Λειόκαννα Όπλα

Tακη για την 302 μιλάμε ότι δεν έχει αντίπαλο..... να σου θυμίσω ότι σε σύγκριση με την Benelli crio , που κατα πολλούς σκορποσκαγιαζει στον πίνακα είχε μείνει πίσω και καταϊδρωμένη.... αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είναι ένα καλό όπλο και ιδικά για αερίων.
Τώρα τα ΔΕΝ έχει αντίπαλο ας τα αφήσουμε.
ΑΠΛΑ άλλος ένα ΜΥΘΟΣ που ξεφούσκωσε για έμενα.
Ρε φιλε έλα το 2040 να μας το πεις αυτό με το συμπαθειο... Η crio είναι μωρό ακόμα δεν περπάτησε στην αγορά όσο η 302 που είναι 40 χρόνων οπλο
Κατσε καλά τώρα είπαμε τα σύκα σύκα και η σκάφη σκάφη.
 
Στην Beretta Hellas ήρθε η νέα α300 outlander με βελτιωμένο σύστημα αεριων στις οπές και νέα ελατήρια και όπως κατάλαβες για να τροποποιεί το σύστημα έκανε εμπλοκουλες, εξου και η χαμηλή τιμή της προηγούμενης και η χαμηλή ζήτηση μετά τους πρώτους μήνες. Ήταν πολλά τα παράπονα έμαθα.. Σειρά έχει η α350 που σήμερα πληροφορήθηκα πολλές εμπλοκές ακόμη και στα 32ρια ίσως επειδή είναι σούπερ μαγκνουμ
Πάλι δεν μου είπες από πού τα πληροφοριθηκες ! Μπορείς να μου πεις την πηγή σου για να το διαβάσω εγώ και αυτό με την α350?
 
Πάλι δεν μου είπες από πού τα πληροφοριθηκες ! Μπορείς να μου πεις την πηγή σου για να το διαβάσω εγώ και αυτό με την α350?
Για την α350 από φίλο που την έχει με είπε πολλές εμπλοκές, θα την βελτιώσει η beretta μ είπε, ισως ξέρει κάτι παράπονο. Για την α300 είπα beretta Hellas.
 
Πάλι δεν μου είπες από πού τα πληροφοριθηκες ! Μπορείς να μου πεις την πηγή σου για να το διαβάσω εγώ και αυτό με την α350?
Για την 350 δεν έχω ακούσει θέματα εμπλοκών. Για την 300 έχουν γίνει γνωστά θέματα εμπλοκών και στον κυνηγετικό τύπο εάν θυμάμαι καλά είχε γίνει παρουσίαση νέας Α300 με λίφτινγκ στο μηχανισμό αερίων!

Για μένα όπλο θρύλος είναι ένα όπλο που έχει πουλήσει μερικές εκατοντάδες χιλιάδες κομμάτια σε βάθος μερικών δεκαετιών. Ε για να πουλησε τόσο, κάτι καλό θα έκανε που δεν έκαναν άλλα! Μιλώ πάντα ανεξάρτητου μάρκας!
 
Για τον συγκεκριμένο αντιπρόσωπο καλύτερα να μην σχολιάσω για να μην έχω μπλεξίματα...... Γιατί και σε εμένα έτυχε να μην αναγνωρίζει τίποτα
Μεταφορικά και ανταλλακτικά δεν πλήρωσα, απλά το έστειλα 2 φορές χωρίς να το δει Καν και έλεγε ότι δεν έχει πρόβλημα το όπλο, ευτυχώς που το μαγαζί που τα πήρα ο άνθρωπος ήταν πολυ εντάξει και έπεσε ματς δια τηλεφώνου με τον οπλουργο του αντιπρόσωπου
 
καλυτερα μην σχολειασης,αυτος που ειχε την 302,εφτιαξε κονο.να πιαση την μπενελλι.δεν την επιασε και μετα πηγε πληρωσε και εκανε σπειρομα για να βαλει τα τσοκ της μπενελλι,για να πετυχη την ντουφεκια της.
Να τα λες όλα όμως.Ο Ψ_______ς σου είπε όταν κάναμε την δοκιμή πως η benelli δεν μπορεί να πιάσει σε διάτρηση την Α302.Αν θυμάμαι καλά ο ίδιος έκανε τεστ και με τα 2 όπλα..Το είπε η δεν το είπε???
 
