Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Παλικαρια οπως υποσχεθηκα....τροποποιησα το περιφημο volcano.....του εκοψα ''γκάζια''....
χωρις αυτο να σημαινει οτι οι σημερινες ταχυτητες δεν σκοτωνουν...ισα - ισα πιστευω οτι αυτες
οι ταχυτητες ειναι oι ''φονικες''...παντα βεβαια κατα την γνωμη μου.
ΛΟΙΠΟΝ . Εριξα δυο φυσιγγια οπως προειπα....ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ...το ενα στημενο με Ζ2Μ15 και το
αλλο με ΘΩΔΗ 16 super.
Στα 35 μετρα οι δοκιμες με φουλ τσοκ....μετρησα και ταχυτητες....
Φωτο θα βαλει ο καλος μου φιλος Παναγιωτης...τον οποιο και ευχαριστω πολυ!!!! :)

ΥΓ, Τα συμπερασματα δικα σας....και οτι ''απορια'' εχετε....την συζηταμε παιδες!!!
Πήγαινε να τους τα γεμίζεις,μπας κ έχουν κατανάλωση. :p
 
Παλικαρια οπως υποσχεθηκα....τροποποιησα το περιφημο volcano.....του εκοψα ''γκάζια''....
χωρις αυτο να σημαινει οτι οι σημερινες ταχυτητες δεν σκοτωνουν...ισα - ισα πιστευω οτι αυτες
οι ταχυτητες ειναι oι ''φονικες''...παντα βεβαια κατα την γνωμη μου.
ΛΟΙΠΟΝ . Εριξα δυο φυσιγγια οπως προειπα....ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ...το ενα στημενο με Ζ2Μ15 και το
αλλο με ΘΩΔΗ 16 super.
Στα 35 μετρα οι δοκιμες με φουλ τσοκ....μετρησα και ταχυτητες....
Φωτο θα βαλει ο καλος μου φιλος Παναγιωτης...τον οποιο και ευχαριστω πολυ!!!! :)

ΥΓ, Τα συμπερασματα δικα σας....και οτι ''απορια'' εχετε....την συζηταμε παιδες!!!
Πολύ καλά ποσοστά και οι δύο πίνακες...
Πιο καλά κέντρα ο z2m και πιο γεμάτη περιφέρεια με του Θοδη...
 
Αυτό θέλω να το δω στα 45μ με φουλ κ στα 35μ με τριαρη τσοκ‼️

Τζώνη για σενα θα το κανω φιλε....θα τα δοκιμασω...θα περιμενεις ομως λιγο . Για τα 45 μετρα πρεπει να
παω στο πεδιο βολης....ή να βγω στο βουνο . Δεν τα εχω αυτα τα μετρα εξω απο το σπιτι....
Το αλλο που θελω να κανω .....ειναι να τα ''μαζεψω'' ακομα λιγο....χωρις να χασω απο ταχυτητες...
Δυο φυσεκια εκλεισα δοκιμαστικα....αυτα που εριξα... θελω να τα βελτιωσω λιγο αν μπορεσω.......και μετα θα
σου ανεβασω τις δοκιμες στα 35 μετρα με 3 αστρα και στα 45 με φουλ τσοκ. :)
 
Πολύ καλά ποσοστά και οι δύο πίνακες...
Πιο καλά κέντρα ο z2m και πιο γεμάτη περιφέρεια με του Θοδη...

Ναι Τακη εχεις δικιο φιλε!! Προσεξες διαφορα ταχυτητας....με ιδια δοσολογια...με ιδιο κλεισιμο...με
ιδιο κενο χωρο...και τα δυο φυσεκια κλεισμενα στα 56,5....8 μετρα διαφορα ταχυτητας...μονο με διαφορετικο
βυσμα... ΟΛΑ αλλαξαν....ταχυτητα ...ποσοστο συγκεντρωσης και κατανομη....
Ειναι αυτο που λεω,,,,,,,η λεπτομερεια κανει την διαφορά φιλε!!!;):)
 
Πήγαινε να τους τα γεμίζεις,μπας κ έχουν κατανάλωση. :p

Φιλε....σε οποιον αρεσουμε....για τους ''αλλους'' δεν θα μπορεσουμε....
Αλλωστε καταναλωση θα εχουν ετσι και αλλιως.....το κουτι της συσκευασιας....ειναι πολυ μουράτο!!!!!;):).big smile.
 
Παλικαρια οπως υποσχεθηκα....τροποποιησα το περιφημο volcano.....του εκοψα ''γκάζια''....
χωρις αυτο να σημαινει οτι οι σημερινες ταχυτητες δεν σκοτωνουν...ισα - ισα πιστευω οτι αυτες
οι ταχυτητες ειναι oι ''φονικες''...παντα βεβαια κατα την γνωμη μου.
ΛΟΙΠΟΝ . Εριξα δυο φυσιγγια οπως προειπα....ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΜΕΝΑ ...το ενα στημενο με Ζ2Μ15 και το
αλλο με ΘΩΔΗ 16 super.
Στα 35 μετρα οι δοκιμες με φουλ τσοκ....μετρησα και ταχυτητες....
Φωτο θα βαλει ο καλος μου φιλος Παναγιωτης...τον οποιο και ευχαριστω πολυ!!!! :)

