Επαγγελματική αλληλοβοήθεια

Εχθές δεν κατάλαβα που μου έπεσε από την τσέπη το κλειδί του Honda και το πρωί ταΐζοντας τα σκυλιά, το βρήκα στο γκαζόν στην κατάσταση που φαίνεται στη φωτό. Ο Ζίκο που τον αφήνω ελεύθερο στην αυλή από το απόγευμα μέχρι το πρωί, το βρήκε κι έκανε το θαύμα του... .hair.
Στα κλειδαράδικα που ρώτησα εδώ, μου είπαν τιμές που σφύριξαν τα αυτιά μου. Έχετε κάποια ιδέα να προτείνετε;

 
Εχθές δεν κατάλαβα που μου έπεσε από την τσέπη το κλειδί του Honda και το πρωί ταΐζοντας τα σκυλιά, το βρήκα στο γκαζόν στην κατάσταση που φαίνεται στη φωτό. Ο Ζίκο που τον αφήνω ελεύθερο στην αυλή από το απόγευμα μέχρι το πρωί, το βρήκε κι έκανε το θαύμα του... .hair.
Στα κλειδαράδικα που ρώτησα εδώ, μου είπαν τιμές που σφύριξαν τα αυτιά μου. Έχετε κάποια ιδέα να προτείνετε;

Aλλο έχεις Χρήστο ;
 
Από το πρωί προσπαθω να βρω έναν γιατρο να μου γράψει βεβαίωση για αγορά όπλου. Όλοι μου ρίχνουν άκυρο. Υπάρχει κάποιος να μου πει έναν που θα με εξυπηρετήσει; Μένω Πειραιά αλλά γενικα Αττική θα πάω εν ανάγκη. .tired.
 
Από το πρωί προσπαθω να βρω έναν γιατρο να μου γράψει βεβαίωση για αγορά όπλου. Όλοι μου ρίχνουν άκυρο. Υπάρχει κάποιος να μου πει έναν που θα με εξυπηρετήσει; Μένω Πειραιά αλλά γενικα Αττική θα πάω εν ανάγκη. .tired.
Ακυρο γιατί; με το αμκα και το βιβλιάριο βλέπουν συνταγογραφήσεις και ιστορικο ...Κατα καιρούς εχω δει αγγελία στο δημοκρατια κυνηγι ,που εχει ενας γιατρος που χορηγει πιστοποιητικά για κυνηγούς...
 
Από το πρωί προσπαθω να βρω έναν γιατρο να μου γράψει βεβαίωση για αγορά όπλου. Όλοι μου ρίχνουν άκυρο. Υπάρχει κάποιος να μου πει έναν που θα με εξυπηρετήσει; Μένω Πειραιά αλλά γενικα Αττική θα πάω εν ανάγκη. .tired.
Μην τους λες τι την θελεις τη βεβαίωση. Εχω είχα περιπετεια με μια ψυχίατρο η οποια ηταν ανένδοτη στο να μου δώσει βεβαίωση για αγορα οπλου. 10 λεπτά ήμασταν στα μαχαίρια, αφου πριν για πολυ ωρα η νοσοκομα με εδειωχνε με την αιτιολογια οτι δεν μπορει η γιατρος να μου δωσει βεβαίωση για αγορα όπλου..Οταν τη ρώτησα "ειστε γιατρός τελικά ή όχι; "
Αφου μου απαντησε πως ειναι , της λεω.Ωραια,τωρα λοιπον θελω μια βεβαιωση , οτι ειμαι ψυχικά υγιής. και να μην αναφερει που θα τη χρησιμοποιήσω . Δεν τη θελω για όπλο ,αλλά για καθε νόμιμη χρήση. Μπορειτε η δεν μπορειτε ουτε αυτο να κανετε;
Τοτε απλά ..."τον ήπιε".
Γι αυτο μην τους λετε για οπλο.Κατι παθαινουν.
 
Last edited:
Μην τους λες τι την θελεις τη βεβαίωση. Εχω είχα περιπετεια με μια ψυχίατρο η οποια ηταν ανένδοτη στο να μου δώσει βεβαίωση για αγορα οπλου. 10 λεπτά ήμασταν στα μαχαίρια, αφου πριν για πολυ ωρα η νοσοκομα με εδειωχνε με την αιτιολογια οτι δεν μπορει η γιατρος να μου δωσει βεβαίωση για αγορα όπλου..Οταν τη ρώτησα "ειστε γιατρός τελικά ή όχι; "
Αφου μου απαντησε πως ειναι , της λεω.Ωραια,τωρα λοιπον θελω μια βεβαιωση , οτι ειμαι ψυχικά υγιής. και να μην αναφερει που θα τη χρησιμοποιήσω . Δεν τη θελω για όπλο ,αλλά για καθε νόμιμη χρήση. Μπορειτε η δεν μπορειτε ουτε αυτο να κανετε;
Τοτε απλά ..."τον ήπιε".
Γι αυτο μην τους λετε για οπλο.Κατι παθαινουν.
Και αν με ρωτήσει τι θέλω την βεβαίωση τι να πω; Γενικα τα ψέμματα δεν μου βγαίνουν.
 
