Ελαστικά

τι εννοεις καλη τιμη και τι λαστιχο ψαχνεις.ακρες εχουμε αλλα εισαι μακρια ρε φιλε και δεν ξερω ποσο συμφερει να παρεις κατι εκτος περιοχη σου με τα μεταφορικα και τα εξοδα να τα περασεις στο αμαξι σου εκει το τελικο ποσο αν βολευει,.
 
Ποια είναι η άποψη σας για τα goodyear efficient grip performance?

To site είναι τυχαίο!

http://www.dim-tires.gr/product/goodyear-efficient-performance-v-19550r15/
Βασίλη το έβαλα εγώ από το καλοκαίρι,πολύ αποροφυτικο, αθόρυβο, ζεσταίνεται εύκολα κ κρατάει στο στρίψιμο περιμένω να βρέξει κ να έχει κρύο να δω κ εκεί συμπεριφορά αλλα σαν πρωτη φορα που βαζω αυτη τι μαρκα μου με καληψε
 
Ποια είναι η άποψη σας για τα goodyear efficient grip performance?

To site είναι τυχαίο!

http://www.dim-tires.gr/product/goodyear-efficient-performance-v-19550r15/
Βασίλη το έβαλα εγώ από το καλοκαίρι,πολύ αποροφυτικο, αθόρυβο, ζεσταίνεται εύκολα κ κρατάει στο στρίψιμο περιμένω να βρέξει κ να έχει κρύο να δω κ εκεί συμπεριφορά αλλα σαν πρωτη φορα που βαζω αυτη τι μαρκα μου με καληψε
Το έβαλα πριν ένα μήνα και εγω, πολύ ευχαριστημένος. Αμέσως μου έκανε εντύπωση ο πολύ χαμηλός θόρυβος. Παρά πολύ καλή απόδοση στο φρένο και τρένο στο στρίψιμο. Και εγώ μένει να το δοκιμάσω σε βρεγμένο. Αν φθείρεται και η γόμα του πιο αργά από το continental όπως μου είπαν και γι'αυτό το προτίμησα, θα μπει και στα υπόλοιπα αυτοκίνητα της οικογένειας.
 
Σήμερα μετα απο επίσκεψη στον Σωτήρη -offroad- αλλάχτηκαν τα λάστιχα του Maverick αφού πρώτα ειχαμε πει πολλά απο το τηλέφωνο.http://www.maxxis.com/catalog/tire-131-bravo-series-at-771
Σωτήρη ευχαριστώ φίλε για όλλα.
Αυτο που έχω να πω εν πρώτεις Σώτο και που μου άρεσε ,είναι οτι όντως ειναι αθόρυβα και πολύ περισσότερο σε σχέση με τα yokohama τα οποία στο αμάξι μου γενικότερα αποδείχθηκαν λάστιχα πατάτα .



 
Σήμερα μετα απο επίσκεψη στον Σωτήρη -offroad- αλλάχτηκαν τα λάστιχα του Maverick αφού πρώτα ειχαμε πει πολλά απο το τηλέφωνο.http://www.maxxis.com/catalog/tire-131-bravo-series-at-771
Σωτήρη ευχαριστώ φίλε για όλλα.
Αυτο που έχω να πω εν πρώτεις Σώτο και που μου άρεσε ,είναι οτι όντως ειναι αθόρυβα και πολύ περισσότερο σε σχέση με τα yokohama τα οποία στο αμάξι μου γενικότερα αποδείχθηκαν λάστιχα πατάτα .



Τελικα δεν ειμαι ο μονος που δεν του αρεσαν τα yokohama.....
Οι περισσοτεροι τα εχουν για κορυφαια λαστιχα.....
Τα G12 φοραγες Δημητρη;
 
Σήμερα μετα απο επίσκεψη στον Σωτήρη -offroad- αλλάχτηκαν τα λάστιχα του Maverick αφού πρώτα ειχαμε πει πολλά απο το τηλέφωνο.http://www.maxxis.com/catalog/tire-131-bravo-series-at-771
Σωτήρη ευχαριστώ φίλε για όλλα.
Αυτο που έχω να πω εν πρώτεις Σώτο και που μου άρεσε ,είναι οτι όντως ειναι αθόρυβα και πολύ περισσότερο σε σχέση με τα yokohama τα οποία στο αμάξι μου γενικότερα αποδείχθηκαν λάστιχα πατάτα .



Πως το σήκωσε το αμάξι με τόσο μολύβι που είχε μέσα;.sarcastic.
 