ΥΓ, Τα συμπερασματα δικα σας....και οτι ''απορια'' εχετε....την συζηταμε παιδες!!!
Μπραβο Νικο!Πολυ καλη δουλεια!Να κανω μια ερωτηση μιας και δεν γνωριζω τα πραγματα.Τα σκαγια ειναι ατσαλινα;Αν ειναι ατσαλινα οι ταχυτητες ειναι αρκετες η πρεπει να ειναι μεγαλυτερες;Ειχα διαβασει οτι τα ατσαλινα πρεπει να εχουν ταχυτητες μαγαλες γι αυτο και ρωταω
 
Μπραβο Νικο!Πολυ καλη δουλεια!Να κανω μια ερωτηση μιας και δεν γνωριζω τα πραγματα.Τα σκαγια ειναι ατσαλινα;Αν ειναι ατσαλινα οι ταχυτητες ειναι αρκετες η πρεπει να ειναι μεγαλυτερες;Ειχα διαβασει οτι τα ατσαλινα πρεπει να εχουν ταχυτητες μαγαλες γι αυτο και ρωταω
Όχι, μολύβια είναι κι αν θυμάμαι καλά νικελε απ'έξω.
 
Μπραβο Νικο!Πολυ καλη δουλεια!Να κανω μια ερωτηση μιας και δεν γνωριζω τα πραγματα.Τα σκαγια ειναι ατσαλινα;Αν ειναι ατσαλινα οι ταχυτητες ειναι αρκετες η πρεπει να ειναι μεγαλυτερες;Ειχα διαβασει οτι τα ατσαλινα πρεπει να εχουν ταχυτητες μαγαλες γι αυτο και ρωταω

Γεια σου Τασο μου!!! Οχι φιλε μου....απλα επινικελωμενα ειναι οπως λεει και ο Ντοκτορ.
Τιποτα το ιδιαιτερο τα σκαγια του...
Τασο 36 γραμμαρια ατσαλινα εχουν μεγαλο ογκο λογω βαρους...ειναι ποιο ελαφρια απο τα μολυβδινα...
για να χωρεσουν θελουν 12/76 καλυκα μαγκνουμ.
Ναι τα ατσαλινα θελουν μεγαλες ταχυτητες για διατηρησουν την ενεργεια τους ωστε να εχουν διατρηση
και εκει ( εγω ) εχω χασει το παιχνιδι ( προς το παρων ) γιατι φτιαχνω σκορποχωρια..
Τωρα με τον ταχογραφο....ευχομαι να τους κανω τον γαμο τους φιλε!!! :)

ΥΓ. Πολυ καλη δουλεια να μου πεις οταν θα μπορεσω να βαλω στα 35 μετρα με φουλ τσοκ μαμα το 95%
των σκαγιων μεσα στον κυκλο....αλλα να εχω και 400m/s ταχυτητα ....αυτος ειναι ο στοχος φιλε
και με ''απλα'' βυσματα...δλδ οχι LB6 κτλ κτλ. ;)
 
Αλλες δυο δοκιμες σημερα....και οι δυο ''παραγγελια'' απο καλους φιλους ο ενας μελλος του σαιτ....
ο αλλος δεν ειναι μελλος....τον εχω ''στα κακα στενα'' για να γινει μελλος....1ον γιατι σαν ανθρωπος
ειναι διαμαντι....2ον γιατι ειναι πολυ καλος ιδιογομωτης....και 3ον εχει πολλες σκοπευτικες γνωσεις....και
για μενα....πολυ καλος σκοπευτης ( εγω τον λεω σκοπευταρα ...και ειναι ) επισεις απιστευτες οι γνωσεις
του για τα οπλα.
Το ενα σεταπ με την Ας και τα 24 γραμμαρια ειναι δικο του.....του αρεσουν οι ''πουπουλο'' τουφεκιες
και το αλλο με το Ν3 σκαγια.....του αλλου φιλου....και αυτος ( για μενα ) διαμαντι παιδι...ασχετα εαν του
αρεσουν τα μπουρλοτα!!:)
Η τουφεκια με τα 3ρια μου εφυγε λιγο...δεν ειχα σταθερο το οπλο...αλλα συμβαινει και στις καλυτερες
οικογενειες!!!:D


ΥΓ. Φιλε μου καλέ Τζωνη....το σεταπ με την ΑΟ το ''μαζεψα'' λιγο το εφερα στο 91 % στα 35 μετρα με φουλ
τσοκ μαμα.....αυριο πρωτα ο θεος...θα τα ριξω στα 35 μετρα με 3αστρα και στα 45 με το φουλ μαμα.
Δεν σε ξεχασα....απλα δεν μπορεσα να παω στο πεδιο βολης φιλε!!!:)
 
Συνεχεια φωτο ΝικουΠ....35μ 3*
 

Attachments

  • IMG-de2a47b05d6010bb2b20b4aefd35c1e2-V.jpg
    IMG-de2a47b05d6010bb2b20b4aefd35c1e2-V.jpg
    169,3 KB · Προβολές: 92
  • IMG-13daf61e69081a0d5f750f4d5ed1780b-V.jpg
    IMG-13daf61e69081a0d5f750f4d5ed1780b-V.jpg
    129,1 KB · Προβολές: 89
  • IMG-5ee155c6b2b7f7617bc6f871b3898bd4-V.jpg
    IMG-5ee155c6b2b7f7617bc6f871b3898bd4-V.jpg
    221,3 KB · Προβολές: 85
  • IMG-462e7520ba8d2f8bb18d540909b547fe-V.jpg
    IMG-462e7520ba8d2f8bb18d540909b547fe-V.jpg
    230,8 KB · Προβολές: 88
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top