Βελτιώσεις - παρεμβάσεις σε κυνηγετικά όπλα

Ευχαριστημένος είμαι από βλητικης άποψης μάλιστα είναι και εξαιρετική θα έλεγα. Όχι ρε κουνιέται αλλά με τα πολλά μπαμ μπαμ μήπως φύγει.. Επίσης στο κενό εκεί μέσα θα πιάσει σκουριά και με το καιρό θα προχωρήσει μέσα στη κάνη. Αν πάρει πολλούς μήνες η αλλαγή τότε θα το σκεφτώ τι να κάνω.
Δύο λύσεις υπάρχουν να στην αλλάξει η να στην αλλάξει,μην πω και τρίτη.
 
Δύο λύσεις υπάρχουν να στην αλλάξει η να στην αλλάξει,μην πω και τρίτη.
Αυτό σκέφτομαι κ εγω τωρσ μπορεί να δείχνει οκ αλλά του χρόνου πως θα ναι του παραχρονου;; μπορεί να ξεκολλήσει εντελώς.. Τζόκερ θα παίξω;
 
Ευχαριστημένος είμαι από βλητικης άποψης μάλιστα είναι και εξαιρετική θα έλεγα. Όχι ρε κουνιέται αλλά με τα πολλά μπαμ μπαμ μήπως φύγει.. Επίσης στο κενό εκεί μέσα θα πιάσει σκουριά και με το καιρό θα προχωρήσει μέσα στη κάνη. Αν πάρει πολλούς μήνες η αλλαγή τότε θα το σκεφτώ τι να κάνω.
Στέγνωσε καλά το σημείο και βάλε λίγο γρασσο,να πάει μέσα στο σχισμή.
Αν δεν το δρομολογήσεις για αλλαγή...
Επειδή λες ότι είσαι νευρικός,μη στείλεις τώρα το όπλο!
Θα χάσεις όλη τη σεζόν!
Και ήρεμος να ησουν,νευρικός θα κατέληγες!!
Ξαναλέω,αν είσαι ευχαριστημένος,το ξεχνάς!
Το πιθανότερο,αν ήταν να ξεκολλήσει θα το είχε κάνει ήδη....
 
Στέγνωσε καλά το σημείο και βάλε λίγο γρασσο,να πάει μέσα στο σχισμή.
Αν δεν το δρομολογήσεις για αλλαγή...
Επειδή λες ότι είσαι νευρικός,μη στείλεις τώρα το όπλο!
Θα χάσεις όλη τη σεζόν!
Και ήρεμος να ησουν,νευρικός θα κατέληγες!!
Ξαναλέω,αν είσαι ευχαριστημένος,το ξεχνάς!
Το πιθανότερο,αν ήταν να ξεκολλήσει θα το είχε κάνει ήδη....
Εις αύριο τα σπουδαία. Να δούμε τι θα μου πει αρχικά κ μετά να δω τι θα μου πει για χρονικά. Πόσο καιρό θα πάρει.. Εννοείται για τέλος σεζόν διότι τώρα θέλω να κυνηγήσω εγώ κι απ ότι κατάλαβα λογικά θα τη στείλει Ιταλία να χτυπήσουν τους ίδιους αριθμούς σε νέα κάνη.
 
Δυστυχώς πλέον δεν έχω άλλο. Το έδωσα το άλλο που είχα, είπα πήρα νέο καλό όπλο που να ξερα ο έρμος 😂😂😂
Θα στην αλλάξει πιστεύω χωρίς δεύτερη κουβέντα μην ανχωνεσαι πάρε τηλ στείλουν φωτογραφία και θα λυθεί είναι πολύ σοβαρός ο κυργιας.Θα σου δώσει άλλη κάνη το πιθανότερο άμεσα.
 
