Λαγός

Ο καλος ο μυλος ολα τα αλεθει Χρυσανθε... .shake. Φτανει να σου κατσει.... για τον λαγο λεω... ;)
Βασιλη στη μοδα φετος ειναι το τριχωτο... :cool: Εννοω οτι το εχουν γυρισει ολοι στο γουρουνι φυσικα... .xm.
 
Λιγες Φετινες ομορφες στιγμες για να περασει ευκολα ο καιρος μεχρι τον Νοέμβριο.
Η χαρα των παιδιων κ η ικανοποιηση στα ματια των σκυλων μας μας δινει το κουραγιο της υπομονης μεχρι να ξανάρθει επιτελους η εναρξη.
το κυνηγι του λαγου με σκυλια φερμας μονο αμα στο μαθουν παππουδες κ το ζησεις μπορεις να καταλαβεις το μεγαλειο του.
η ικανοποιηση μεχρι να βρεις κ διαβάσεις τα ιχνη αφου πρωτα εκανες σωστη επιλογη του τοπου με βαση τις καιρικες συνθηκες και το αμολημα στα
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
σκυλια...η φερμα κ το καψιμο στο στηθος απ την ένταση μεχρι το ξεπεταγμα κ την βολη σε κανουν να μην μπορεις να τον κυνηγησεις ποτε διαφορετικα.
ενα κυνηγι ολο μυστηριο κ παθος....μμε λιγη καρπωση μα μέγιστη ικανοποιηση.
να μαστε καλα να αξιωθουμε την χαρα του κ του χρόνου και να χαρουν μαζι μας τα παιδια κ τα σκυλια μας.
τωρα αρχιζει ο αγωνας των εκπαιδευτικων που ειναι ενα πολυ μεγαλο κ διαφορετικό κεφάλαιο οταν κυνηγας λαγο με σκυλια φερμας.
 
Last edited by a moderator:
Εμενα περισσοτερο απο ολα μου αρεσει που μαθαινεις στα παιδια σου απο μικρα τι σημαινει κυνηγι... ;)
και ειδικα το κυνηγι του λαγου που κατα την γνωμη μου εκτος του οτι είναι το ποιό "τεχνικο" κυνήγι, μεταδίδει τελεια τις καλύτερες αξίες του κυνηγιου, όπως την επαφή με τα σκυλια μεσω και τις επίπονης εκπαίδευσης, την νοοτροπια τις κυνηγοπαρέας, το σεβασμό προς το θηραμα και τις δυνατοτητες του και τις έντονης επαφης με την φυση κι την παρατήριση των ποιο διακριτικών σημαδιών τις.
 
Μετα τα περσυνα καλοκαιρινα γεγονοτα κα την απωλεια των δυο σκυλιων μας η φετινη κυνηγετικη χρονια εμμελε να ηταν από τις χειρότερες στην ζωη μας :(
Εκει λοιπον που ειχε χαθει κάθε ελπιδα και ορεξη όλα γυρισαν αναποδα και πλεον μαζι με τον πατερα μου εχουμε έναν λογο να ξανα ασχοληθουμε με τοση λατρεια με το παραπανω θήραμα .shake hands.
Ο λογος είναι το νέο μας αποκτημα μπληγκλ που μαζι με την μπουμπού ελληνικος ιχνηλάτης θα είναι το ιδανικο διδυμο για τις κυνηγετικες μας εξορμήσεις
:D:D

unnamed.jpg
 
Μπραβο ρε φιλε που ξανά ξεκίνησες.
Πολυ χαρηκα :)
Καλη αρχη καλοτυχα κ να σε συντροφεύουν επαξια για πολλα χρόνια :)
 
Αντε να σας κανω να γελασουμε

Σαββατο πρωι σε εκπαιδευτικο, και εχω παει με εναν πρωτο ξαδερφο.

Μαζι του εχει και μια κουταβα, που την φωναζει ΠΑΟΛΑ.

πρωτη φορα την βλεπω και δεν ηκερα το ονομα της, οποταν φωναζοντας την ετσι μενω με το στομα ανοικτο και ξεκινω τα γελια.

Την εβγαλε ετσι γιατι ειναι μικροκαμωμενη, με γηινα χρωματα και φατσα που πραγματι της φερνειι λιγο:)

Που τα βρισκεις ρε του λεω.big smile.

Ξαφνικα σηναντιομαστε με εναν αλλο συναδελφο στο βουνο που εχει βγει και αυτος.

Παει λοιπον η ΠΑΟΛΑ και ανεβαινει με τα δυο της ποδια στον συναδελφο καθως κουβεντιαζουμε, λες και τον ξερει.

Ελα δω μωρη της λεω, κατεβα κατω, δεν ειναι ο Τερζης .sarcastic..sarcastic..sarcastic.

Το Τερζης το ειπα τυχαια φυσικα, απλα αυτος ο τραγουδιστης μου ρθε στο νου πρωινιατικα:)

Περιττο να πω οτι πεθαναμε στα γελια και οι τρεις.big smile.
 
Κώστα σου εύχομαι από καρδιάς να είναι καλότυχα και να τα χαρείς φίλε όπως σου αρέσει στο κυνήγι.
 
Back
Top