Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Παιδιά ποια είναι η άποψη σας για χρήση διβασικης Tekna ΣΕ αχρωμιωτο όπλο αερίων?

Σκέφτομαι να την πάρω για δοκιμές.
Δε ξέρω από συγκέντρωση τι παίζει και από δύναμη.
Δεν με ενδιαφέρει η χρήση buffer.
Ο προβληματισμος σου ποιος ειναι για το αχρωμιωτο? Αν θα παθει κατι η κανη?
 
Ωραίο φυσίγγι είναι και το classic 32 που βέβαια για κάποιο λόγο που δεν γνωρίζω το κάνουν όλες οι εταιρείες, το σταμάτησε!
Θα βγω λίγο από τόπικ.

Ένα προϊόν που ΠΟΥΛΑΕΙ κ έχει κινητηκότητα ΠΟΛΥ δν μπορεί να το παράγουν επί σειρά ετών...οι υπόλοιποι θα κολάνε μπρίκια....;;;;
Για παράδειγμα το ίδιο έγινε κ με ένα αντισκοριακό spray της BP...
(Το λεγόμενο Penetrating Oil ) όσοι το γνώριζαν...είχε σπάσει τα ταμεία σε πωλήσεις...πλέον δν υπάρχει πουθενά.

topic.
 
Ναι Άλεξ.
Οι διβασικες δαγκώνουν το μέταλλο, πόσο μάλλον όταν η κάννη είναι αχρωμιωτη.
Σώπα ρε Τόλη ,αν προσέχεις το όπλο τοσο όσο ,δεν υπάρχει θέμα .Δεν διανοούμαι ποτέ να μπω σε συζήτηση οτι καλά δεν γουστάρω να καθαρίζω το όπλο παραπάνω 2 φορές το χρόνο.
Εκλεισε 10 χρόνια η sx3 ,αχρωμίωτη ,ριχνει διβασική φουλ και μεσα καθρέφτης .
 
Ναι Άλεξ.
Οι διβασικες δαγκώνουν το μέταλλο, πόσο μάλλον όταν η κάννη είναι αχρωμιωτη.
Καλα το καταλαβα, κατι ειχα διαβασει κι εγω καποτε φιλε αλλα δεν εδωσα σημασια...
Αν καθαριζεις την κανη συχνα δεν εχει κανενα θεμα, παρε τεκνα και δωσε πονο!!!!
 
Όχι για mg2 λέω Νίκο σε 70αρη καλικα

Σε ευχαριστω Θοδωρα !!! Και στο 2,05 πρεπει να ''παιζει'' καλα....Θα το αφησω οπως το εχω στο 2,10....
για τον λαγο....και θα φτιαξω ενα αλλο για φασσα φιλε.
Η Τεκνα μου εδωσε ωραιες ''φονικές'' ταχυτητες V1,5 - 419 m/s για φασσα....και οχι μονο σε Ν5.
 
Ναι Άλεξ.
Οι διβασικες δαγκώνουν το μέταλλο, πόσο μάλλον όταν η κάννη είναι αχρωμιωτη.
Δεν παθενει τίποτα έχω ρίξει χιλιάδες με αχρωμιωτα στο βάλτο και τα έχω αφήσει και βρωμηκα για πολύ καιρό δύο Ρεμί που έχω έχουν λιώσει στο βάλτο και οι κανες μέσα αστραφτου
 
Σε ευχαριστω Θοδωρα !!! Και στο 2,05 πρεπει να ''παιζει'' καλα....Θα το αφησω οπως το εχω στο 2,10....
για τον λαγο....και θα φτιαξω ενα αλλο για φασσα φιλε.
Η Τεκνα μου εδωσε ωραιες ''φονικές'' ταχυτητες V1,5 - 419 m/s για φασσα....και οχι μονο σε Ν5.
Νικόλα η τεκνα για μένα είναι η βασηλησα στα χωντρα κυνήγια εδώ στην Ελλάδα
 
Σώπα ρε Τόλη ,αν προσέχεις το όπλο τοσο όσο ,δεν υπάρχει θέμα .Δεν διανοούμαι ποτέ να μπω σε συζήτηση οτι καλά δεν γουστάρω να καθαρίζω το όπλο παραπάνω 2 φορές το χρόνο.
Εκλεισε 10 χρόνια η sx3 ,αχρωμίωτη ,ριχνει διβασική φουλ και μεσα καθρέφτης .
Τυχερός που έχεις τετοια κανη
 
Νικόλα η τεκνα για μένα είναι η βασηλησα στα χωντρα κυνήγια εδώ στην Ελλάδα
Τεό όλοι την κατηγορουσαν, άχρηστη , δεν σκοτώνει, ασταθής , δεν την βρήκα, δεν εκανα δεν ερανα ολοι σχεδόν οι ιδιογομωτες, τώρα ξαφνικά λατρεύεται η τέκνα κ τελειοποιηθηκε σε όλα, μόνο εσυ συμφωνουσες όταν έγραφα ότι το υλικό αυτό δεν παιζεται απλα
 
