Λειόκαννα Όπλα

καλησπερα γιαννη,απλα ειπα την δικια μου γνωμη,και αποψη.ο καθενας,μπορει να εχη και να δουλευη οτι του αρεση.οσο για τον θρυλο που λες την 302,οταν την δουλευαν στην ελλαδα,εκεινα τα χρονια δεν ηπηρχαν εδω πολλες μαρκες και καραμπινες.στο βουνο και στα καφενεια ελεγαν μπερετα.μαλιστα τοτε οι κυνηγοι,παραδοσιακα,εκεινης της εποχης,κυνηγουσαν πιο πολη με δικανα, και μαλιστα πλαγιοκανα.και ελεγαν σαν το δικανακι,τιποτα.για πολους λογους,που δεν χρειαζεται να αναλησουμε.εχω πολλα να γραψω για αυτο το θεμα.γιατι μεγαλοσα με τετοιους ανθρωπους.αν θελης να μου πεις γιατι θρυλος?η 302?
γιατι μια μπενελι φτιαγμενη με κονο,στους πινακες,δεν ηξερε που να κρυφτη ο θρυλος.τελος παντον .φιλικα τα λεω αυτα,και ο καθενας εχη την αποψη του.θελο ομως να ακουσω και αλλες γνωμες,να γινει κουβεντα,να μαθενουμε.
Και αν έχει και η Α302 κώνο τι θα γίνει μετά?
 
Γτ την μ2 μπορώ να πω εδώ στην Άρτα σε 10 άτομα έτυχε να είναι στραβιες οι κάννες τις έστειλαν θυμάμαι όλοι παλυ Κύργια τους είπε ότι φτιάχτηκε αλλά σε κανέναν τπτ τα ίδια σκατα γυρησαν παλυ κάτω και έτσι τις πήγαν όλοι σε οπλουργο να τοις φέρουν στα ίσια και άλλοι αγόρασαν και καινούργια κάννη
Για τον συγκεκριμένο αντιπρόσωπο καλύτερα να μην σχολιάσω για να μην έχω μπλεξίματα...... Γιατί και σε εμένα έτυχε να μην αναγνωρίζει τίποτα
 
καλησπερα γιαννη,απλα ειπα την δικια μου γνωμη,και αποψη.ο καθενας,μπορει να εχη και να δουλευη οτι του αρεση.οσο για τον θρυλο που λες την 302,οταν την δουλευαν στην ελλαδα,εκεινα τα χρονια δεν ηπηρχαν εδω πολλες μαρκες και καραμπινες.στο βουνο και στα καφενεια ελεγαν μπερετα.μαλιστα τοτε οι κυνηγοι,παραδοσιακα,εκεινης της εποχης,κυνηγουσαν πιο πολη με δικανα, και μαλιστα πλαγιοκανα.και ελεγαν σαν το δικανακι,τιποτα.για πολους λογους,που δεν χρειαζεται να αναλησουμε.εχω πολλα να γραψω για αυτο το θεμα.γιατι μεγαλοσα με τετοιους ανθρωπους.αν θελης να μου πεις γιατι θρυλος?η 302?
γιατι μια μπενελι φτιαγμενη με κονο,στους πινακες,δεν ηξερε που να κρυφτη ο θρυλος.τελος παντον .φιλικα τα λεω αυτα,και ο καθενας εχη την αποψη του.θελο ομως να ακουσω και αλλες γνωμες,να γινει κουβεντα,να μαθενουμε.
Γιατί θρύλος;;; Κατ αρχάς αδερφέ σ ένα όπλο δε κοιτάμε μόνο την κατανομή στο πίνακα αλλά κοιταμαι κι άλλα πράγματα αλλά και τι κάνει στον κυνηγοτοπο.. Γιατί αδερφέ έχει κάνει τρελές πωλήσεις,έβγαζε και βγάζει τρομερές ντουφεκες, απροβληματιστο σύστημα, βαφή κάνης που μετά από τόσα χρόνια δεν έχει ιχνος σκουριάς, Μεταλα που πλέον δεν υπάρχουν τώρα νερό σωλήνες κοινώς, ξύλα όχι φαντεζι αλλά σκληροτραχηλα (εγώ την πέταξα από μια πλάγια στο ρέμα σε κάτι βραχια, όταν έφυγε ένα καπρι απ τα νεύρα μου και δεν έπαθε γρατσουνιά) ενώ τώρα μερικά πανέμορφα ξύλα ραγιζουν και χαραζωνται πανεύκολα, επίσης μέχρι σήμερα είναι στα top 5 των όπλων με τις περισσότερες πωλήσεις παγκοσμίως, στιβαρό όπλο χωρίς φανφάρες.. Το έπαιρνες πήγαινες στο βουμο η στο βαλτο και ήξερες δεν θα σε προδώσει.. Τα σημερινά είναι επιεικώς κονσερβοκούτια..είμαι φαν των παλιών όπλων γι αυτό και όσα κι αν αποκτήσω την ραφαελο και την 302 δεν τις δίνω για κανένα λόγο.
 
