Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τελη τι ταχυτητες πρεπει να εχουν αυτα ξερεις....τις δοκιμες τις βρηκα...ειναι σε ''ξεφτιλα'' μετρα...αλλα
να εισαι σιγουρος....μπορω να παω τα βολια λιγο παρα περα!!! ;)

ΥΓ, Θα βαλω φωτο...μην αρχισεις τα γελια....γιατι θα σφαχτουμε.....exciting.
Δεν ξέρω τι ταχύτητες πρέπει να έχουν δεν με νοιάζει να είναι πολύ γρήγορα με νοιάζει να έχουν μια ωραία συγκέντρωση στα μέτρα που ανέφερα και τα δύο πολύ ωραία το 80 Βόλο το αγοράζω αν του δώσεις την συγκεκριμένη συγκέντρωση στα 60-70!!!!!!
 
Δεν ξέρω τι ταχύτητες πρέπει να έχουν δεν με νοιάζει να είναι πολύ γρήγορα με νοιάζει να έχουν μια ωραία συγκέντρωση στα μέτρα που ανέφερα και τα δύο πολύ ωραία το 80 Βόλο το αγοράζω αν του δώσεις την συγκεκριμένη συγκέντρωση στα 60-70!!!!!!

Ακου φιλε....την λεξη ..<< αγοραζω >> σε μενα δεν θα την ξανα πεις ΠΟΤΕ...1ον δεν πουλαω...2ον οτι
κανω το κανω για το κεφι μου πρωτα απ'ολα........και μετα για τους φιλους... Παμε παρα κατω....Δεν
μπορει καποιο εμπορικο θα γραφει ταχυτητες....τι παει να πει δεν σε νοιαζει η ταχυτητα...αν δεν εχει
ταχυτητα....δεν εχει διατρηση....θα φτανουν εκει τα σκαγια..και θα της κανουν ''αερα''....δεν θυμαμαι τι
διαμετρο ειχαν τα βολια απο το 80βολο....καπου το εχω γραμμενο....αλλα ειναι στα παλια ''μαλαματα''...
Ξερεις τι διαμερτο πρεπει να εχουν ??
 
Ακου φιλε....την λεξη ..<< αγοραζω >> σε μενα δεν θα την ξανα πεις ΠΟΤΕ...1ον δεν πουλαω...2ον οτι
κανω το κανω για το κεφι μου πρωτα απ'ολα........και μετα για τους φιλους... Παμε παρα κατω....Δεν
μπορει καποιο εμπορικο θα γραφει ταχυτητες....τι παει να πει δεν σε νοιαζει η ταχυτητα...αν δεν εχει
ταχυτητα....δεν εχει διατρηση....θα φτανουν εκει τα σκαγια..και θα της κανουν ''αερα''....δεν θυμαμαι τι
διαμετρο ειχαν τα βολια απο το 80βολο....καπου το εχω γραμμενο....αλλα ειναι στα παλια ''μαλαματα''...
Ξερεις τι διαμερτο πρεπει να εχουν ??
4.00 μεχρι 4.5 mm αναλογα και την αποσταση....
Απο Νο 1 μεχρη BB
Για 50 - 70 μ γυρω στο 2/0 - 4/0 και 38 - 40 γρ ειναι υπερ αρκετα....
Ορος απαραβατος......800 bar τουλαχιστον στους -10
 
Ακου φιλε....την λεξη ..<< αγοραζω >> σε μενα δεν θα την ξανα πεις ΠΟΤΕ...1ον δεν πουλαω...2ον οτι
κανω το κανω για το κεφι μου πρωτα απ'ολα........και μετα για τους φιλους... Παμε παρα κατω....Δεν
μπορει καποιο εμπορικο θα γραφει ταχυτητες....τι παει να πει δεν σε νοιαζει η ταχυτητα...αν δεν εχει
ταχυτητα....δεν εχει διατρηση....θα φτανουν εκει τα σκαγια..και θα της κανουν ''αερα''....δεν θυμαμαι τι
διαμετρο ειχαν τα βολια απο το 80βολο....καπου το εχω γραμμενο....αλλα ειναι στα παλια ''μαλαματα''...
Ξερεις τι διαμερτο πρεπει να εχουν ??
Χαχαχ κατά αρχήν συγνώμη αν παρεξηγήθηκες ελπίζω να καταλαβαίνεις πως το είπα......η χήνα με αυτήν την διάμετρο που έχουν τα 80 βολα δεν θέλουν πάνω από 2 για να πέσει δοκιμασμένο.........
Το 4 buck που θέλω εγώ είναι στα 6.1mm
 