Τεό όλοι την κατηγορουσαν, άχρηστη , δεν σκοτώνει, ασταθής , δεν την βρήκα, δεν εκανα δεν ερανα ολοι σχεδόν οι ιδιογομωτες, τώρα ξαφνικά λατρεύεται η τέκνα κ τελειοποιηθηκε σε όλα, μόνο εσυ συμφωνουσες όταν έγραφα ότι το υλικό αυτό δεν παιζεται απλα
Την ερωτεύτηκα όταν ερηξα πρώτη φορά τα bitturbo κάπου το 90 ήταν από τότε δεν την αλλάζω με τίποτα το number one για μένα ολλες οι άλλες είναι πίσω
 
Καλημερα Βαγγελη μου!!! Σε ευχαριστω!! Ναι ειναι εργαλειο που σου ανοιγει τα ματια...Το βασικο ειναι οτι αναλογα
τις ταχυτητες που βγαζει το σεταπ σου... ξερεις και σε τι θηραμα θα ριξεις...η μπορεις να το τροποποιησεις.
Για παραδειγμα σου λεω...το σεταπ με την MG2 περυσι στις φασσες εχανα σημαδεμενα πουλια...λογικο ηταν....
με 438 ταχυτητα ειχα διαμπερη τραυματα....ενω ο λαγος οταν την ετρωγε ξερενόταν....ουτε σπασμους
δεν ειχε οταν επεφτε.
Γενικα ειναι αυτο που ειπα στην αρχη....σου ανοιγει τα ματια...μπορεις να βγαλεις φυσεκια αγγέλους για
ολα τα θηραματα. Μην εντυπωσιαζεσαι απο τις μεγαλες ταχυτητες...για τα σκαγια λεω...τις περισσοτερες
φορες ''ζημια'' κανουν... Δεν ξερω ακομα να σου πω για τις διαφορες σε ταχυτητα που δινουν τα καψουλια
αυτο που ειδα....ειναι οτι μισο χιλιοστο ( 4 δεκατα ) ρελιασμα χαμηλοτερα η ψηλοτερα αλλαζει σημαντικα τις
ταχυτητες. Το ιδιο σεταπ με Μ92ς στα 40 γραμμαρια σκαγια με 5ρια το ενα φυσιγγιο φυσιγγιο ρελιασμενο
στα 57.4 ( επιτιδες ) εδωσε V1,5 - 385 m/s ενω το αλλο ρελιασμενο στα 57 χιλιοστα εδωσε V1,5 - 393m/s
και εδω εχουμε μονο 4 δεκατα διαφορα στο ρελιασμα....ιδιογομωτης εισαι και καταλαβαινεις τι λεω.
Οι δοκιμες θα συνεχιστουν Βαγγελη....πιστευω οτι θα βγαλουμε καλα φυσεκια φιλε!!!!
ΥΓ. SIPE - TEKNA ....Πολυ καλα τα σεταπ...με ταχυτητες που ''σκοτωνουν''.... ;) :)
ΥΓ2. Οταν λασκαρω...θα γραψω τα σεταπ...:)
Πολύ σωστά τα λες!
 
Απορώ τι κάνουν οι εταιρίες βρε παιδιά με βλητικούς σταθμους κτλ
Πολλές φορές ο ανταγωνισμός μειώνει την ποιότητα αντί να την ανεβάζει ...
Στόχος είναι οι πωλήσεις και το μεγαλύτερο περιθώριο κέρδους.

Πχ τα Λάμπρο εκτός από τα κίτρινα που έχω πάρει σχεδόν όλες τις μπεκάτσες κανένα άλλο δεν συμπάθησα.
Μπορεί να κάνω λάθος βέβαια ...
Εμένα από LAMBRO μου άρεσαν πολύ παλιότερα τα tordo τα κίτρινα με D20 και 30 γραμμάρια........ Όχι τα αντίστοιχα 32 όμως!
 
Το παλιό biturbo με τέκνα ήταν φοβερό. Επίσης θυμάμαι ένα semi magnum maionchi με βυσσινί χρώμα ο καλυκας το οποίο ήταν 42 γρ και ήταν θεϊκό φυσίγγι. Σε υδρόβια το είχα ρίξει σε νο5 με θερμοκρασία κοντά στο μηδέν ότι έμπαινε μέσα ήταν...κόκκαλο. Ήταν όμως πολλά χρόνια πριν.
 
Εμένα από LAMBRO μου άρεσαν πολύ παλιότερα τα tordo τα κίτρινα με D20 και 30 γραμμάρια........ Όχι τα αντίστοιχα 32 όμως!
τα φυσιγγια του μονοκανου μου all year around, με 25 C Σεπτ μεχρι -2 με ξαστερια παγωνια αλλα χωρις υγρασια στα κοτσυφια των βουνων το Φλεβαρη
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top