Γυαλιά προστασίας.

Γεράσιμε όταν τα ετοιμάσεις για πέρνα μια βόλτα από μαγαζί......ενδιαφέρον το πράμα .shake hands.

αν είναι και εναλασσόμενοι οι φακοί τύφλα να έχουν τα castellani
 
Last edited:
Λοιπον σας παρουσιάζω το δημιούργημα μου

φακός castelani
αγκίστρα beretta
Στήριγμα μύτης Oakley..

vyr32f.jpg
 
Μου δωσες ιδεα ομως. Αν κρατησουμε φακο και αγκιστρα, και προσαρμοσουμε το στηριγμα μυτης με τον ανταπτορα για γιαλια μυωπιας, εχουμε τσουπ αυτο που χρειαζεται
 
Θέλω να αγοράσω ένα ζευγάρι σκοπευτικά γυαλιά, το πρώτο μου, το οποίο θέλω να χρησιμοποιώ και στο κυνήγι (για την τεχνική με το σελοτυειπ)και η κύρια μου απορία αφορά το χρώμα. τι προτείνετε όσοι έχετε σχετική εμπειρία;
Το κάθε χρώμα έχει κάποια χαρακτηριστικά; οι διαφορές μεταξύ τους είναι έντονες;
 
Θέλω να αγοράσω ένα ζευγάρι σκοπευτικά γυαλιά, το πρώτο μου, το οποίο θέλω να χρησιμοποιώ και στο κυνήγι (για την τεχνική με το σελοτυειπ)και η κύρια μου απορία αφορά το χρώμα. τι προτείνετε όσοι έχετε σχετική εμπειρία;
Το κάθε χρώμα έχει κάποια χαρακτηριστικά; οι διαφορές μεταξύ τους είναι έντονες;
Κάτω κάτω εξηγεί κάτι για τα χρωματα.

http://m.berettausa.com/productDetails/?id=142350692&keyword=&indexPosition=14&
 
Θέλω να αγοράσω ένα ζευγάρι σκοπευτικά γυαλιά, το πρώτο μου, το οποίο θέλω να χρησιμοποιώ και στο κυνήγι (για την τεχνική με το σελοτυειπ)και η κύρια μου απορία αφορά το χρώμα. τι προτείνετε όσοι έχετε σχετική εμπειρία;
Το κάθε χρώμα έχει κάποια χαρακτηριστικά; οι διαφορές μεταξύ τους είναι έντονες;

Πιστεύω οτι με ένα πράσινο σκούρο θα είσαι κομπλέ..Αλλά αν σε ενοχλεί το χρώμα μπορείς να βάλεις και ένα απλόν διάφανο..
 
Τελικά χθες το απόγευμα αγόρασα τα claybuster διάφανα. Πρώτη φορά θα προσπαθήσω να χρησιμοποιήσω γυαλιά. Δεν φοράω ούτε ηλίου να φανταστείτε. Δοκίμασα μερικά χρώματα και κατέληξα στο διάφανο τα υπόλοιπα είχα την αίσθηση ότι με περιορίζουν. Τώρα μένει να δω που θα μπει το σελοτέιπ.....
 
Χα ναι το κολπάκια που λένε για όσους έχουν αριστερό κυρίαρχο μάτι. Που βάζεις ένα μικρό κομματάκι σελοτέιπ πάνω στον αριστερό φακό από τα γυαλιά ώστε να παρεμποδιζεται το μάτι και να γίνεται κυρίαρχο μάτι το δεξί.
 
Χα ναι το κολπάκια που λένε για όσους έχουν αριστερό κυρίαρχο μάτι. Που βάζεις ένα μικρό κομματάκι σελοτέιπ πάνω στον αριστερό φακό από τα γυαλιά ώστε να παρεμποδιζεται το μάτι και να γίνεται κυρίαρχο μάτι το δεξί.
Τέτοια έκανε και ο Πολυφημος και είδες τι έπαθε!!!
 
Back
Top