Βαφές Όπλων

Καλημέρα. Θα θελα να βάψω την κάννη από την καραμπίνα μου επειδή την γρατσούνισα. Έχω ακούσει πως ο Ήφαιστος είναι καλός οπλουργος. Έχετε να μου προτείνετε κάποιον και αν ξέρετε τι τιμές παίζουν; είμαι από βόρεια Ελλάδα και την κάννη θα την στείλω με courier
Δημήτρη επειδή το έχω κάνει κι εγώ να υπογραμμίσω ότι ο κος Παπατσαρούχας είναι ο καλύτερος που ακούγεται και δίκαια. Απλά στις τιμές του, πρέπει να συνυπολογίσεις ΦΠΑ και αν στείλεις την κάννη με courier είναι άλλα 12€ - ίσως και παραπάνω - μεταφορικά δηλ 2Χ12 πήγαινε έλα. Στα λέω γιατί είναι σημαντικά ποσά που στην αρχή δεν φαίνονται κι εκεί που υπολογίζεις πχ. 100€ γίνονται 140+ χωρίς να το καταλάβεις. Δυστυχώς τιμές δεν γνωρίζω αλλά στο site του έχει πληροφορίες. Ένα τηλεφώνημα θα σε διαφωτίσει.
 
Δημήτρη επειδή το έχω κάνει κι εγώ να υπογραμμίσω ότι ο κος Παπατσαρούχας είναι ο καλύτερος που ακούγεται και δίκαια. Απλά στις τιμές του, πρέπει να συνυπολογίσεις ΦΠΑ και αν στείλεις την κάννη με courier είναι άλλα 12€ - ίσως και παραπάνω - μεταφορικά δηλ 2Χ12 πήγαινε έλα. Στα λέω γιατί είναι σημαντικά ποσά που στην αρχή δεν φαίνονται κι εκεί που υπολογίζεις πχ. 100€ γίνονται 140+ χωρίς να το καταλάβεις. Δυστυχώς τιμές δεν γνωρίζω αλλά στο site του έχει πληροφορίες. Ένα τηλεφώνημα θα σε διαφωτίσει.
Ευχαριστώ πολύ. Μίλησα μαζί του και σήμερα έστειλα την κάννη με κόστος 9.3€. Απλά επειδή έχω ακουσει ότι είναι πολύ καλός στην δουλειά του τον προτίμησα και εγώ
 
Ευχαριστώ πολύ. Μίλησα μαζί του και σήμερα έστειλα την κάννη με κόστος 9.3€. Απλά επειδή έχω ακουσει ότι είναι πολύ καλός στην δουλειά του τον προτίμησα και εγώ
Δημητρη τι βαφη θα σου κανει? Αν θυμαμαι κανει την αργη- προοδευτικη βαφη....σου ειπε τιμη?
 
Για σημεία μικρά τα οποία προέκυπταν από γδαρσίματα ή από μικρά χτυπήματα κλπ.. χρησιμοποιούσα το Black Magic της Kleen Bore. Σε σημεία στην κάνη της Beretta A304 που είχα δεν μπορούσες να δεις διαφορά....

 
Για σημεία μικρά τα οποία προέκυπταν από γδαρσίματα ή από μικρά χτυπήματα κλπ.. χρησιμοποιούσα το Black Magic της Kleen Bore. Σε σημεία στην κάνη της Beretta A304 που είχα δεν μπορούσες να δεις διαφορά....

Την εχω δουλεψει πιο παλια και ειναι απο τις καλυτερες της κατηγοριας....αλλα δεν την εβρισκα πλεον
 
Αγορα εξοτερηκου ειμαι σκραπας
Λέει ότι απαιτείται προπαραγγελία και χρειάζεται 6-12 εβδομάδες!!! o_O
20 ευρά + 12 μεταφορικά.
Εγώ, όταν τα μεταφορικά είναι δυσανάλογα με την αξία του προϊόντος, προσθέτω απλά και άλλα πράγματα (που συνήθως δεν χρειάζομαι :p) για να μου βγουν πιο φτηνά .sarcastic.
 
Επιτέλους σήμερα έφτασε η κάννη μου στον οπλουργο μετά από 14 μέρες με Courier για ίσιωμα της ριγας διότι μου είχε πέσει και στράβωσε. Επίσης επειδή το εργαστασιακο χρώμα της καννης ήταν μαυρο ματ, το οποίο δεν μου άρεσε, αλλά και ο ίδιος ο οπλουργος μου είπε ότι είναι κακής ποιότητας το βάψιμο του όπλου, θα βάψω και την κάννη. Περιμένω πως και πως να δω το νέο χρώμα που θα πάρει
 
Back
Top