Σήμερα μετα απο επίσκεψη στον Σωτήρη -offroad- αλλάχτηκαν τα λάστιχα του Maverick αφού πρώτα ειχαμε πει πολλά απο το τηλέφωνο.http://www.maxxis.com/catalog/tire-131-bravo-series-at-771
Σωτήρη ευχαριστώ φίλε για όλλα.
Αυτο που έχω να πω εν πρώτεις Σώτο και που μου άρεσε ,είναι οτι όντως ειναι αθόρυβα και πολύ περισσότερο σε σχέση με τα yokohama τα οποία στο αμάξι μου γενικότερα αποδείχθηκαν λάστιχα πατάτα .



Δημήτρη καλοτάξιδα!
Πως το σήκωσε το αμάξι με τόσο μολύβι που είχε μέσα;.sarcastic.
.very funny.
 
yokohklama ειχα βαλει σε ενα ford transit που ειχα και κραταγαν μεχρι που ελιωσαν.
goodyear που εχουν βαλει φιλοι μου ειναι απολυτα ευχαριστημενοι.
Maxis αμερικανικες λαστιχαρες για ψαγμενους και για πολλα χιλιομετρα.
Ειχα βαλει καποτε τα mud terrain 35/12,5/15.Δεν κταλαβαιναν τιποτα ουτε στην λασπη ουτε στις πετρες..
Τωρα εχω μια πενταδα fedima siroco 285/70/16 οποιος τα θελει για σκληρη χρηση ειναι απο τα κορυφαια. Και αλη μια πενταδα simex extreme 35/12,5/15.
toyota hilux 2200cc (no lockers),malatesta tyres vs jeep rubicon (2 lockers) BF KM2 tyres [[βρειτετο στο youtube]]]
 
Ν
Τελικα δεν ειμαι ο μονος που δεν του αρεσαν τα yokohama.....
Οι περισσοτεροι τα εχουν για κορυφαια λαστιχα.....
Τα G12 φοραγες Δημητρη;

Ναι Φιλιππα .
Yokohama Geolandar A/T-S G012
Απο την αρχή δεν ταίριαξαν ούτε με τ αμάξι ουτε και με έμένα θα έλεγα.Σκλήρυναν πολύ γρήγορα ,καθόλου καλό κρατημα ειδικά σε βρεγμένο και με τη ζέστη απλά τρομοκρατούσα τον κόσμο απο θόρυβο που κάνανε . Νόμιζαν οτι μπαίνω στις στροφές με παντιλίκια και πλακώνομαι στα φρένα .Ουτε να τα ξαναδώ ακόμη κιαν μου τα χάριζαν .
 
Ν


Ναι Φιλιππα .
Yokohama Geolandar A/T-S G012
Απο την αρχή δεν ταίριαξαν ούτε με τ αμάξι ουτε και με έμένα θα έλεγα.Σκλήρυναν πολύ γρήγορα ,καθόλου καλό κρατημα ειδικά σε βρεγμένο και με τη ζέστη απλά τρομοκρατούσα τον κόσμο απο θόρυβο που κάνανε . Νόμιζαν οτι μπαίνω στις στροφές με παντιλίκια και πλακώνομαι στα φρένα .Ουτε να τα ξαναδώ ακόμη κιαν μου τα χάριζαν .
Ακριβως οπως τα λες......εμενα με προδωσαν σε βρεγμενο και δεν μαζευοταν με τιποτα......
 
Σήμερα μετα απο επίσκεψη στον Σωτήρη -offroad- αλλάχτηκαν τα λάστιχα του Maverick αφού πρώτα ειχαμε πει πολλά απο το τηλέφωνο.http://www.maxxis.com/catalog/tire-131-bravo-series-at-771
Σωτήρη ευχαριστώ φίλε για όλλα.
Αυτο που έχω να πω εν πρώτεις Σώτο και που μου άρεσε ,είναι οτι όντως ειναι αθόρυβα και πολύ περισσότερο σε σχέση με τα yokohama τα οποία στο αμάξι μου γενικότερα αποδείχθηκαν λάστιχα πατάτα .



Φίλε εγώ σε ευχαριστώ που μου έκανες την τιμή αλλάξω τα λάστιχα του ομπαμα αν και μας χωρίζουν καμία 300 χιλιόμετρα.ευχομαι να είναι καλοταξιδα και πάντα φορτωμενα με γαλάζιες.θα με θυμηθείς τα μαχχις είναι πολύ τίμια λαστιχα
 