Πολυ σωστη ερωτηση .Η απαντηση ειναι αυτο που λεω χρονια .Μια φτιαγμενη κανη ειναι απιαστη κ ολες οι εργοστασιακες θελουν βελτιωση
Έχω φτιάξει Α302 με τσοκακια και κώνο Δημήτρη.Δεν σχολιάζω...
 
καλησπερα γιαννη,απλα ειπα την δικια μου γνωμη,και αποψη.ο καθενας,μπορει να εχη και να δουλευη οτι του αρεση.οσο για τον θρυλο που λες την 302,οταν την δουλευαν στην ελλαδα,εκεινα τα χρονια δεν ηπηρχαν εδω πολλες μαρκες και καραμπινες.στο βουνο και στα καφενεια ελεγαν μπερετα.μαλιστα τοτε οι κυνηγοι,παραδοσιακα,εκεινης της εποχης,κυνηγουσαν πιο πολη με δικανα, και μαλιστα πλαγιοκανα.και ελεγαν σαν το δικανακι,τιποτα.για πολους λογους,που δεν χρειαζεται να αναλησουμε.εχω πολλα να γραψω για αυτο το θεμα.γιατι μεγαλοσα με τετοιους ανθρωπους.αν θελης να μου πεις γιατι θρυλος?η 302?
γιατι μια μπενελι φτιαγμενη με κονο,στους πινακες,δεν ηξερε που να κρυφτη ο θρυλος.τελος παντον .φιλικα τα λεω αυτα,και ο καθενας εχη την αποψη του.θελο ομως να ακουσω και αλλες γνωμες,να γινει κουβεντα,να μαθενουμε.
Γι'αυτό κάποια όπλα είναι θρύλοι.
Επειδή είναι 40 ετών και για να σταθούν δίπλα τους τα ολοκαίνουρια πρέπει να φτιάξουν κώνο....
 
Γιατί θρύλος;;; Κατ αρχάς αδερφέ σ ένα όπλο δε κοιτάμε μόνο την κατανομή στο πίνακα αλλά κοιταμαι κι άλλα πράγματα αλλά και τι κάνει στον κυνηγοτοπο.. Γιατί αδερφέ έχει κάνει τρελές πωλήσεις,έβγαζε και βγάζει τρομερές ντουφεκες, απροβληματιστο σύστημα, βαφή κάνης που μετά από τόσα χρόνια δεν έχει ιχνος σκουριάς, Μεταλα που πλέον δεν υπάρχουν τώρα νερό σωλήνες κοινώς, ξύλα όχι φαντεζι αλλά σκληροτραχηλα (εγώ την πέταξα από μια πλάγια στο ρέμα σε κάτι βραχια, όταν έφυγε ένα καπρι απ τα νεύρα μου και δεν έπαθε γρατσουνιά) ενώ τώρα μερικά πανέμορφα ξύλα ραγιζουν και χαραζωνται πανεύκολα, επίσης μέχρι σήμερα είναι στα top 5 των όπλων με τις περισσότερες πωλήσεις παγκοσμίως, στιβαρό όπλο χωρίς φανφάρες.. Το έπαιρνες πήγαινες στο βουμο η στο βαλτο και ήξερες δεν θα σε προδώσει.. Τα σημερινά είναι επιεικώς κονσερβοκούτια..είμαι φαν των παλιών όπλων γι αυτό και όσα κι αν αποκτήσω την ραφαελο και την 302 δεν τις δίνω για κανένα λόγο.
και πολυ καλα κανεις.την πιοτητα των παλιον οπλων δεν την πιανουν τα καινουργια,
 
Έχω φτιάξει Α302 με τσοκακια και κώνο Δημήτρη.Δεν σχολιάζω...
καλυτερα μην σχολειασης,αυτος που ειχε την 302,εφτιαξε κονο.να πιαση την μπενελλι.δεν την επιασε και μετα πηγε πληρωσε και εκανε σπειρομα για να βαλει τα τσοκ της μπενελλι,για να πετυχη την ντουφεκια της.
 
