Λαγός

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τριχωτά' που ξεκίνησε από το μέλος BeReT, στις 12 Δεκεμβρίου 2014.

1. sakis pointer

sakis pointer

Περιοχή:
    σερρες
    ασεμας ρε νικολα και εση με τους αυτιαδεςςς.hair. κανε λιγο κρατιιιιιιι.bye2. και εγω βγηκα σημερα φιλαρακι για λαγο με την παρεαμου μετα απο αρκαιρτωωωωω καιρω λογο δουλιας τον φιλονμου δηλ σπορες οργωματα κτλ αλα ο λαγος που σηκωσαμε εγηνε ΛΑΓΟΣΣΣΣΣΣ παντως περασαμε ωμορφα μωνο που ακουσαμε τα σκυλακια να τον κυνηγανεεε.well done. νασε καλα νικολα και να κανης ωμορφα κυνηγια με τους αυτιαδεςςςςς.congrats..well done..well done.ΥΓ εγω στην αρχη της σεζων εναν ξαπλωσα και στην πορεια τα φιλαρακιαμου πηρανε αλους 8κτω πρωηγητε η δουλια παντα ωμος νικολαααα;);)

2. Είμαστε πατριώτες δηλαδή ... Πολύ χαίρομαι να είσαι γερός και δυνατός να κάνεις αυτό που αγαπάς..
    Πολύ θα χαιρόμουνα να γνωριστούμε και από κοντά.... Αν θέλεις στείλε pm εγώ τα φώτα θα κατέβω και ίσως αναιβω για καμιά Μπεκάτσα ...

3. Nikolis

Nikolis Moderator

Ευχαριστώ Μιχάλη. Για τα δεδομένα της Κρήτης είναι τεράστιος
    Ευχαριστώ Μαστρο Γιάννη.
    Ευχαριστώ Γρηγόρη, προσπαθώ να γίνω λαγό κυνηγός :)
    Ευχαριστώ Σακη.
    Και εγώ φέτος δεν μπόρεσα να πάω σε πολλά κυνήγια του, διάφορες συγκυρίες και λίγο βαρεμάρα έχασα αρκετές εξορμήσεις.

4. sakis pointer

sakis pointer

Περιοχή:
    σερρες
    ΝΑΣΕ ΚΑΛΑ ΝΙΚΟΛΙΙΙΙΙ ο αυτιας ειναι ενα πωλη ωμορφο κυνηγι και θελη μεγαλο σεβασμοοοοο και καλα σκυλια για να τον αποκτησηςςςςςς.well done. σου αφιερωνο καπια σχετικια φρεσκιαα προ 1 2 ετων εαν θημαμε φωτο ,.well done. καλη χρονια να εχουμε φιλεμου και οτι κυνηγι να κανουμε να πρωσεχουμε για να εχουμεεεεε .shake hands. [​IMG] [​IMG] καλα κυνηγια νικολααααα μερακλιιιι

5. KYNIGOSDK

KYNIGOSDK

Περιοχή:
    ΚΑΜΑΤΕΡΟ-ΚΟΤΥΛΙΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ
    Όνομα:
    ΚΩΣΤΑΣ
    Τιτλοι τελους για το λατρεμενο μας θηραμα
    Φετος η χρονια ηταν απο τις καλυτερες των τελευταιων ετων και πολλοι Συναδελφοι ευχαριστηθηκαν ντορους-διωξεις και καρπωσεις
    Εμας μας ακολουθησαν 4 λαγοι και αυτοι στα Πατρεια εδαφη αφου εδω στην Αττικοβοιωτια
    δεν ξανα ρισκαρουμε τις ζωες των σκυλιων μας
    Δυστηχως ο αριθμος των λυκων εχει τριπλασιαστει με αποτελεσμα η κατασταση να ειναι απελπιστικη εως τραγικη
    Και του χρονου Λαγαδες να ειμαστε γεροι εμεις και τα ζαγαρια μας να απολαυσουμε ομορφες εξορμησεις

6. Και του χρονου με υγεια στους λαγαδες!
    Εδω μια χαρα πηγε κ φετος ο λαγος,οσοι ασχοληθηκαν μαζι του εμειναν ευχαριστημενοι..

