Κυνηγετικά καταστήματα στο εξωτερικό

Cabelas σήμερα να ξελαμπικαρουμε λίγο από την καθημερινότητα και την ρουτίνα, είχα δει βέβαια ότι είχε σε στοκ μια πυρίτιδα που έψαχνα καιρό και δεν υπήρχε διαθέσιμη πουθενά.

pictures upload

Από ότι έχω διαβάσει βέβαια, αρκετά ελαστική πυρίτιδα καλή για όλα τα διαμετρήματα και πολύ σταθερή σε κρύο καιρό, τσιχλονια τρεμετε.
Περάσαμε αρκετή ώρα στο stand της ιδιογόμωσης βρήκα και κάτι αλλά πράγματα που ήθελα και συνεχίσαμε την βόλτα στα υπόλοιπα.
Μια στάση όπως πάντα στα ράφια με τα φυσίγγια είχε και εκεί ενδιαφέρον αλλά συνεχισα την βόλτα γιατί είμαι επηρεπης σε τέτοια θεαματα .asking.
Καινούργια αίθουσα με βαλσαμωμενα ζώα από την Άγρια Αφρική τόσο ζωντανές σκηνές που νομιζες ότι θα σου επιτεθεί κανένα λεονταρι .sarcastic.

photo hosting
image upload no ads
img host
picture uploading
pic host
photo hosting
photo sharing websites
post a picture

Με όλα αυτά τα αγρια θηρία μου άνοιξε η όρεξη για κανένα χάμπουργκερ με εξωτικό κιμα από διάφορα θηράματα στο εστιατόριο στο δεύτερο όροφο αλλά για κακή μου τύχη ήταν κλειστό εκείνη την ώρα και την βγάλαμε με MC Donald's αργότερα στο δρόμο :(.
Συνέχεια στην αποθήκη του κολλητου που δοκίμασα της ικανότητες μου στην ιδιογομωση.
image hosting sites
screencast
free upload image

Όπως φαίνεται στην φωτό τα ψιλοεκανα μαντάρα μιας και κάποιο καψούλι δεν έκατσε καλά στον κάλυκα και με την περιστροφή γέμισε ο κόσμος πυρίτιδα , αργότερα ξεπηρε το χέρι μου και γέμισα αρκετούς χωρίς προβλήματα, πάντως η ιδέα για τα κουτιά από τα πούρα μεγαλείο εξηπηρετικοτατα και είναι και μια ομορφιά πάνω στον πάγκο της ιδιογόμωσης.
 
Τι διαμετρημα Κωσταντινε;
223 Βικτωρα και πρόσφατα πήρε ένα kit αλαγης για το όπλο και το βαζει μπορεί να ρίχνει 22lr , από ότι είδα η όλη διαδικασία με συνεπειρε όχι βέβαια να γεμίζω σφαίρες αλλά κάπου αλλού σε άλλη γη σε άλλα μέρη με μια κούπα καφέ και έναν ωραίο σταθμό στο ραδιόφωνο να γεμιζεις τα φυσιγγακια σού και μετά δοκιμή στον κυνηγότοπο αξίες ανεκτιμητες.
 
223 Βικτωρα και πρόσφατα πήρε ένα kit αλαγης για το όπλο και το βαζει μπορεί να ρίχνει 22lr , από ότι είδα η όλη διαδικασία με συνεπειρε όχι βέβαια να γεμίζω σφαίρες αλλά κάπου αλλού σε άλλη γη σε άλλα μέρη με μια κούπα καφέ και έναν ωραίο σταθμό στο ραδιόφωνο να γεμιζεις τα φυσιγγακια σού και μετά δοκιμή στον κυνηγότοπο αξίες ανεκτιμητες.
Στην Ελλαδιτσα μας γινονται ακομα αυτα που περιγραφεις.
 
έχει τα πάντα και σαν κατάστημα και σαν μουσείο θα έλεγα αφού σίγουρα δεν μπορείς να τα ψωνίσεις όλα μπορείς όμως να τα δείς αφιερώνοντας ώρες....ημέρες και κάθε εβδομάδα γιατί όχι
τέλεια τα ομοιώματα αλλά ομοιώματα ξυπνούν την φαντασία
αυτοί οι οπλοβαστοί όμως είναι αλήθεια και ξυπνούν τρέλα κι αρρώστια :)
 
έχει τα πάντα και σαν κατάστημα και σαν μουσείο θα έλεγα αφού σίγουρα δεν μπορείς να τα ψωνίσεις όλα μπορείς όμως να τα δείς αφιερώνοντας ώρες....ημέρες και κάθε εβδομάδα γιατί όχι
τέλεια τα ομοιώματα αλλά ομοιώματα ξυπνούν την φαντασία
αυτοί οι οπλοβαστοί όμως είναι αλήθεια και ξυπνούν τρέλα κι αρρώστια :)
Αυτα ειναι να αφηνεις την γυναικα και τα παιδια να χαζευουν τα ζωα και εσυ τα οπλα και τα αξεσουαρ .asking.
Αυτό ακριβώς παιδιά . Αν πω ότι το χω γυρίσει όλο θα πω ψέματα πιο πολύ στα φυσιγγια ,όπλα και ρούχα. Είναι βέβαια στημένο έτσι που να τραβάει την προσοχή και έχουν φροντίσει για τα πάντα.
 
Σιγά τα λάχανα ρε φίλε.Τέτοια μαγαζιά έχουμε κι εμείς εδώ.Και πολλά μάλιστα ..buy.
Έχω να το λέω φίλε, πρόπερσι που είχα πάει στον Καλκατζακο στον Κηφισο η εξυπηρέτηση ήταν κάτι παραπάνω από άψογη.
 
Cabelas σήμερα στο Connecticut μικρότερο μαγαζί από την Pennsylvania και πιο μαζεμένο, σήμερα συγκρατηθηκα και δεν αγόρασα σχεδόν τίποτα. Κάτι φωτο έβγαλα μόνο και ένα μεταλλικό σαπούνι που αγόρασα απαραίτητο εργαλείο του ψαρά που εξαφανίζει την ψαρουλια.
Μιας και είμασταν εκεί μεσημεριάτικα χτύπησα και δύο cheeseburgers μια κανονική και μια με κρέας buffalo.









Και ένας γαρος ροπος.







 
Κωνσταντίνε ωραία πράγματα...... μπαίνεις και ξεχνάς να βγείς!
Ξέχασε το Άρη, κάτι μποτάκια έβαλα σήμερα στο μάτι η τιμή τούς βέβαια ήταν απαγορευτική ακόμα και με την έκπτωση που είχαν, ευτυχώς την έκανα από εκεί γρήγορα .
 
Ξέχασε το Άρη, κάτι μποτάκια έβαλα σήμερα στο μάτι η τιμή τούς βέβαια ήταν απαγορευτική ακόμα και με την έκπτωση που είχαν, ευτυχώς την έκανα από εκεί γρήγορα .
Φαρμακείο δηλαδή αδερφέ!.sarcastic.
Είναι μόνο για ψυχοθεραπεία!
 
Φαρμακείο δηλαδή αδερφέ!.sarcastic.
Είναι μόνο για ψυχοθεραπεία!
Έχω μεγάλη τρέλα φίλε .sarcastic. και δεν με μπορεί να με συνεφερει τίποτα, το cabelas έχει καλύτερες τιμές από το bass pro, τα συγκεκριμένα μποτάκια βέβαια είναι πολύ καλά ίσως και τα καλύτερα, Ιταλικα μάρκα kenetrek σε έκπτωση τα είχε σήμερα $ 380 από $460 .
 
Back
Top