Αυτό με την α300 που το διάβασες?.think.
Στην Beretta Hellas ήρθε η νέα α300 outlander με βελτιωμένο σύστημα αεριων στις οπές και νέα ελατήρια και όπως κατάλαβες για να τροποποιεί το σύστημα έκανε εμπλοκουλες, εξου και η χαμηλή τιμή της προηγούμενης και η χαμηλή ζήτηση μετά τους πρώτους μήνες. Ήταν πολλά τα παράπονα έμαθα.. Σειρά έχει η α350 που σήμερα πληροφορήθηκα πολλές εμπλοκές ακόμη και στα 32ρια ίσως επειδή είναι σούπερ μαγκνουμ
 
Για τον συγκεκριμένο αντιπρόσωπο καλύτερα να μην σχολιάσω για να μην έχω μπλεξίματα...... Γιατί και σε εμένα έτυχε να μην αναγνωρίζει τίποτα
Το έχω ακούσει από πολλούς αυτό για τον συγκεκριμένο αντιπρόσωπο και ειδικά για αυτούς αυτό που έπαθαν δεν θέλουν να ακούν καθόλου γτ πλήρωσαν και μεταφορικά και οι 2 πλήρωσαν και αυτόν και δουλειά μηδεν
 
Η Α302 σε γενικές γραμμές δεν έχει αντίπαλο....
Tακη για την 302 μιλάμε ότι δεν έχει αντίπαλο..... να σου θυμίσω ότι σε σύγκριση με την Benelli crio , που κατα πολλούς σκορποσκαγιαζει στον πίνακα είχε μείνει πίσω και καταϊδρωμένη.... αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είναι ένα καλό όπλο και ιδικά για αερίων.
Τώρα τα ΔΕΝ έχει αντίπαλο ας τα αφήσουμε.
ΑΠΛΑ άλλος ένα ΜΥΘΟΣ που ξεφούσκωσε για έμενα.
 
καλησπερα γιαννη,απλα ειπα την δικια μου γνωμη,και αποψη.ο καθενας,μπορει να εχη και να δουλευη οτι του αρεση.οσο για τον θρυλο που λες την 302,οταν την δουλευαν στην ελλαδα,εκεινα τα χρονια δεν ηπηρχαν εδω πολλες μαρκες και καραμπινες.στο βουνο και στα καφενεια ελεγαν μπερετα.μαλιστα τοτε οι κυνηγοι,παραδοσιακα,εκεινης της εποχης,κυνηγουσαν πιο πολη με δικανα, και μαλιστα πλαγιοκανα.και ελεγαν σαν το δικανακι,τιποτα.για πολους λογους,που δεν χρειαζεται να αναλησουμε.εχω πολλα να γραψω για αυτο το θεμα.γιατι μεγαλοσα με τετοιους ανθρωπους.αν θελης να μου πεις γιατι θρυλος?η 302?
γιατι μια μπενελι φτιαγμενη με κονο,στους πινακες,δεν ηξερε που να κρυφτη ο θρυλος.τελος παντον .φιλικα τα λεω αυτα,και ο καθενας εχη την αποψη του.θελο ομως να ακουσω και αλλες γνωμες,να γινει κουβεντα,να μαθενουμε.


Συνάδελφε σ'αυτό που ρωτάς ...γιατί θρύλος; Θα προσπαθήσω να σου απαντήσω γιατί όπως και εσύ λες τότε οι περισσότεροι είχαν δίκαννα οπότε εμφανίστηκε στην κατηγορία της και ήταν ο πρωτοπόρος στα αυτογεμή αερίων με την σειρά Α301, 302 και 303, με εσωτερικές λειάνσεις που θα ζήλευαν πολλά αυτογεμή πολλών ετών μεταγενέστερα, αξιόπιστη αρκεί να την καθάριζες όπως έπρεπε (αερίων λειτουργία γαρ), πούλησε χιλιάδες κομμάτια άρα εμπορική επιτυχία δεδομένη και τέλος μετά από 50 χρόνια ανταλλακτικά στο εμπόριο και εμφανίσεις ως μεταχειρισμένη σε καταστήματα.
 
Back
Top