7. Alex.308

Alex.308

Περιοχή:
    Άρτα
    Και του χρόνου τώρα μάγκες. Ευτυχώς το ενδημικό θήραμα δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα ακόμα και οι πληθυσμοί όλων των τριχωτών, επιτρεπόμενων και μη είναι σε πολύ καλά επίπεδα. Τώρα με το χιόνι δε, είδα ντορούς από αρκετούς λαγούς σε μέρη που χρόνια είχαν να πιάσουν.

8. Μάκης

Μάκης

Περιοχή:
    Αττική
    με υγεία και του χρόνου φίλοι του αυτιά :)

9. Nikolis

Nikolis Moderator

Με το καλό και την επόμενη χρονιά συνάδελφοι, με σύνεση και προσοχή στον αυτοκράτορα της μεσογείου.

10. Vasilis

Vasilis Staff Member

Περιοχή:
    Δραπετσώνα-Δίστομο
    Όνομα:
    Βασίλης
    Και του χρόνου να είστε καλά όλοι οι λαγάδες και τα σκυλάκια σας :)

11. Μυρος.

Μυρος.

Περιοχή:
    Ηράκλειο Κρήτης
    Όνομα:
    Μυρος
    Και του χρόνου να είμαστε ολοι καλα!!
    Πολυ καλή η φετινή χρονιά οσον αφορά τον πληθυσμό, τουλάχιστον στα μέρη μου!!!
    Κακη για εμένα που δεν είχα το χρόνο να βγω οσο ήθελα...

Και τού χρόνου με υγεία!!!

12. Διαμαντής

Διαμαντής

Περιοχή:
    Ίλιον Αττικής & Ορεινή Ηλεία
    Όνομα:
    Διαμαντής
    Γρηγόρη εισαι απίθανος!!!! Αχ ρε Κυνουρία με τα ωραία σου...

13. Chris-Kaz

Chris-Kaz

Περιοχή:
    Κομοτηνή
    Όνομα:
    Χρήστος
    Και του χρονου με υγεια στους λαγάδες!!!

14. giannis corfu

giannis corfu

Περιοχή:
    Κέρκυρα
    Όνομα:
    Γιάννης
    Και του χρόνου γεροί και δυνατοί να ανταμωσετε τους αυτιαδες.

15. Τι γι
    Πολύ κυνουρια ρε παιδιά τι γίνεται να βρεθούμε αν είναι ...
    Και του χρόνου σε όλους τους λαγαδες με υγεία
    Εγω δεν κατάφερα κανέναν αλλά δεν πήγα και πολλές φορές είναι η Αλήθεια ...

16. tsakalos

tsakalos

Όνομα:
    Greg
    Σε ευχαριστώ πολύ Διαμαντή!!!

Άντε να την ξεχιονίσει λίγο την Κυνουρία ο καιρός να κατέβω έστω για καμιά φάσσα, τσίχλα και δουλειά, γιατί 15 μέρες τώρα την έχει θάψει στο χιόνι και δεν μπορούμε ούτε στο χωριό να πάμε...

Οι λαγοί την γλίτωσαν από το κυνήγι λόγω χιονιά από την πρωτοχρονιά και μετά, μακάρι να μην τους δυσκόλεψε πολύ ο καιρός και το πολύ χιόνι που πάγωσε.... Σε 8 μήνες, καλά να είμαστε άνθρωποι, σκυλιά και λαγοί, θα αναμετρηθούμε ξανά....

Μάκης, Manos, BIK and 9 others like this.

Μοιραστείτε τη σελίδα

Νέες Δημοσιεύσεις