Εξορμήσεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ψαροτούφεκο' που ξεκίνησε από το μέλος Antonis Stamatiou, στις 15 Δεκεμβρίου 2014.

1. george s k

george s k

Περιοχή:
    ΑΡΓΟΛΙΔΑ
    Όνομα:
    Γιώργος
    ............ είπα και γω.
    πάντως εγώ δεν είχα καταφέρει ποτέ να ισιώσω 100% μία "στραβωμένη" βέργα. Ειδικά αν ήταν στο 115 , ότι και να έκανα στις πολύ μακρυνές βολές ........ έστριβε :(:(:(

........ και εν τω μεταξύ ........... με έχει πιάσει μια μεγααααααααλη νοσταλγία , και με τρώει να ξαναβουτήξω.......

2. katsanos

katsanos

Περιοχή:
    Αθήνα-Άρτα
    Καλά και γω μην νομίζεις ότι τα κατάφερα καλά ίσα ίσα για να βγάλω το ψάρεμα!!!Μετά στο σπίτι που προσπάθησα να την ισιώσω καλύτερα... έσπασε στον πίρο!!!
    Έχεις πολλά χρόνια που σταμάτησες να βουτάς;

Aristos and george s k like this.
  3. george s k

george s k

Περιοχή:
    ΑΡΓΟΛΙΔΑ
    Όνομα:
    Γιώργος
    αυτό ακριβώς , στραβώνουνε στον πείρο επειδή είναι πιο αδύνατη η βέργα λόγω τρύπας και όταν πας να την ισιώσεις ( αν ισιώσει ) σπάει.

δέκα χρόνια plus.

Aristos, Vmak and katsanos like this.
  4. Μονήρης

Μονήρης

Όνομα:
    Γιάννης
    Ακριβώς τόσα έχω κι εγώ.
    Μαθημένος όμως από το βυθό της δεκαετίας του 80, ήταν απογοητευτική η εικόνα που αντίκριζα στις τελευταίες βουτιές μου.
    Έπαθε χοντρή ανάπτυξη ο υποβρύχιος κόσμος μας την τελευταία 20ετία.:(

5. george s k

george s k

Περιοχή:
    ΑΡΓΟΛΙΔΑ
    Όνομα:
    Γιώργος
    τουλάχιστον εμείς τα προλάβαμε και έχουμε στο μυαλό μας εικόνες που τα νέα παιδιά ούτε να φανταστούν μπορούν......

Aristos, Μονήρης and giannis_k like this.
  6. Μονήρης

Μονήρης

Όνομα:
    Γιάννης
    Πονάει όμως περισσότερο όταν χάνεις κάτι που γνωρίζεις παρά όταν δεν μπορείς να το φανταστείς.
    Ευτυχώς όμως, οι ευχάριστες αναμνήσεις απαλύνουν κάπως αυτόν τον πόνο.

Παρ' όλα αυτά, σας εύχομαι καλές εξορμήσεις σε όσους βουτάτε ακόμα..well done.
    Μπορεί κάποια στιγμή να γυρίσω κι εγώ ξανά σ' αυτή την παλιά γκόμενα.

george s k and Aristos like this.
  7. george s k

george s k

Περιοχή:
    ΑΡΓΟΛΙΔΑ
    Όνομα:
    Γιώργος
    φίλε μου καλέ , το θέμα δεν είναι τόσο αν αποφασίσεις εσύ να γυρίσεις.
    το θέμα είναι αν σε "θέλει" ακόμα αυτή η απαιτητική γκόμενα , γιατί πρέπει να είσαι αρκετά νέος για να μπορείς να ανταποκριθείς ..........:(:(:(.

Μονήρης and Vasilis like this.
  8. Pain

Pain

Όνομα:
    Λευτερης
    Αχ και εγώ νοσταλγός του ψαροντουφεκου ,το έχω παρατήσει δύο χρόνια ,δυστυχώς μετά από διάλυση φιλίας πολλών ετών με το ζευγάρι στην θάλασσα στραβωσα τόσο πολύ που το παράτησα το ψαροντούφεκο ,άλλωστε δύσκολο να βρεις ζευγάρι να ψαρεύει όπως έχεις μάθει

Μονήρης and Vasilis like this.
  9. Μονήρης

Μονήρης

Όνομα:
    Γιάννης
    Εντάξει, από τον Περιστέρη νεότερος είμαι, αλλά αυτή η γκόμενα είναι από τις λίγες που δεν κοιτάνε χρόνια και λεφτά.;)

Μοιραστείτε τη σελίδα

Νέες Δημοσιεύσεις