Μπότες στήθους - Μπότες Μηρού- Waders

Γιαννη τις πηραμε 5 ατομα απο την παρεα και σε 1 μηνα χωρις υπερβολες δεν ειχε μποτες κανενας..Ολες αρχικα ανοιξαν κατω στην μποτα(πελμα)και στην συνεχεια στο ενωμα μποτας-φορμας και μετα ραφες
Αυτα ολα σε εναν μηνα μεσα και οχι με τρομερα κυνηγια και γαλουχιες
Το κερασακι στην τουρτα ηταν η απαντηση του Αετου που οταν τον πηραμε και του ειπαμε για τις μποτες μας ειπε και σε μια μερα να χαλασουν δεν αναλαμβανω ευθυνη(5 ζευγαρια ηταν)
Επεσαν τα χαρακτηριστικα καντηλια και αετο δεν ξαναπηρα ποτε και ουτε θα ξαναπαρω
Αυτα απο μενα ελπιζω να βοηθησα
 
Του Αετου με την επενδυση 1000 ειναι καινουργιο φρουτο, δεν νομιζω να την εχει δοκιμασει κανενας...
Εγω δουλευα 5-6 χρονια τις Behr χωρις επενδυση, αλλα με αντοχη κ ανεση...
Φετος πηρα αυτες απο το φιλο μου το Δανο στις Σερρες, πολυ πιο ποιοτικες απο οτι περιμενα, 400αρες, οικονομικες για να να μην τα κλαιω αν τρυπησουν στους παγους, αλλα την αξια τους θα την δειξουν σε λιγους μηνες στην πιστα...
https://www.facebook.com/5076609992...058692707028/1573058629373701/?type=3&theater
Αρη με εχεις ψησει ασχημα για τις behr
 
Αρη με εχεις ψησει ασχημα για τις behr
Τις μπερ τις χρησιμοποιει και ενας φιλος στο ψαρεμα. Πολυ καλη επιλογη του εχει βγει. Το μονο θεμα που εχει ειναι οτι δεν τις βαζει με υψηλη θερμοκρασια γτ σκαει. Λογικο ομως.
 
Του Αετου με την επενδυση 1000 ειναι καινουργιο φρουτο, δεν νομιζω να την εχει δοκιμασει κανενας...
Εγω δουλευα 5-6 χρονια τις Behr χωρις επενδυση, αλλα με αντοχη κ ανεση...
Φετος πηρα αυτες απο το φιλο μου το Δανο στις Σερρες, πολυ πιο ποιοτικες απο οτι περιμενα, 400αρες, οικονομικες για να να μην τα κλαιω αν τρυπησουν στους παγους, αλλα την αξια τους θα την δειξουν σε λιγους μηνες στην πιστα...
https://www.facebook.com/5076609992...058692707028/1573058629373701/?type=3&theater
Αρη οι κομαντο που εβαλες στην φωτο ειναι η καινουργια σειρα του αετου...απλα αλλαξε ονομα
 
Σαν χαρακτηριστικα Χρηστο μπορει, το θεμα ειναι να δειξουν την ποιοτητα τους στο χρονο κ στις κακουχιες...
Οι Αμερικανκες ειναι πιο προσεγμενες, αλλα πλεον ειναι λιγο φωτια το να τις φερεις Ελλαδα...
Επιπλεον αλλη επενδυση σε μποτα στηθους θα κανει καποιος που κυνηγαει 4-5 φορες τη χρονια, κ αλλη καποιους που κυνηγα 50... Κ φυσικα αναλογα κ με τον βιοτοπο κ το μερος... Αν το μερος ειναι γεματο γιαγκλινια κ κλαδια, ειναι θεμα χρονου ποτε θα τρυπησει η μποτα, αν εχει τσιφοκαλαμο εχει πολυ λιγοτερες πιθανοτητες...
Πλεον θεωρω οτι ειναι αναλωσιμες οι μποτες... Εχω καρτησει μποτα κ 4 χρονια με παγους, κλαδια κ χιλια δυο σκατολοιδια, εχω κρατησει κ 10 μερες...
Οικονομικες κ οσο το δυνατον πιο ποιοτικες λοιπον... Ευτυχως τον τελευταιο χρονο κανουν την εμφανιση στην Ελλαδα κ μποτες με μονωση αλλα σχετικα οικονομικες...
Αρη τις Remington που εχω τις φορουσα στον βαλτο επι μια τριετια σχεδον καθημερινα (χωρις υπερβολη) απο αρχες Νοεμβρη μεχρι 10 Φλεβαρη. Απο το 1999 που απολυθηκα απο φανταρος μεχρι και τον Φλεβαρη του 2013 ο βαλτος ηταν σχεδον καθημερινα στο προγραμμα. Μετα αραιωσαν και οι εξοδοι αφου αυξηθηκαν οι υποχρεωσεις. Φορεθηκαν σε ολες τις συνθηκες γιαλγκινια, καλαμια καμμενα, παγο, λασπη, παγωνια -15 κλπ και ακομη ειναι σε τελεια κατασταση με μια ελαχιστη φθορα απο το περπατημα.
Δεν πιστευα ποτε οτι θα εβγαιναν τοσο γερες. Γι αυτο προτεινα Remington με κλειστα τα ματια.
 
