου !!!!
Σε κάποιες περιπτώσεις πολύ μεγάλη.
Θεωρώ ότι την είδε μόνο κοντά στην κάνη, όπως στην παραπάνω φωτογραφία.
 
Για να το λέει όμως θα το έχει πράξει,δε λέει παπαριές αυτός τον έχω κόψει ‼️
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Μύθος-ή-Πραγματικότητα.3114/post-775839
"θηρευτήκαν τότε αγριόχοιροι στην Ισπανία σε αποστάσεις εξωπραγματικές για λειόκαννο 300 - 400 μ από όπλα με ειδικά σκοπευτικά (διόπτρες) με ΛΕΙΕΣ κάννες"
καταγεγραμμένο και δημοσιευμένο ΚΑΙ σε ελληνικά περιοδικά
 
Καλα πεστε οτι θελετε...Τολη αυτο που λες ισχυει με την πατεντα φρενου αν και αναιρει αυτα που λενε μερικοι οτι δεν προσφερουν τιποτα τα τσοκ φρενου...
Βασιλη δεν χρειαζομαι ΩΡΛ ουτε εγω ουτε καποιοι αλλοι που εχουν ριξει μια καροτσα φυσιγγια σε δοκιμες, οταν ποτε δοκιμασεις και κυνηγησεις με τετοιο τσοκ θα μου πεις τα συμπερασματα σου...
Την ανωτεροτητα των Κικς την εχουν παραδεχθει ατομα που ειναι παρα πολυ ψαγμενα με ιδιογομωση και βλητικη που δεν θελω να ονομασω, τωρα αν εσυ επειδη ειδες ενα βιντεακι μας θεωρεις κουφους και μη πω τιποτα αλλο τι να πω...μαλιστα ο ενας που σεβομαι αφανταστα μου ειχε γραψει.

Το κικς είναι μια κατηγορία μόνο του στο θέμα της δύναμης!!!!

Είναι τσοκακι αυστηρό,πολύ αυστηρό,θέλει ΧΕΡΙΑ!!

Όσο μπορώ να το υποστηρίξω,μου "βγάζει τα μάτια"!!!!
Είναι εργαλείο... εκτός ορίων!
Ρε φίλε μιλάμε για την άτρακτο όχι για την συγκέντρωση μην τα μπερδεύεις.
Δηλαδή επιμένεις ακόμα ότι τα kicks μικραίνουν σημαντικά την άτρακτο ?
ΟΚ μαζί σου, αλλά απ ότι είδες η μικρή άτρακτος πάλι δεν θα σε κάνει να πάρεις περισσότερα πουλιά.

Ποτέ δεν είπα ότι τα "φρένου" δεν έχουν διαφορά στην συγκέντρωση ... πάντα τα εξαιρώ όπως και τα brain.
Αυτό που λέω είναι ότι για εμένα το 10% μεγαλύτερη συγκέντρωση δεν θα με κάνει να βαράω περισσότερα πουλιά.
Αυτό πιστεύω ...
Και πέρα από το τι πιστεύω, στα 30 χρόνια που κυνηγάω με εναλλασόμενα ποτέ δεν μου χρειάστηκε υπερσυγκέντρωση ή έβαλα κάτι διαφορετικό από mod εκτός από παπιά.
Άλλοι δεν το πιστεύουν και ψάχνονται με τσοκ, συγκεντρώσεις της τάξης του 1%-5%-10%, ατράκτους, κώνους, αποχρωμιώσεις, διευρυμένους αυλούς, porting, δηλητηριασμένα μέταλλα κτλ και έχουν ρίξει ένα σκασμό λεφτά .... οκ το σέβομαι, αλλά προσωπικά δεν ένοιωσα ποτέ την ανάγκη για πιο σφιχτή τουφεκιά στα κυνήγια που έκανα.
Αν την ένιωθα, δεν το έχω σε τίποτα να δώσω 1,5 χιλιάρικο να πάρω ένα όπλο να την αποκτήσω.

ps
Ακόμα ψάχνω το όπλο γιατί όλοι προτείνουν το δικό τους :)
 
Ρε φίλε μιλάμε για την άτρακτο όχι για την συγκέντρωση μην τα μπερδεύεις.
Δηλαδή επιμένεις ακόμα ότι τα kicks μικραίνουν σημαντικά την άτρακτο ?
ΟΚ μαζί σου, αλλά απ ότι είδες η μικρή άτρακτος πάλι δεν θα σε κάνει να πάρεις περισσότερα πουλιά.

