Επαγγελματική αλληλοβοήθεια

Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια. Μάλλον καταλήξαμε σ΄αυτό: https://www.kotsovolos.gr/site/hous...-machines/washing-machines/178312-lg-f4j6vy1w
Αν το παραγγείλεις απο Σκρουτζ το εχουν απο 350€.
https://www.skroutz.gr/s/11189861/LG-F4J5TN3W.html
Νίκο είναι διαφορετικό μοντέλο αυτό που βρήκες. Εγώ λέω για το LG F4J6VY1W ενώ αυτό που προτείνεις είναι το LG F4J5TN3W

Τελικά μόλις έχω παραγγείλει αυτό που έλεγα χθες https://www.kotsovolos.gr/site/household-appliances/washing-machines/washing-machines/178312-lg-f4j6vy1w.
Τελική 500€ όλα μαζί με μεταφορικά και εγκατάσταση
 
Πολλοί είμαστε.πως μπορούμε να βοηθήσουμε?
κάποιος πουλάει στα Χανιά μια cosmi και γράφει ότι είναι σε άριστη κατάσταση το όπλο και ένας κολλητός σκέφτεται να το πάρει αλλά είναι Αθήνα και ψάχνω έναν άνθρωπο να δει το όπλο να μας πει εντυπώσεις και εάν όντως το όπλο είναι στην κατάσταση που αναφέρει ο πωλητής ,εννοειτε πως δεν φέρει καμία ευθύνη αυτός που θα δει το όπλο !!!! Ευχαριστώ
 
κάποιος πουλάει στα Χανιά μια cosmi και γράφει ότι είναι σε άριστη κατάσταση το όπλο και ένας κολλητός σκέφτεται να το πάρει αλλά είναι Αθήνα και ψάχνω έναν άνθρωπο να δει το όπλο να μας πει εντυπώσεις και εάν όντως το όπλο είναι στην κατάσταση που αναφέρει ο πωλητής ,εννοειτε πως δεν φέρει καμία ευθύνη αυτός που θα δει το όπλο !!!! Ευχαριστώ
Μπορείς να να μου πεις ποιος τη πουλάει?αν τη πουλάει αυτός που νομίζω τ όπλο είναι χαρτί αλλά θα του κλείσω και ραντεβού.ευκολο.ο επιμενιδης ο πλατσιδακης τη πουλαει?
 
Μπορείς να να μου πεις ποιος τη πουλάει?αν τη πουλάει αυτός που νομίζω τ όπλο είναι χαρτί αλλά θα του κλείσω και ραντεβού.ευκολο
Μου εδειξε εχθές την αγγελία ο φίλος αλλά δεν θυμάμαι όνομα ,έγραφε όμως για την λείανση και για το κλείστρο αρκετά πράγματα !! Είχε και κινητό ,θα μου στείλει τώρα την αγγελία και θα στην στείλω να την δεις .Σε ευχαριστώ πολύ !!!!!!
 
αγγελίας
Νούμερο αγγελίας:13576899
Τιμή:€ 5.000
Κατάσταση:Καινούριο
Κατηγορία:
  • Καραμπίνα
Τύπος προσφοράς:Πωλείται
Κατασκευαστής:
COSMI
Τελευταία αλλαγή:2 μέρες
Εμφανίσεις αγγελίας:39
Σύνδεσμος:www.car.gr/13576899
Τηλέφωνο:
Περιγραφή
Εσωτερική κατασκευαστική ποιότητα και λείανση των εσωτερικών τμημάτων δεν έχει κανένα όπλο κανενός τύπου. Η λείανση που βλέπετε στις φωτογραφίες δεν πλησιάζει καν την εξ επαφής γυαλάδα που βλέπει κανείς στα εσωτερικά μέρη της καραμπίνας. Και αυτή η γυαλάδα δεν έχει προστεθεί, αλλά είναι το καθαυτό ατσάλι!!!
Η COSMI ανοιγει σαν δικαννο για να γεμισει.Τα φυσιγγια μπαινουν στην αποθηκη
πιεζοντας προς τα πισω,προς το κοντακι.Η αποθηκη χωρα 8 φυσιγγια,αλλα με την πιεση ενος ωστηριου μετατρεπεται σε δισφαιρη.Το κλειστρο συγκρατειται μεσα στο πανω μερος της βασης και πιεζεται προς τα πισω μεσω ενος μοχλου που αναδιπλωνει αυτοματα και ετσι δεν υπαρχουν εξωτερικα αυτια στο οπλο.Στο θέμα του κλείστρου η Cosmi προσφέρει μια ενδιαφέρουσα καινοτομία: κλείστρο από τιτάνιο. Το τιτάνιο έχει το μισό βάρος ανά κυβικό εκατοστό του ατσαλιού, ενώ προσφέρει την ίδια αντοχή. Αυτό σημαίνει ότι το κλείστρο τιτανίου έχει μισό βάρος και συνεπώς τη μισή ορμή κατά την οπισθοδρόμηση και μισή κρούση στο πίσω μέρος της βάσης.
Δικαιολογημένα μια καραμπινα για πολυ λίγους.
Οχι ανταλλαγες.
Τιμη συζητησιμη.
 