Θα στην αλλάξει πιστεύω χωρίς δεύτερη κουβέντα μην ανχωνεσαι πάρε τηλ στείλουν φωτογραφία και θα λυθεί είναι πολύ σοβαρός ο κυργιας.Θα σου δώσει άλλη κάνη το πιθανότερο άμεσα.
Για άμεσα δε το πιστεύω.. Θα χρειαστεί το ελάχιστο κάνα 3μηνο να στείλει αυτή εδω στην Ιταλία έτσι ώστε να χτυπήσουν τους ίδιους αριθμούς πάνω σε νέα κάνη. Ισως λέω κ βλακειες
 
Για άμεσα δε το πιστεύω.. Θα χρειαστεί το ελάχιστο κάνα 3μηνο να στείλει αυτή εδω στην Ιταλία έτσι ώστε να χτυπήσουν τους ίδιους αριθμούς πάνω σε νέα κάνη. Ισως λέω κ βλακειες
Βρες ένα ελπηστριοφωρο βαλτην από κατο δώσε στον οδηγώ ένα μεροκάματο… και μετά κανης τον Σταύρο σου που ξελητροσες από αυτήν την μάρκα!!!!:(.think.
 
Μπορεί να σου στείλει άλλη με χαρτί αλλαγής λόγο προβλήματος και να πας στη ασφάλεια και απλά να αλλάξει τα νούμερα στην άδεια και να βάλει σφαγίαδα επί τόπου έχει γίνει αυτό που σου λέω .Αρκεί να είναι συνενοησιμοι στο τμήμα που έβγαλες άδεια δεν χρειάζεται τίποτα γιατί δε κανείς νέα αγορά και το πιστοποιεί ο αντιπρόσωπος.Δεν νομίζω να χτυπάνε τα ίδια νούμερα γιατί η κανη σου θα επισκευαστεί και θα πωληθεί δεν έχει ζημιά που να την βγάζει άκυρη ένα λαθάκια στην κόληση έχει
 
Για άμεσα δε το πιστεύω.. Θα χρειαστεί το ελάχιστο κάνα 3μηνο να στείλει αυτή εδω στην Ιταλία έτσι ώστε να χτυπήσουν τους ίδιους αριθμούς πάνω σε νέα κάνη. Ισως λέω κ βλακειες
Τι θα γίνει με την κάννη κ πόσους μήνες χρόνια θα χρειαστεί να τη στείλει Ιταλία Βόρειο πόλο φεγγάρι δεν πρέπει να σε νοιάζει.
Σου στέλνει νέα κάννη κ τέλος
Αυτό θα απαιτήσεις.
Μην μπεις στο τρύπακι με Ιταλίες οπλουργούς κτλπ.
Κάτι παρόμοιο έπαθα με δίκαννο που αγόρασα πριν 5 χρόνια κ ταλαιπωρηθηκα χωρίς να βρω άκρη πουθενά μέχρι που το παράτησα σε μια γωνιά κ ηρέμησα.
 
Μπορεί να σου στείλει άλλη με χαρτί αλλαγής λόγο προβλήματος και να πας στη ασφάλεια και απλά να αλλάξει τα νούμερα στην άδεια και να βάλει σφαγίαδα επί τόπου έχει γίνει αυτό που σου λέω .Αρκεί να είναι συνενοησιμοι στο τμήμα που έβγαλες άδεια δεν χρειάζεται τίποτα γιατί δε κανείς νέα αγορά και το πιστοποιεί ο αντιπρόσωπος.Δεν νομίζω να χτυπάνε τα ίδια νούμερα γιατί η κανη σου θα επισκευαστεί και θα πωληθεί δεν έχει ζημιά που να την βγάζει άκυρη ένα λαθάκια στην κόληση έχει
Μακάρι να γίνει αυτό.. Θα ενημερώσω αύριο τι θα μου πει
 