Από το πρωί προσπαθω να βρω έναν γιατρο να μου γράψει βεβαίωση για αγορά όπλου. Όλοι μου ρίχνουν άκυρο. Υπάρχει κάποιος να μου πει έναν που θα με εξυπηρετήσει; Μένω Πειραιά αλλά γενικα Αττική θα πάω εν ανάγκη. .tired.
Αυτη ειναι η πραγματικοτητα που αντιμετωπισα κ εγω! Ευτυχως ο υπαστυνομος στο τμημα που ηθελα να κανω αιτηση, μου εδωσε τα στοιχεια του γιατρου που εξυπηρετει....γιατι εκει καταντησαμε...
 
Αυτη ειναι η πραγματικοτητα που αντιμετωπισα κ εγω! Ευτυχως ο υπαστυνομος στο τμημα που ηθελα να κανω αιτηση, μου εδωσε τα στοιχεια του γιατρου που εξυπηρετει....γιατι εκει καταντησαμε...
Τον ρώτησα και εγώ σε ποιον γιατρο να πάω γτ είχα πάρει 20 τηλέφωνα και μου είπε να πάω σε νευρολόγο ή ψυχίατρο τότε. Στην αρχή μου είχε πει για παθολόγο μόνο.
 
Από το πρωί προσπαθω να βρω έναν γιατρο να μου γράψει βεβαίωση για αγορά όπλου. Όλοι μου ρίχνουν άκυρο. Υπάρχει κάποιος να μου πει έναν που θα με εξυπηρετήσει; Μένω Πειραιά αλλά γενικα Αττική θα πάω εν ανάγκη. .tired.
Βill αν και ειναι λιγο μακρυα απο εσενα
Βασιλειου Χρηστος
https://www.xo.gr/profile/profile-911507141/el/
ο ανθρωπος με εξυπηρετησε με την μια το καλοκαιρι οταν ηθελα να ανανεωσω τις δυο αδειες κατοχης
βαζοντας υπογραφη χωρις καμια ερωτηση και αρλουμπες
Οταν τον ρωτησα τι οφειλω και για τις δυο υπογραφες η απαντηση ηταν 10 ευρω :eek::eek:
Σιγα μου λεει μην σε γδαρω επειδη κανεις το χομπι σου ;)
 
Βill αν και ειναι λιγο μακρυα απο εσενα
Βασιλειου Χρηστος
https://www.xo.gr/profile/profile-911507141/el/
ο ανθρωπος με εξυπηρετησε με την μια το καλοκαιρι οταν ηθελα να ανανεωσω τις δυο αδειες κατοχης
βαζοντας υπογραφη χωρις καμια ερωτηση και αρλουμπες
Οταν τον ρωτησα τι οφειλω και για τις δυο υπογραφες η απαντηση ηταν 10 ευρω :eek::eek:
Σιγα μου λεει μην σε γδαρω επειδη κανεις το χομπι σου ;)
Κώστα σε υπερευχαριστώ! Αν δεν βγάλω άκρη με δυο άλλους γιατρούς που μου είπαν παιδιά από το φόρουμ, θα πάρω τον δικό σου! Και πάλι ευχαριστω!
 
Δεν ξέρω πόσο εφικτό είναι αυτό που λέει ο dim. Να μην αναφέρεις τον λόγο που θες την βεβαίωση, δεδομένου ότι υπάρχει πρωτότυπη (ως προς το κείμενο ) βεβαίωση που δίνει η ασφάλεια. Την τελευταία φορά που χρειάστηκα και απευθύνθηκα στον οικογενειακό μας γενικό παθολόγο ιατρό, μου είπε ότι του είχαν τελειώσει οι βεβαιώσεις και ότι έπρεπε να περάσει από την ασφάλεια να πάρει έντυπα πρώτα. Μια άλλη φορά που είχα πάρει χειρόγραφη βεβαίωση από ψυχίατρο δημόσιου ψυχιατρείου, δεν μου την έκαναν δεκτή στο αστυνομικό τμήμα!
Ο γιατρός είχε γράψει : " Μετά την σημερινή εξέταση ο τάδε βρέθηκε υγειης και ικανός να .....κτλ....κτλ...κτλ"
Ο διοικητής του α.τ. δεν δέχθηκε την βεβαίωση επειδή χρησιμοποιήθηκε η λέξη "σημερινή".........hair.
Όταν τον ρώτησα γιατί, μου απάντησε ότι δεν είναι δυνατόν να μην μπορώ να καταλάβω το πόσο πολύ αλλάζει η έννοια της πρότασης βάζοντας ή όχι την λέξη "σημερινή".....:cool:
Οπότε παιδιά για να μην τρέχετε άδικα, ζητήστε το πρωτότυπο κείμενο.
 
Last edited:
Τον ρώτησα και εγώ σε ποιον γιατρο να πάω γτ είχα πάρει 20 τηλέφωνα και μου είπε να πάω σε νευρολόγο ή ψυχίατρο τότε. Στην αρχή μου είχε πει για παθολόγο μόνο.
Αν δεν βγαλεις ακρη πες μου, να περασω να παρω το τηλ απο εναν στην Καλλιθεα. Απλα μου διαφευγει το όνομα, και θ παω να δω την πινακιδα
 
Back
Top