Κυνηγετικά καταστήματα στο εξωτερικό

Αυτά είναι.....asking.
Μας έφτιαξες Κωνσταντίνε..shake hands.
Και μια ερώτηση με αφορμή τα 20άρια στην φωτό...
Τι ποικιλία υπάρχει από φυσίγγια σε διαμέτρημα 20;
Είναι διαδεδομένο αυτό το διαμέτρημα στην Αμερική;
 
Αυτά είναι.....asking.
Μας έφτιαξες Κωνσταντίνε..shake hands.
Και μια ερώτηση με αφορμή τα 20άρια στην φωτό...
Τι ποικιλία υπάρχει από φυσίγγια σε διαμέτρημα 20;
Είναι διαδεδομένο αυτό το διαμέτρημα στην Αμερική;

Eιναι πολυ διαδεδομενο Γιωργο. Σχεδον οτι επωνυμο υπαρχει σε 12αρι
κυκλοφορει και σαν 20αρι. Ατσαλινα, βισμουθιου, Hevi Metal, Βολφραμιο, για σκοποβολη,
για κυνηγι φασιανου, αγριογαλλου,για τη γιορτη της 4 Ιουλιου. Για καθε γουστο σε καθε τιμη.
 
για να μη σου πω και χωρις σπιτι και γυναικα.τα παιδια εξαιρουνται.α ρε κωνσταντινε τι μας κανεις.να ρωτησω καλα ειδα την τιμη του express στο ραφι 6.60 η κανω λαθος?ειδα και α400 sporting με βαρη ισοροπιας ετσι?και benelli super sport με καπακι ρυθμισης και 692.αυτααααααααααααα ειναι
Αν δεν κάνω λάθος Ευριπίδη είναι μονοβολα κουτι των πεντε φυσιγγιων άσε φίλε εγώ επωμησα την maxus πάλι εχτές και ένιωσα να αισθάνομαι μ@£@€@$ που δεν έχω αυτό το όπλο.
 
Last edited:
Κωνσταντινε μετα απο καθε επισκεψη τα βραδια κοιμασε ήσυχος? ?.sarcastic.
Έχει σπάσει η χολή μου Τάσο .hair. πλάκα κάνω .sarcastic. . Άστα φίλε όλο και κάτι βάζεις στο μάτι που δεν αγόρασες και σε τρώει το σαρακι. Που θα πάει δεν θα πιάσω το Τζόκερ θα γεμίσω δύο τρία κοντεινερ και δρόμο.
 
Κωνσταντινε..... αρωστησααααααα.buy buy..buy buy.
Αριστο το φωτορεπορταζ σου.
Και μετα σου λεει "αμερικανακια", βλεπω κι εμας τους εξυπνους, με τις επιλογες μας.
Θλιβομαι πραγματικα .
 
Αυτά είναι.....asking.
Μας έφτιαξες Κωνσταντίνε..shake hands.
Και μια ερώτηση με αφορμή τα 20άρια στην φωτό...
Τι ποικιλία υπάρχει από φυσίγγια σε διαμέτρημα 20;
Είναι διαδεδομένο αυτό το διαμέτρημα στην Αμερική;
Eιναι πολυ διαδεδομενο Γιωργο. Σχεδον οτι επωνυμο υπαρχει σε 12αρι
κυκλοφορει και σαν 20αρι. Ατσαλινα, βισμουθιου, Hevi Metal, Βολφραμιο, για σκοποβολη,
για κυνηγι φασιανου, αγριογαλλου,για τη γιορτη της 4 Ιουλιου. Για καθε γουστο σε καθε τιμη.
Όπως τα λέει ο Παύλος ότι υπάρχει σε δωδεκαρι υπάρχει και για το εικοσαρι, είναι πολύ διαδεδομένο Γιώργο και δεν το θεωρούν μικρό όπλο κυνηγάνε τα πάντα εκτός τις χήνες, μεγάλη ποικιλία φίλε και πολλές φορές σε τιμές απίστευτες, παράδειγμα τα RIO 28γρ τα είχε $7 το κουτί η και σε κούτα αν θέλεις τιμή προσφοράς όπως τα ίδια και για τα δωδεκαρια, η τιμές τους είναι ίδιες με τα δωδεκαρια γενικά .
ΥΓ την περασμένη φορά δεν μας άφησαν να πάρουμε φυσιγγια από το Connecticut τώρα στην Pennsylvania ούτε γάτα ούτε ζημιά καθε πολιτεια αλλους νομους,μόλις πήγα στο ταμείο και πριν πληρώσω, η ταμειας μου λέει ξέρεις κάτι τα φυσίγγια δεν επιστρεφονται, και λεω από μέσα μου εκεί που θα πάνε και να θελα είναι αδύνατο .sarcastic.
 