Tακη για την 302 μιλάμε ότι δεν έχει αντίπαλο..... να σου θυμίσω ότι σε σύγκριση με την Benelli crio , που κατα πολλούς σκορποσκαγιαζει στον πίνακα είχε μείνει πίσω και καταϊδρωμένη.... αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είναι ένα καλό όπλο και ιδικά για αερίων.
Τώρα τα ΔΕΝ έχει αντίπαλο ας τα αφήσουμε.
ΑΠΛΑ άλλος ένα ΜΥΘΟΣ που ξεφούσκωσε για έμενα.
Πότε έμεινε πίσω?????
 
Μεταφορικά και ανταλλακτικά δεν πλήρωσα, απλά το έστειλα 2 φορές χωρίς να το δει Καν και έλεγε ότι δεν έχει πρόβλημα το όπλο, ευτυχώς που το μαγαζί που τα πήρα ο άνθρωπος ήταν πολυ εντάξει και έπεσε ματς δια τηλεφώνου με τον οπλουργο του αντιπρόσωπου
Άρα αν βγάλει προβλήματα η Μ2 να πάω θεσ/νίκη ... δεν με χαλάει ... εκεί σπούδασα και την έχω πεθυμήσει.
Παιδιά τον κ Κύργια και τον κάθε αντιπρόσωπο δεν τον ξέρω αλλά ξέρω το sales@benelli.com.

Θέλετε δεύτερη ιστορία ...
Αγοράζω το 2004 ένα Peugeot καινούργιο ... πάω να μπω στο αυτοκίνητο και βλέπω γρατζουνιές στο παρπρίζ.
Ήταν κολλημένα πάνω του κάτι αυτοκόλλητα και μάλλον επειδή δεν βγαίνανε κάποιος τα έτριψε με κάτι σκληρό.
Το δείχνω στον τύπο και μου λέει ότι δεν μπορεί να κάνει τίποτα γιατί δεν έγινε από δικό του προσωπικό.
Φωτογραφία επιτόπου με την φάτσα του μέσα και email στο sales@peugeot.com και σε 2-3 ημέρες με παρακάλαγε να μου αλλάξει το παρπρίζ δωρεάν.
Τελικά δεν το άλλαξα :)

Μετά γίναμε οι καλύτεροι φίλοι και μου άλλαξε και 2-3 εξαρτήματα δωρεάν εκτός εγγύησης.

Μερικοί τύποι που αυτοαποκαλούνται αντιπρόσωποι είναι η χειρότερη δυσφήμιση της εταιρίας που εκπροσωπούν.

Όπλο σε εγγύηση ...=> sales@εταιρία.com
 
Last edited:
Ρε φιλε έλα το 2040 να μας το πεις αυτό με το συμπαθειο... Η crio είναι μωρό ακόμα δεν περπάτησε στην αγορά όσο η 302 που είναι 40 χρόνων οπλο
Κατσε καλά τώρα είπαμε τα σύκα σύκα και η σκάφη σκάφη.
Φίλε μιλώ για τα βλητικα αποτελέσματα της κάνης......λες να στρώσει το 2040 !!!!!
 
Ξεχνάς, μάλλον γερνάς ΕΣΥ δεν την είχες τουφεκιση ..... κ είχες φέρει κ τα χαρτόνια !!!!
Δεν είχαμε κάνει καμμία σύγκριση Τάσο.Μονο ένα μικρό χαρτόνι έριξα που δεν έβγαιναν ασφαλή συμπεράσματα.Οταν έβαλα και τα τσοκ και έγιναν οι δοκιμές και με τα δύο όπλα η Α302 έβγαζε πιο σφιχτές κατανομές από την benelli.Και όταν πήγαμε και τις έριξε και τις δύο ο Ψ_ _ _ _ _ς εσύ δεν ήσουνα μπροστα,ο άλλος όμως ήτανε και ξέρει....
 
Δεν είχαμε κάνει καμμία σύγκριση Τάσο.Μονο ένα μικρό χαρτόνι έριξα που δεν έβγαιναν ασφαλή συμπεράσματα.Οταν έβαλα και τα τσοκ και έγιναν οι δοκιμές και με τα δύο όπλα η Α302 έβγαζε πιο σφιχτές κατανομές από την benelli.Και όταν πήγαμε και τις έριξε και τις δύο ο Ψ_ _ _ _ _ς εσύ δεν ήσουνα μπροστα,ο άλλος όμως ήτανε και ξέρει....
Μιλώ για την 302 κ την crio που ήταν απείραχτα κ τα 2 όπλα...... κ είχες φέρει τα χαρτόνια στο σπίτι.......σε αυτά ήμουν μπροστά.....
 