Τελικά αφου δεν εχει βροχές και δεν υπάρχει θέμα ολισθηρότητας σε ασφαλτόδρομους ,ελεγα μήπως ως έκανα μαλάκία που άλλαξα τα λάστιχα ερχόμενος εδώ και χαλάω τα καινούρια στους πετρόδρομους.
Ευτυχώς όμως που τελικά τ'άλλαξα !
Αν ειχα τα παλιά χθες θα ειχα μετωπική με έναν μαλάκα εξω απο Σαγιάδα,ο οποίος πανω σε δεξιά στροφή προσπερνάει δυο αυτοκίνητα και ξαφνικά τον βλέπω μπροστά μου Τι φρένα ,τι εβγαλα το αμάξι οσο μ έπαιρνε εξω απο το δρόμο ,τι παραλίγο να παρω την πινακίδα αγκαλιά.....άστα !
Θόλωσε το μυαλό μου.Σταμάτησα και ήθελα να κάνω αναστροφή να τον κυνηγήσω τον καριόλη.Μου χαλασε τη διάθεση.
Τελικά με τα λάστιχα μαλακίες δεν κάνουμε και πρέπει να αλλάζουν μόλις ειδοποιήσουν οτι ήρθε το τέλος τους γιατί ποτέ δεν ξέρουμε τι θα αντιμετωπίσουμε.
 
Κάτι παρόμοιο έπαθα και εγω την προηγούμενη εβδομάδα και πηγα και τα άλλαξα παρόλο που στις στροφές κράταγαν πολύ στο φρενάρισμα ειχαν θεμα..
Τα πέταξα την επόμενη μέρα (γιατί μπαίνουν και 2 μωρά στο αμάξι) και έβαλα Bridgestone Τ001 evo μιας και τα έχει βελτιώσει πολύ (195/50/15 τιμή 250€)..
Πάντα στα αυτοκίνητα που ειχα έβαζα michelin pilot sport 3 και Continental sportcontact , ποτέ δεν με πούλησαν ακόμα και σε ακραίες συνθήκες οδήγησης όπως και καιρικές.
Σε κάποιο ποστ νωρίτερα πήρε το μάτι μου κάτι για κακά ελαστικά.Τα ελαστικά επάνω εχουν ένα αυτοκόλλητο που λεει κράτημα σε βρεγμένο ,κατανάλωση ,επίπεδο θορύβου είναι στοιχεία που αν τα διαβασουμε μας λένε αρκετή αλήθεια..
*Να σημειώσω ότι πάντα κοίταζα το DOT(ημερομηνια κατασκευής ελαστικού) στα λάστιχα που έβαζα να μην ειναι πάνω από 6 μήνες.
 
καλησπερα, εχει κανεις αποψη για τα ΜΑΧΧΙS 771 ? ΕΙΝΑΙ 50/50 και σκεφτομαι να τα βαλω στο αγροτικο μου, ευχαριστω
 
καλησπερα, εχει κανεις αποψη για τα ΜΑΧΧΙS 771 ? ΕΙΝΑΙ 50/50 και σκεφτομαι να τα βαλω στο αγροτικο μου, ευχαριστω

Ωίκτωρα καλησπέρα ,
Πριν απο 2 βδομάδες που ανέβαινα στο χωριο τα έβαλα στο Μaverick απο τον φίλο Σωτήρη _ offroad 4x4.
Πολύ καλό μέχρι στιγμής αφού είναι καινούριο άλλωστε.Αυτό όμως που έκανε τη διαφορά ήταν το πόσο αθόρυβο είναι σε σχέση με τα προηγούμενα Geolander που με τρέλαιναν .
Πάντως αν θέλεις για το αγροτικό για κοίτα και το πιο άγριο και πραγματικό 50/50 maxxis 980 http://international.maxxis.com/catalog/tire-477-at-980
 
Αν ειχα τα παλιά χθες θα ειχα μετωπική με έναν μαλάκα εξω απο Σαγιάδα,ο οποίος πανω σε δεξιά στροφή προσπερνάει δυο αυτοκίνητα και ξαφνικά τον βλέπω μπροστά μου Τι φρένα ,τι εβγαλα το αμάξι οσο μ έπαιρνε εξω απο το δρόμο ,τι παραλίγο να παρω την πινακίδα αγκαλιά.....άστα !
Θόλωσε το μυαλό μου.Σταμάτησα και ήθελα να κάνω αναστροφή να τον κυνηγήσω τον καριόλη.Μου χαλασε τη διάθεση.

Φιλε μου ευτυχως αντεδρασες σωστα και δεν εγινε το κακο.
Ξερεις ποσες φορες μου εχει ερθει να κατεβω κατω και να τους φυτεψω,επαγγελματιες και μη.
Παντα δινω τοπο στην οργη.
Σημερα τα ειχα βαλει με τους ηλιθιους,
ΒΡΕ ΒΛΑΜΕΝΟΙ... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΩΤΑ ΒΡΟΧΗΣ ΡΕ ΗΛΙΘΙΟΙ.... ΕΙΝΑΙ ΦΩΤΑ ΟΜΙΧΛΗΣ
Λεω για τα ντουβαρια που αναβουν τα πισω φωτα ομιχλης στην βροχη και σου βγαζουν τα ματια.
 
Back
Top