Αν αφησουν ποτε ενα τετοιο μαγαζι στην Ελλαδα (με οσα εχει μεσα εννοειται) θα αναπτυχθει η οικονομικα τουλαχιστον 1-2%
Μπα. Με τον Τσιρωνη υπουργό και χωρίς σκοπευτήρια στην Αττική θα πήγαινε ο κόσμος στον Cabelas μόνο για να θαυμάζει.
Έτσι είναι παιδιά, έχω ακούσει πριν χτιστει το συγκεκριμένο η περιοχή ήταν έρημη μετά το Cabelas άρχισαν να επενδυουν οι γνωστές αλυσίδες με εστιατόρια, ξενοδοχεία, super market κτλ.
Πολλοί πάνε για να χαζεψουνε μόνο, άλλοι πάνε να αγοράσουν κάτι και παίρνουν και τις οικογένειες τους μαζί, αλλά οι δικοί μας ακούνε μαγαζί με όπλα και συναφή και βγάζουν μαύρες.
 
Και κάτι άλλο πού η είναι η φαντασία μου η χαζεψα, το Τσεχίκο αν δεν κάνω λάθος BRNO έχει την ίδια κοψια με το 828 U της μπενελι η μου φαίνεται εμένα.



wm_8010703.jpg

http://postima
Εχουν και τα δύο παράξενες κοψιες.
 
Βολτουλα στο Cabela's σήμερα για αναζήτηση και καινουργιων προϊόντων αλλά την περισσότερη ώρα την πέρασα στα stand της ιδιογόμωσης αν και δεν έχει και πολύ πράμα για τα λειόκαννα.
Πέρασα και από τα φυσίγγια, αυτή τη φορά δεν σε ξέχασα φίλε μου Τάσο.
image hosting sites
image hosting adult
image url
print screen windows xp

Στα όπλα τώρα γινόταν παρουσίαση του καινούργιου benelli SBE lll από κάποιον υπεύθυνο αλλά είχαν μαζευτεί καμία δεκαπενταρια άτομα και δεν κάθισα να ακούσω περαιτέρω. Επιστροφή και πάλι στο stand της ιδιογόμωσης μιας και έχω κολλήσει το σαρακι στον φίλο μου αλλά αυτός ψάχνει για αλλά κόλπα, του αρέσει η σκοποβολή και με ραβδωτα και έχει ένα οπλο τύπου R15 και συνήθως στο σκοπευτήριο του φεύγουν στην ξεφτίλα καμία 200αρια σφαίρες 223, τον προετρεψα λοιπόν να αρχίσει την ιδιογόμωση αφού έχει και τον χρόνο και τον χώρο να ασχοληθεί και έχει αρχίσει να ψάχνετε κι αυτός.
uploading images
screen capture tool
image free hosting

Δυστυχώς το μαγαζί ενώ έχει μεγάλη ποσότητα για ιδιογομωση σε ραβδωτα και πιστόλια, για το λειοκανο δεν έχει πολύ ποικιλία, το ίδιο με διαβεβαίωσε και ο υπεύθυνος στις πυρίτιδες όταν τον ρώτησα για κάτι που έψαχνα.
 
www.midwayusa.com

Αυτο Κωσταντινε φαινεται να εχει μεγαλη ποικιλια
Ευχαριστώ Βικτωρα τα ίδια και αυτοί δεν στέλνουν Νέα Υόρκη, στο σκοπευτήριο που παω βλέπω ότι είναι dealer για την Alliant θα ρωτήσω αν μπορεί να κάνει κάτι.
 
Δεν ξέρω αν περα απο τκ μεράκι και μόνο ,υπαρχει λόγος ιδιογώμωσης στην Αμερική.Γιατι με τις τιμές που βλέπω και την ποιότητα ασφαλώς που εχουν ,δεν ξέρω αν τελικά το έχουν ανάηκη.
Δημήτρη το κουτί του μετακινησα εγώ ή τιμή του είναι λίγο παραπάνω γύρω στα $16 δεν το λες και ακριβό βέβαια σε σχέση με με τα 35 € που το έχουν οι δικοί μας, εδώ κάνουν οικονομία οι ιδιογομοτες λόγω αναγωμοσης και οι εταιρίες που πουλάνε υλικά όλο και κάποιο sale θα κάνουν κάθε βδομάδα.
 
Τελικά τον κατάφερα και αφού το εψαξε πάρα πολύ ,διάβασμα, βιντεάκια youtube την έκανε την κίνηση και δεν έχει μετανιώσει και από ότι βλέπω τα πάει καλά.
upload photo

photos upload

Άρχισε με καψουλωμα ξεκαπσουλωμα μέχρι να ξεπαρει το χέρι του και να συνηθίσει την μηχανή και προχτές γέμισε τις πρώτες σφαίρες, δεν ξέρω πολλά από ραβδωτο αλλά από ότι βλέπω στις τρύπες στο χαρτί καλά τα πάει.

image hosting 30 mb
 
Back
Top