Αυτός πρέπει να είναι Λευτέρη γιατί είχε μαγαζί το κλεισε και πουλάει μόνο μέσω ίντερνετ.μεσα στη βδομάδα θα τον πάρω τηλ.και θα σου πω.παντως ότι πουλάει είναι εγγυηση
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου ,είναι πολλά τα λεφτά Άρη για να το αγοράσει χωρίς να είναι 100%σιγουρος ,βέβαια για το συγκεκριμένο όπλο η τιμή είναι κυριολεκτικά σκοτωμένη !
 
Καλησπερα,χρειαζομαι την βοηθεια ψυκτικου ή ηλεκτρολογου!
Θελω να αντικαταστησω ενα a/c 18000 με ενα καινουριο 24000!
Το θεμα ειναι οτι απο τον πινακα δεν υπηρχε γραμμη μονο για το a/c,αλλα γενικα για ολο το χωρο του σαλονιου (3 πριζες).
Τι προτεινουν οι ειδικοι;να τραβηξω καινουρια γραμμη ή να το συνδεσω στην υπαρχουσα γραμμη;
 
Να θα το δουλευω και για θερμανση!
Αυτο γραφει στο διακοπτη της ασφαλειας στον πινακα:
AEG
DE91E
4500
3
230volt

Το προηγουμενο a/c αναβε το μοτερ του και εκει που δουλευε εκοβε το ρευμα μονο του,χωρις να ριξει ασφαλεια απο τον πινακα,ωστε να προστατευτει απο την υπερθερμανση!
Και για ανοιξει επρεπε να κατεβασω και να σηκωσω εγω την ασφαλεια απο τον πινακα!
 
Και ο τεχνικος που ηρθε μου ειπε οτι εχουν λιωσει τα πλαστικα μερη της μοναδας απο την υπερθερμανση και γενικα οτι ειναι επικινδυνο οταν λειτουργει!
Υπαρχει περιπτωση αυτη η υπερθερμανση του μοτερ να εγινε απο την γραμμη του ρευματος;
 
Καλησπερα,χρειαζομαι την βοηθεια ψυκτικου ή ηλεκτρολογου!
Θελω να αντικαταστησω ενα a/c 18000 με ενα καινουριο 24000!
Το θεμα ειναι οτι απο τον πινακα δεν υπηρχε γραμμη μονο για το a/c,αλλα γενικα για ολο το χωρο του σαλονιου (3 πριζες).
Τι προτεινουν οι ειδικοι;να τραβηξω καινουρια γραμμη ή να το συνδεσω στην υπαρχουσα γραμμη;

Βαγγέλη καλησπέρα.
Πρώτα κοίτα και πες μας τι καταναλωση γραφει το κλιματιστικο.
Δεύτερον κοιτάς σε τι ασφάλεια καταλήγει η υπάρχουσα γραμμή του σαλονιού σου. Αν παρεμπιπτόντως ειναι 16Α,τότε είσαι ενταξει .
 
Τα καινούρια κλιματιστικά και μάλιστα τα inverter ακόμη και τα 24.00btu δεν ξεπερνανε τα 2 ,2 με 2,4KW πραγμα το οποίο σημαίνει 10 με 11Α κατανάλωση.
Στη χειρότερη που στον πίνακα η γραμμή ασφαλίζεται με 10αρα ασφάλεια και για να μην τραβάς νεα γραμμή ,πραγμα το οποίο θέλει δουλειά,μπορείς να αντικαταστήσεις την 10αρα αυτόματη του πίνακά σου με 10αρα βραδεία (τήξεως).
 
Back
Top