Ιστορία με BERETTA ES 100 VITORIA.
3 φίλοι παραπονιούνται για σποραδικές εμπλοκές σε 3 διαφορετικά όπλα αγορασμένα όλα την ίδια ημέρα.
Ώπα ... πρόβλημα με την παρτίδα σκέφτομαι.
Μετά από καιρό τυχαία τους πετυχαίνω να έχουν γυρίσει από κυνήγι.
Φανταστείτε σκηνικό.
Βροχή, 4χ4 με 4 γουρούνια μέσα στην λάσπη στην καρότσα και τα όπλα πεταμένα μέσα στην καρότσα κάτω από τα γουρούνια μέσα στην λάσπη και αυτά.
Γελάω και τους λέω .. ώχ τώρα ποιός τα κάνει βίδες να τα καθαρίσει και να τα λαδώσει ?
Γελάσανε και αυτοί μαζί μου γιατί τους φάνηκε αστείο αυτό που έλεγα.

Πραγματικά απορώ πως αυτά τα όπλα δουλεύανε
 
Μιλάς για δύο δικά μου όπλα και δεν το θυμάμαι????
Να σου θυμίσω οτι η crio ηταν δικιά σού όταν έκανες το τεστ....κ ηταν φθινωπορος.
Μάλλον απο τα πολλά όπλα που έχουν περάσει απο την κατοχή σού....τ
Δεν έχει σημασία, αλλα αυτό δεν αναιρεί οτι η 302 είναι ένα αξιόπιστο όπλο.
 
Μιλάς για δύο δικά μου όπλα και δεν το θυμάμαι????
δεν ηπαρχει λογος αντιπαραθεσης ,ειπαμε τις αποψεις μας ,τακη ,ξερουμε τη συμβενη,και πια ειναι τα καλα, και πια τα ασχημα,τα χουμε πη τα εχουμε δει και δεν χρειαζονται εξηγησεις μεταξη μας.
 
δεν ηπαρχει λογος αντιπαραθεσης ,ειπαμε τις αποψεις μας ,τακη ,ξερουμε τη συμβενη,και πια ειναι τα καλα, και πια τα ασχημα,τα χουμε πη τα εχουμε δει και δεν χρειαζονται εξηγησεις μεταξη μας.
Εννοείται βρε Βελησαριε,κουβέντα να χούμε να κάνουμε.Ειπαμε η benelli είναι top,αυτό δεν αλλάζει για εμάς....
 
Να σου θυμίσω οτι η crio ηταν δικιά σού όταν έκανες το τεστ....κ ηταν φθινωπορος.
Μάλλον απο τα πολλά όπλα που έχουν περάσει απο την κατοχή σού....τ
Δεν έχει σημασία, αλλα αυτό δεν αναιρεί οτι η 302 είναι ένα αξιόπιστο όπλο.
Όντως από τα παλιά όπλα Τάσο η Α302 θεωρώ πως ακόμα και σήμερα πουλάει ακόμα,αυτό τα λέει όλα!!!
 
20cm στα πόσα μέτρα ?
Ψηλά χαμηλά πλάγια ?
Στερεωμένο το όπλο στην τουφεκιά ?
Δώσε πληροφορίες ...
Τις δύο επειδει τις είδα με τα μάτια μου ξεκινήσαμε από τα 20 μέτρα μέχρι και στα 70 έφευγαν όλες πάνω και αριστερά στα 70 μέτρα θυμάμαι κιόλας η μία έφυγε 50 Πόντους και το όπλο στερεομενο...Ο ένας από την παρέα πήγε και πήρε άλλη κανη μετά καινούργια και εκεινη στραβή έτυχε τι να πω δεν ξέρω την πήγε σε οπλουργο την έφτιαξε και την έδωσε ούτε να ακούει για μ2 έφαγε φόλα...Και προχτές μου έλεγε ένα παιδί έπαθα χαλί μου λέει τι έπαθες ρε Γιώργο του λέω τουφεκαγα γουρούνια μου λέει έφευγαν λέω δεν γίνεται κάτι γίνεται άλλαξα φλάντζες φυσίγγια τα ίδια σκατα την πάω σε οπλουργο στραβια η κάννη μου την έφερε μου είπε στα ίσια και από τότε μου λέει τα γαζωσα τα γουρούνια
 
Back
Top