Last edited:
Αρη οι κομαντο που εβαλες στην φωτο ειναι η καινουργια σειρα του αετου...απλα αλλαξε ονομα
Αυτες τις commando μου τις εχουν πει σαραντα διαφορετικες εταιριες μεχρι τωρα... .hair.
Βγαζει δηλαδη ο Αετος πλεον και κανονικες απλες, κ 400αρες και 1000αρες?
Νικο κ εσεις αυτες που πηρα ειχατε η αλλες?
Οταν λες ανοιξαν στο πελμα τι εννοεις? Ξεκολλησε το τακουνι?
Χρηστο δεν εχω αμφιβολια οτι τις κρατησες τοσο, ετσι κ αλλιως οι αμερικανικες ειναι αρκετα ποιοτικες συνηθως... Απλα σαν Αρις θεωρω οτι ο λογος που τις κρατησες τοσο, περα απο την καλη ποιοτητα τους, ηταν κ η τυχη που δεν εσκασες σε καποιο σπασμενο κλαδι...
 
Αυτες τις commando μου τις εχουν πει σαραντα διαφορετικες εταιριες μεχρι τωρα... .hair.
Βγαζει δηλαδη ο Αετος πλεον και κανονικες απλες, κ 400αρες και 1000αρες?
Νικο κ εσεις αυτες που πηρα ειχατε η αλλες?
Οταν λες ανοιξαν στο πελμα τι εννοεις? Ξεκολλησε το τακουνι?
Χρηστο δεν εχω αμφιβολια οτι τις κρατησες τοσο, ετσι κ αλλιως οι αμερικανικες ειναι αρκετα ποιοτικες συνηθως... Απλα σαν Αρις θεωρω οτι ο λογος που τις κρατησες τοσο, περα απο την καλη ποιοτητα τους, ηταν κ η τυχη που δεν εσκασες σε καποιο σπασμενο κλαδι...
Το τακουνι στη πλαγια μερια της πατουσας,σε ολους ανεξαιρετως
 
ποσο κοστιζουν χρηστο η ρεμικτον?
Δεν γνωρίζω Γιάννη. Εγώ τις έχω από το 2010 και τις πήρα από παλικάρι εδώ στην Κομοτηνή που τις παράγγειλε από έξω μέσω internet αλλά δεν του ταίριαζαν σαν νούμερο... Τις είχε φορέσει μόνο στο σπίτι και διαπίστωσε ότι του ήταν μεγάλες κάτω οι γαλότσες. Ήταν με τα καρτελάκια επάνω. Πάντως από όσο γνωρίζω εδώ στην Ελλάδα οι τιμές είναι λίγο αλμυρούσικες...
 
Και θελαμε να παρουμε 4 ζευγαρια φετος απο αυτες τις 400αρες Αετος...:(αλλα ειδικα εγω που θα τις φοραω καθε μερα με μια ωρα περπατημα τη φορα μαλλον πρεπει να κουβαλαω και παντοφλες μαζι μου.hair.
Μαλλον θα καταληξω στις berh και το πολυ πολυ να τις βαψω απο το μηρο και κατω ψιλοπαραλλαγης.xm.
 
Ο αετος δεν εβγαλε μποτες με την επωνυμια αετος οπως η σειρα που ειχε βγαλει η προβληματική.... Δεν ξερω το λογο που αλλαξε την ονομασια...ισως επειδή εφαγε χαστουκια με τα προβλήματα που εβγαλε το πρώτο μοντελο....μου είπαν οτι η καινουργια σειρα του αετου λεγεται κομαντο
 
Ο αετος δεν εβγαλε μποτες με την επωνυμια αετος οπως η σειρα που ειχε βγαλει η προβληματική.... Δεν ξερω το λογο που αλλαξε την ονομασια...ισως επειδή εφαγε χαστουκια με τα προβλήματα που εβγαλε το πρώτο μοντελο....μου είπαν οτι η καινουργια σειρα του αετου λεγεται κομαντο
Οι μποτες του αετου κατασκευαζονται στην κινα και εισαγονται απο τον αετο και αυτος δινει επωνυμια,ετσι ειπε σε εμας οταν πηραμε για το κραξιμο
 
Οι μποτες του αετου κατασκευαζονται στην κινα και εισαγονται απο τον αετο και αυτος δινει επωνυμια,ετσι ειπε σε εμας οταν πηραμε για το κραξιμο
νικο ολα τα προιντα του ειναι να μπεις στον βαλτο και να βγεις εξω τρυπιος και στην καλυτερη με το βρακι.....
 
Back
Top