Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Νίκο γιατί σε 12/65 και όχι σε 12/70. Ρωτάω γιατί όταν έκανα κάποιες δοκιμές με mb32 στα 35 γραμμ. σε 65αρι κάλυκα είχα ακαυστη πυρίτιδα και σκορποσκαγιασμα και το δικό σου σετ απ' είναι λιγο φορτωμενο. Έχεις παρατηρήσει κάτι τέτοιο στα σετ απ' σου;
 
Νίκο γιατί σε 12/65 και όχι σε 12/70. Ρωτάω γιατί όταν έκανα κάποιες δοκιμές με mb32 στα 35 γραμμ. σε 65αρι κάλυκα είχα ακαυστη πυρίτιδα και σκορποσκαγιασμα και το δικό σου σετ απ' είναι λιγο φορτωμενο. Έχεις παρατηρήσει κάτι τέτοιο στα σετ απ' σου;

Ηταν ''παραγγελιά'' το σεταπ Στρατο μου....τι ηθελες να κανω ? Θα εβγαιναν μαχαιρια φιλε!!!:)

Ακου...εγω το στηνω με 688-1,90χ34- drago20 - N5 NIKEL χωρις αλευρι με προκομενα πεταλα...65,4 -60 και
γαζωνει φιλε.!!! Αυτο το στησιμο σε καλυκα ΣΕΝΤΙΤ Τ5. Και με Ζ2Μ21 επισεις ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!!
Σε καλυκα ΦΙΟΚΙ Τ5 - με 616 για ποιο ηπιο καιρο αλλα με drago17...αλλαζει η ογκομερια με τον ΦΙΟΚΙ.
Εχω πολλες αναλλακτικες με την ΜΒ36....ΚΛΕΙΝΩ ενα ''φορτωμενο'' με 686 -2Χ36+1,5-drago 14-N5-8* -68,4 - 56,5
Kλεινω και σε 12/76....ποτε δεν ειχα ακαυτη....η εστω ιχνος απο καταλοιπα....παντα η καννη μου ειναι μπρίλα
φιλε!!!:)
 
Οτι γουσταρει ο φιλος μου....πες μου γραμμαρια....νουμερο σκαγιων....και τι πυριτιδα γουσταρεις...
χατιρια δεν χαλαω Τελη μου!!!:)
Δεν ζητάω πολλά χαχα
Κάτι τέτοιο θέλω γιατί τις ρίχνουμε στα χωράφια απλά θέλω να έχει μια ωραία συγκέντρωση στα 80-100 μέτρα πχ όπως κάνουν τα cheddite metri που είναι για μεγάλες αποστάσεις αλλά με 4bk
https://www.kalkantzakos.com/Product/2111/41vola-express,-remington
 
Δεν ζητάω πολλά χαχα
Κάτι τέτοιο θέλω γιατί τις ρίχνουμε στα χωράφια απλά θέλω να έχει μια ωραία συγκέντρωση στα 80-100 μέτρα πχ όπως κάνουν τα cheddite metri που είναι για μεγάλες αποστάσεις αλλά με 4bk
https://www.kalkantzakos.com/Product/2111/41vola-express,-remington

ΛΟΙΠΟΝ....Ακου...για να μην με εχεις για ''χαλαρό''.....
Θα κοιταξω στις δοκιμες μου...σιγουρα εχω ενα 26 -28 βολο θανατηφορο....
Πρεπει να εχω και 80 βολο.....φωτια και λαβρα...
Οταν τα βρω...θα σου βαλω φωτο...
Τελη μου....οτι γουσταρουμε φτιαχνουμε.....αρκει να ασχοληθουμε και να το θελουμε φιλε!!! ;) :)
 
ΛΟΙΠΟΝ....Ακου...για να μην με εχεις για ''χαλαρό''.....
Θα κοιταξω στις δοκιμες μου...σιγουρα εχω ενα 26 -28 βολο θανατηφορο....
Πρεπει να εχω και 80 βολο.....φωτια και λαβρα...
Οταν τα βρω...θα σου βαλω φωτο...
Τελη μου....οτι γουσταρουμε φτιαχνουμε.....αρκει να ασχοληθουμε και να το θελουμε φιλε!!! ;) :)
Σε ευχαριστώ φιλαράκι μου εννοείται θέληση να υπάρχει και όλα γίνονται...μην με ξεχάσεις ε χεχε .yel.
 
Σε ευχαριστώ φιλαράκι μου εννοείται θέληση να υπάρχει και όλα γίνονται...μην με ξεχάσεις ε χεχε .yel.

Ακου να σου πω....Σιγουρα τις εχω αυτες τις δοκιμες....ειναι δοκιμες πριν αρκετα χρονια...και τις
εκανα για παρτη μου....Αν θυμαμαι καλα ειναι δοκιμες σε μετρα ( ξεφτιλα 45-50 ) μηπως ηξερα στα
ποσα μετρα ριχνουν στα χηναρια ?? Δεν ηξερα......Λοιπον εγω θα βγαλω φυσεκι για 80 μετρα,,,,εσυ
θα μου υποσχεθεις οτι δεν θα σημαδευεις τον ''μπακαλη'' ??.yel.:D.big smile.
 
Ακου να σου πω....Σιγουρα τις εχω αυτες τις δοκιμες....ειναι δοκιμες πριν αρκετα χρονια...και τις
εκανα για παρτη μου....Αν θυμαμαι καλα ειναι δοκιμες σε μετρα ( ξεφτιλα 45-50 ) μηπως ηξερα στα
ποσα μετρα ριχνουν στα χηναρια ?? Δεν ηξερα......Λοιπον εγω θα βγαλω φυσεκι για 80 μετρα,,,,εσυ
θα μου υποσχεθεις οτι δεν θα σημαδευεις τον ''μπακαλη'' ??.yel.:D.big smile.
Χαχαχα εύκολο καθιστά πουλιά είναι σταθερός στόχος 80-100 μέτρα ....... γιατί στο φτερό εκεί που πετάνε συνήθως εδώ σε εμάς θέλουν ΑΚ 47 χαχα
 
Χαχαχα εύκολο καθιστά πουλιά είναι σταθερός στόχος 80-100 μέτρα ....... γιατί στο φτερό εκεί που πετάνε συνήθως εδώ σε εμάς θέλουν ΑΚ 47 χαχα

Τελη τι ταχυτητες πρεπει να εχουν αυτα ξερεις....τις δοκιμες τις βρηκα...ειναι σε ''ξεφτιλα'' μετρα...αλλα
να εισαι σιγουρος....μπορω να παω τα βολια λιγο παρα περα!!! ;)

ΥΓ, Θα βαλω φωτο...μην αρχισεις τα γελια....γιατι θα σφαχτουμε.....exciting.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top