Λαγός

Αλεξη η βολη ειναι στα 40μ με 3 αστρα νο 4. Ειναι ενα φυσιγγι στημενο για κυνηγι λαγου οπως μαρεσει. Για νορμαλ αποστασεις καρτεριου , με το νορμαλ σκορπισμα που θα μας δωσει το θηραμα και με αρκετη δυναμη να καταβαλει το θηραμα. Στον λαγο παντα εριχνα 33γρ νο 4 .
Το 4 εχει πληθος σκαγιων σε μια γομωση33 εως 35γρ υπεραρκετη για ενα μεσαιου μεγεθους θηραμα πιστευω.


Γεια σου ρε κωστη! Οχι φιλος την Αο κοντευω να την παροπλισω τελειως.δεν την βολευτηκα οπως θα ηθελα.


Νικολη , 2 σετ απ και 3 νο σκαγιων φιλος να μη χασουμε την μπαλα:)
Τολη 1-2 και καλες και αν ειναι και b&p ακομα καλυτερα..πλεον για τα εκλεκτα θηραματα τις εμπιστευομαι απολυτα μαζι με την sp2
 
Το νου σας όσοι κάνετε εκπαιδευτικά πέριξ της Μάνδρας --Οινοη έως Βίλια --Πορτο Γερμενό κτλ
Δυστυχώς οι λύκοι έγιναν περισσότεροι από τα σκαθάρια
Οικολογικα χαλακια WELCOME:rolleyes:αμα σφιξουν τα γαλατα....
 
Εχω χασει εγω λαγο που δεν τον εχανε 5 χρονων παιδι:D
Αλέξη όλοι μας λίγο ή πολύ έχουμε χάσει κάποιο θήραμα από τόσο κοντά και έπειτα ακολουθούσαν οι κλασικές θρησκευτικές ορολογίες.....pray to God.
Δν είναι κάτι το τόσο παράξενο......sarcastic..sarcastic.
 
Καλα αυτος που λεω ηταν μαστορας αλλα και εφταψυχος,6 φυσιγγια μαζεψε μεχρι να τον ξαπλωσουμε.
Εχω ντουφεκισει και στασιμο λαγο στα 30 μετρα,εχω ανατιναξει ολο τον τοπο και ο λαγος βγηκε τρεχοντας
μεσα απο την σκονη.....ειχα μπερδευτει και ειχα βαλει 6βολο πρωτο αλλα το εσωσα με το δευτερο:D
 
Στον λαγο εχω κανει τα αδιανοητα μιλαμε ηθελα να του πεταξω το οπλο..μου ετυχε προπερσυ να βλεπω τον λαγο να ερχεται δρομο δρομο κατα πανω μου και λεω αστον να ερθει πιο κοντα..πλησιαζει στα 15 μετρα του παταω 2 με το ποζε τον χανω προλαβαινω γεμιζω αλλες 2 του τις ριχνω και παλι κακαλα..αλλα δεν του την χαρισα..του την εστησα σε ενα μερος που στανταρ θα περασει τον βλεπω να ερχεται ενω ημουν ακινητος με κοντευει στα 10 μετρα και του εσκασα μπροστα στα μουτρα ενα ωραιο χαρτινο που ειχα και εφερε τουμπα σαν να εφαγε τηγανια
 
Εχω δει λαγο να κλεβετε πισω απο τα σκυλια και τον κυνηγο καβαλα και εκεινος να μην παιρνει χαμπαρι.
Προπερσυ προχωραω για να παω παραδιπλα απο καποια σκυλια, περναω διπλα του και μολις τον προσπερναω στο γιατακι σηκωνεται και φευγει αντιθετα.
Δεν τον καταλαβα ουτε τον ακουσα. Ριχνει παραδιπλα η παρεα ..
Εεε τους λεω τι ριχνετε εκει ρε?.sarcastic.
Μαλακα μεσα απο τα ποδια σου σηκωθηκε σχεδον μου λενε.big smile.
 
Εχω δει λαγο να κλεβετε πισω απο τα σκυλια και τον κυνηγο καβαλα και εκεινος να μην παιρνει χαμπαρι.
Προπερσυ προχωραω για να παω παραδιπλα απο καποια σκυλια, περναω διπλα του και μολις τον προσπερναω στο γιατακι σηκωνεται και φευγει αντιθετα.
Δεν τον καταλαβα ουτε τον ακουσα. Ριχνει παραδιπλα η παρεα ..
Εεε τους λεω τι ριχνετε εκει ρε?.sarcastic.
Μαλακα μεσα απο τα ποδια σου σηκωθηκε σχεδον μου λενε.big smile.
Λαγος σε περιφραγμένο αμπελι 1 στρεμα να γυρναει γυρω γυρω του σκυλου και γω να περιμενω στην περασια του( κατω απτο δυκτη) και να με εχει δει και να μην περναει... 40 λεπτα ιστορια επινα καφε και εκανα χαζι μεχρι που ειδα τα αυτια του απο την πισω οψη....!!
 
Back
Top