Ποτέ δεν είπα ότι τα "φρένου" δεν έχουν διαφορά στην συγκέντρωση ... πάντα τα εξαιρώ όπως και τα brain.
Αυτό που λέω είναι ότι για εμένα το 10% μεγαλύτερη συγκέντρωση δεν θα με κάνει να βαράω περισσότερα πουλιά.
Αυτό πιστεύω ...
Και πέρα από το τι πιστεύω, στα 30 χρόνια που κυνηγάω με εναλλασόμενα ποτέ δεν μου χρειάστηκε υπερσυγκέντρωση ή έβαλα κάτι διαφορετικό από mod εκτός από παπιά.
Άλλοι δεν το πιστεύουν και ψάχνονται με τσοκ, συγκεντρώσεις της τάξης του 1%-5%-10%, ατράκτους, κώνους, αποχρωμιώσεις, διευρυμένους αυλούς, porting, δηλητηριασμένα μέταλλα κτλ και έχουν ρίξει ένα σκασμό λεφτά .... οκ το σέβομαι, αλλά προσωπικά δεν ένοιωσα ποτέ την ανάγκη για πιο σφιχτή τουφεκιά στα κυνήγια που έκανα.
Αν την ένιωθα, δεν το έχω σε τίποτα να δώσω 1,5 χιλιάρικο να πάρω ένα όπλο να την αποκτήσω.

ps
Ακόμα ψάχνω το όπλο γιατί όλοι προτείνουν το δικό τους :)
Εγω μιλησα περισσοτερο για...δυναμη,διατρηση, μενουσες, συγκεντρωση και μετα ατρακτο, η δυναμη που βγαζουν τα Κικς συγκεκριμενα και το ποσο μακρια σνοτωνουν μονο αυτοι που τα δουλευουν ξερουν.

Ο φιλος στο βιντεο γιατι δεν εκανε μια δοκιμη και στα 45-50-60 μετρα αλλα μονο στα 36?
Και η δοκιμη δεν εγινε με μολυβδινα φυσιγγια που εκει αλλαζουν εντελως τα δεδομενα...

Αλλα τσαμπα καθομαι και γραφω...καποιοι δεν γουσταρετε καποια τσοκ, οκ δεκτο και σεβαστο, αλλα μη προσπαθειτε να πεισετε και αυτους που τα εχουν οτι ειναι χαζουληδες και δεν κερδιζουν τιποτα.

Και ολα οσα εχουν δει αυτα τα χρονια ειναι μονο στο μυαλο τους και ειναι placebo...ενταξει ειπαμε να γραφουμε και καμια μαλακια μεσα μεσα, αλλα οχι κι ετσι.
 
Ωωωωω ρε σναιπερ‼️εσένα έπρεπε να σε κάνουμε μεταγραφή στη μονάδα μας‼️
Μην σου κάνει εντύπωση Τζων. Σε βολή στα Γλαφυρά στο Βόλο, όλοι οι στρατιώτες έβαλαν στο χαρτί και τις δέκα σφαίρες στα 300 μέτρα, χωρίς σκοπευτικό βοήθημα,μόνο με τα μεταλλικά σκοπευτικά. Όπλο M16 A2. Όταν λέμε όλοι όλοι, που να βαζανε και τριτζικον διόπτρα πάνω. Για λειοκαννο δεν ξέρω, δεν το έχω επιχειρήσει ποτέ αλλά για να το λέει ο Τόλης έτσι είναι.
 
Back
Top