Ελαστικά

Αν ειχα τα παλιά χθες θα ειχα μετωπική με έναν μαλάκα εξω απο Σαγιάδα,ο οποίος πανω σε δεξιά στροφή προσπερνάει δυο αυτοκίνητα και ξαφνικά τον βλέπω μπροστά μου Τι φρένα ,τι εβγαλα το αμάξι οσο μ έπαιρνε εξω απο το δρόμο ,τι παραλίγο να παρω την πινακίδα αγκαλιά.....άστα !
Θόλωσε το μυαλό μου.Σταμάτησα και ήθελα να κάνω αναστροφή να τον κυνηγήσω τον καριόλη.Μου χαλασε τη διάθεση.

Φιλε μου ευτυχως αντεδρασες σωστα και δεν εγινε το κακο.
Ξερεις ποσες φορες μου εχει ερθει να κατεβω κατω και να τους φυτεψω,επαγγελματιες και μη.
Παντα δινω τοπο στην οργη.
Σημερα τα ειχα βαλει με τους ηλιθιους,
ΒΡΕ ΒΛΑΜΕΝΟΙ... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΩΤΑ ΒΡΟΧΗΣ ΡΕ ΗΛΙΘΙΟΙ.... ΕΙΝΑΙ ΦΩΤΑ ΟΜΙΧΛΗΣ
Λεω για τα ντουβαρια που αναβουν τα πισω φωτα ομιχλης στην βροχη και σου βγαζουν τα ματια.
Το θέμα με τους προβολείς πμίχλης έχει πάρει διαστάσεις επιδημίας .Όλοι οι μαλάκες νομίζουν οτι το αυτοκίνητο είναι χριστουγεννιάτικο δέντρο !
 
τόσα λάστιχα που χάλασα στις μπεκατσες έμαθα... Χαχα
Τον έφτιαξα με τον Σωτήρη... ;) :) χαχαχα
παιδια οτι θελετε για ελαστικα το λαμπρο.τον διορισα αντιπροσωπο κεντρικης ελλαδος και αν τα παει καλα βλεπω να μετακομιζω και εγω εκει
 
παιδια οτι θελετε για ελαστικα το λαμπρο.τον διορισα αντιπροσωπο κεντρικης ελλαδος και αν τα παει καλα βλεπω να μετακομιζω και εγω εκει
Όχι μόνο Κεντρικής.Βλέπω έπιασε και βόρεια Ελλάδα! .sarcastic.
Βίκτωρα με το καλό φίλε. Καλοτάξιδα! .shake hands.
 
Λεω για τα ντουβαρια που αναβουν τα πισω φωτα ομιχλης στην βροχη και σου βγαζουν τα ματια.
Η αλήθεια είναι κάπου στην μέση!
Σε πυκνή βροχή ή σε πολύ πυκνό σπρέυ των ελαστικών που σηκώνουν οι ταχύτητες στην εθνική είναι επιβεβλημένο να ανάψεις τον πίσω προβολέα. Επίσης υπάρχουν παλαιά οχήματα που όταν ανάψεις τους εμπρός προβολείς....ανάβουν αυτόματα και τον πίσω.
 
Καλησπερα σε ολους...θα ηθελα τη βοηθεια σας να διαλεξω λαστιχα...Ζω σε νησι κ το αμαξι μια φορα το χρονο κανει ταξιδι που παμε να δουμε παππουδες...Εχω ενα kia sportage του 11 με διαστασεις 225/60/17...το χρονο κανω περιπου 8000 km...
 
Καλησπερα σε ολους...θα ηθελα τη βοηθεια σας να διαλεξω λαστιχα...Ζω σε νησι κ το αμαξι μια φορα το χρονο κανει ταξιδι που παμε να δουμε παππουδες...Εχω ενα kia sportage του 11 με διαστασεις 225/60/17...το χρονο κανω περιπου 8000 km...
Προσφατη τιμή εδω Αθήνα ,για τα ίδια λάστιχα σε ίδιο αμάξι ,michelin latitude cross 330€.
https://m.michelin.gr/tyres/michelin-latitude-cross
 
Τα οποια ειναι;μαλακα σαν λαστιχα;(ασχετος) και εχω ακουσει για τα kormoran...υπαρχει κανεις να πει εντυπωσεις;
 
Τα οποια ειναι;μαλακα σαν λαστιχα;(ασχετος) και εχω ακουσει για τα kormoran...υπαρχει κανεις να πει εντυπωσεις;
Τα παραπάνω τα ειχα για 3 χρόνια και ειχα κανει 65.000χλμ.
Παρα πολύ καλό και αθόρυβο.Καμιά σχέση με τα παλιότερα που ήταν πολύ μαλακά και εξω απο τον ασγαλτόδρομο ειχαν θέμα.
Εγω τα ταλαιπώρησα αρκετά και το μονο μειονέκτημα ,αν μπορεις να το πεις έτσι ,ήταν οτι στην λάσπη ειχαν θεμα. Φυσικά ενα λάστιχο δεν μπορει να σε καλύψει εξ ολοκλήρου σε όλα τα τερέν.Αυτο είναι δεδομένο και αυτονόητο.
Για τα kormoran δεν εχω γνώμη.
 
Ειπα και εγώ,τόσο φθηνά η τετράδα εντύπωση μου έκανε !!
Και παλι η τιμή ειναι πολύ καλή.
Εγω οταν τα ειχα βάλει στον ίδιο πριν 6 χρονια σε διάσταση 215/ 70 /16 τα πλήρωσα 440 και η αμέσως μετά καλύτερη τιμή ,ήταν 550.
 
Τα είχα βρει και εγώ 420 στη Θεσσαλονίκη σε διάσταση 215/60/17 και μου έκανε εντύπωση για 330 γι’αυτο το ειπα!εσενα 16αρες φοράει;;
 
Back
Top