Χαχαχ κατά αρχήν συγνώμη αν παρεξηγήθηκες ελπίζω να καταλαβαίνεις πως το είπα......η χήνα με αυτήν την διάμετρο που έχουν τα 80 βολα δεν θέλουν πάνω από 2 για να πέσει δοκιμασμένο.........
Το 4 buck που θέλω εγώ είναι στα 6.1mm

Κατσε βρε Τελη μου...με 6.1 χιλιοστα δεν βγαινει 80βολο που να χτυπαω τον κωλο μου κατω....Δλδ εαν
καταλαβα καλα...18βολο....και αν βγει σε 12/76... ετσι υπολογιζω το 9/0 εχει διαμετρο 7,5 χιλιοστα...και κλεινουμε
στην καλυτερη 16 βολο με το ζορι...εσυ με 18βολο...για ελεφαντες θα πας....
Νομιζω οτι αυτο που λεει ο Μαικ ειναι σωστο...βεβαια εσυ ξερεις τι θελεις...και μην με παρεξηγησεις
για το ''ελεφαντες''.
Πες μου....να δω τι θα στησω φιλε!!

ΥΓ.Το << αγοραζω >> ουτε για αστειο να μην το ξανα πεις φιλε!!!
 
4.00 μεχρι 4.5 mm αναλογα και την αποσταση....
Απο Νο 1 μεχρη BB
Για 50 - 70 μ γυρω στο 2/0 - 4/0 και 38 - 40 γρ ειναι υπερ αρκετα....
Ορος απαραβατος......800 bar τουλαχιστον στους -10

Μαικ...αν το κανω 1100 bar....θα εχω μπονους και μιζα...απο τον οδοντιατρο της περιοχης ρε φιλε!!! ;) .big smile.
 
Κατσε βρε Τελη μου...με 6.1 χιλιοστα δεν βγαινει 80βολο που να χτυπαω τον κωλο μου κατω....Δλδ εαν
καταλαβα καλα...18βολο....και αν βγει σε 12/76... ετσι υπολογιζω το 9/0 εχει διαμετρο 7,5 χιλιοστα...και κλεινουμε
στην καλυτερη 16 βολο με το ζορι...εσυ με 18βολο...για ελεφαντες θα πας....
Νομιζω οτι αυτο που λεει ο Μαικ ειναι σωστο...βεβαια εσυ ξερεις τι θελεις...και μην με παρεξηγησεις
για το ''ελεφαντες''.
Πες μου....να δω τι θα στησω φιλε!!

ΥΓ.Το << αγοραζω >> ουτε για αστειο να μην το ξανα πεις φιλε!!!
4 buck γράφει το Remington 12/76 41 βολα

Χαχαχ δεν σε παρεξηγώ απλά έχουμε δει ότι σε αυτές τις αποστάσεις που τις ρίχνουμε από 27 βολα μέχρι 66 βολα έκαναν καλή δουλειά αλλά άνοιγαν πολύ ότι ρίξαμε.....
 
Παρε και με Τεκνα....η 1η φωτο

ΚΑΙ αυτο καλο....δεν ξερω...ο Τελης θα αποφασισει τι θελει....τα μετρα ειναι πολλα....εγω θα προτεινα ενα
80βολο...σε περιπτωση που σημαδεψει τον μπακαλη...να παρει την διπλανη χηνα...δεν ξερω...
περι ορεξεως κολοκυθοπιτα!!
 
4 buck γράφει το Remington 12/76 41 βολα

Χαχαχ δεν σε παρεξηγώ απλά έχουμε δει ότι σε αυτές τις αποστάσεις που τις ρίχνουμε από 27 βολα μέχρι 66 βολα έκαναν καλή δουλειά αλλά άνοιγαν πολύ ότι ρίξαμε.....

ΟΚ...Δεν τετοια βολια...θα παρω....εχε με....στον νου σου.....φιλε!!!

Μακαρι να προλαβω....να στα κανω Πρωτοχρονιατικο δωρο!!!.big smile.
 
4 buck γράφει το Remington 12/76 41 βολα

Χαχαχ δεν σε παρεξηγώ απλά έχουμε δει ότι σε αυτές τις αποστάσεις που τις ρίχνουμε από 27 βολα μέχρι 66 βολα έκαναν καλή δουλειά αλλά άνοιγαν πολύ ότι ρίξαμε.....

Τελη για επιβεβαιωση....41 βολια θα κλεισω εγω....καταλαβα καλα ??
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top