Τι θα γίνει με την κάννη κ πόσους μήνες χρόνια θα χρειαστεί να τη στείλει Ιταλία Βόρειο πόλο φεγγάρι δεν πρέπει να σε νοιάζει.
Σου στέλνει νέα κάννη κ τέλος
Αυτό θα απαιτήσεις.
Μην μπεις στο τρύπακι με Ιταλίες οπλουργούς κτλπ.
Κάτι παρόμοιο έπαθα με δίκαννο που αγόρασα πριν 5 χρόνια κ ταλαιπωρηθηκα χωρίς να βρω άκρη πουθενά μέχρι που το παράτησα σε μια γωνιά κ ηρέμησα.
Εννοείται θα στείλει άλλη κάνη ούτε οπλουργους ούτε τίποτα είναι υπόχρεωση του.
 
Ψάξιμο καλά το όπλο και τα αξεσουάρ που περιλαμβάνει κατά τη παραλαβή,ας περιμένει ο καταστηματάρχης και μετά συμπλήρωση των στοιχείων ,ψυχρό αίμα.
Αν δε πάθεις δε θα μάθεις.. Την επόμενη θα είμαι υποψιασμένος. Τώρα στην χαρά του νέου όπλου και στην εμπιστοσύνη μαγαζοτα, αντιπροσώπου, benelli όπως κ στο ρητό ότι πληρώνεις παίρνεις δε το έλεγξα.. Εδώ το έχω σχεδόν 3 μήνες κ δε το είχα κοιτάξει προσεκτικά.
 
Η κάνη πρέπει να αντικατασταθεί!
Εκεί που έχει το θέμα,είναι πολύ δύσκολη η κόλληση επειδή είναι πολύ λεπτό το πάχος της κάνης και ΔΕΝ επιτρέπεται να ζεσταθεί επειδή θα χάσεις την κρυογενη επεξεργασία!
Άρα,πας για καινούρια!
Δεν υπάρχει περίπτωση να πάει στο εργοστάσιο και να την στείλουν πίσω "διορθωμένη"!
Πάει ανακύκλωση και στέλνουν άλλη.
Προσωπικά,αν η ρίγα δείχνει σταθερή που σημαίνει ότι απλά δεν έχει φτάσει η κόλληση μέχρι το τέρμα,δεν θα ασχολιομουν!
Ακόμη περισσότερο,αν ήμουν ικανοποιημένος από την απόδοση της συγκεκριμένης κάνης!
Γιάννη καλησπέρα. Κοσμά με λένε, μία ερώτηση. Έχω τη benelli crio η ρήγα της είναι από ανθρακόνημα μπαίνει συρταροτα και μόνο η βάση μπροστά κάτω από τό στόχαστρο δένει με μία βίδα.Μου είχε ξεκολλήσει η βάση την πήγα σε οπλουργο και την κόλλησε τον ρώτησα αν υπάρχει θέμα λόγω θερμοκρασίας για την κάννη μου είπε όχι.Ελιωνε με φλόγιστρο μια βέργα από αλουμινίου πρέπει να ήταν και όλα ΟΚ. Αδερφέ λες να χάλασε η κρυογενη κατεργασία με αυτό το τρόπο η να έπαθε κάτι άλλο λόγω θερμοκρασίας;
Η ερώτηση και για όποιον άλλο γάτο γνωρίζει ας μου απαντήσει. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
Μετά από ένα καλό πέσιμο του όπλου, έχουμε αυτή την εικόνα. Πώς θα μπορούσε να επισκευαστεί; Απ ότι δείχνει πάντως, η ριγα δεν έχει ξεκολλήσει.
Έχουν οι οπλουργοι κάτι εργαλεία που πιανουν κάτω από τη ρίγα και τη σηκώνουν σιγά σιγά.
 
Με τράβηγμα στο σημείο που έχει κοιλιά πατώντας κόντρα στα δύο σημεία που έχει τις κολώνες χωρίς να πιέζεις την κάνη. Ή αντίστροφα, κρεμάς από το σημείο που έχει κοιλιά και πιέζεις στα σημεία που είναι οι κολώνες
 
Back
Top