Βαφές Όπλων

Παρέλαβα σήμερα 123 66cm 3 astra μετά από γενικό ρεκτιφιέ φινίρισμα και βαφη του οπλου cetakote το όπλο δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από πολλαπλάσιας αξίας σύγχρονα οπλα και ας είναι 45 ετων. Τα νερά στο κοντακι ρίζα καρυδιάς σε ένα όπλο της σειράς τότε δε τα βρίσκεις εύκολα σήμερα. Θέλω να ευχαριστήσω τον κύριο Σκλαβη πρώτα για την εργασία του μετά για τον τρόπο που με κέρδισε με την ευγένεια και τον επαγγελματισμό του 20200522_143833.jpg20200522_143841.jpg20200522_144011.jpg (πανω σε μια γκρινια μου) και τέλος με την προσφορά τιμής που μου έκανε .
 
Παρέλαβα σήμερα 123 66cm 3 astra μετά από γενικό ρεκτιφιέ φινίρισμα και βαφη του οπλου cetakote το όπλο δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από πολλαπλάσιας αξίας σύγχρονα οπλα και ας είναι 45 ετων. Τα νερά στο κοντακι ρίζα καρυδιάς σε ένα όπλο της σειράς τότε δε τα βρίσκεις εύκολα σήμερα. Θέλω να ευχαριστήσω τον κύριο Σκλαβη πρώτα για την εργασία του μετά για τον τρόπο που με κέρδισε με την ευγένεια και τον επαγγελματισμό του View attachment 13324View attachment 13325View attachment 13326 (πανω σε μια γκρινια μου) και τέλος με την προσφορά τιμής που μου έκανε .
Στο όλο το περιστατικό με τον Γιώργο μου έκανε άσχημη εντυπωση με κατι μικρότητες του τυπου αεργος και τετοια! Εσυ λες λιακο πως εντυπωσιαστηκες, έχει ξανακάνει παρομοια εργασία και ήταν ανώτερη από άλλων την δουλειά? Δεν έχω κάνει ποτέ και σε κανένα τετοια εργασία για να έχω άποψη, αυτό που βλέπω παντως από τις φωτο είναι πολυ ωραίο!
 
Παρέλαβα σήμερα 123 66cm 3 astra μετά από γενικό ρεκτιφιέ φινίρισμα και βαφη του οπλου cetakote το όπλο δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από πολλαπλάσιας αξίας σύγχρονα οπλα και ας είναι 45 ετων. Τα νερά στο κοντακι ρίζα καρυδιάς σε ένα όπλο της σειράς τότε δε τα βρίσκεις εύκολα σήμερα. Θέλω να ευχαριστήσω τον κύριο Σκλαβη πρώτα για την εργασία του μετά για τον τρόπο που με κέρδισε με την ευγένεια και τον επαγγελματισμό του View attachment 13324View attachment 13325View attachment 13326 (πανω σε μια γκρινια μου) και τέλος με την προσφορά τιμής που μου έκανε .
Σου εκανε και τα ξυλα???βλεπω πελμα cervelatti
 
Last edited:
Παρέλαβα σήμερα 123 66cm 3 astra μετά από γενικό ρεκτιφιέ φινίρισμα και βαφη του οπλου cetakote το όπλο δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από πολλαπλάσιας αξίας σύγχρονα οπλα και ας είναι 45 ετων. Τα νερά στο κοντακι ρίζα καρυδιάς σε ένα όπλο της σειράς τότε δε τα βρίσκεις εύκολα σήμερα. Θέλω να ευχαριστήσω τον κύριο Σκλαβη πρώτα για την εργασία του μετά για τον τρόπο που με κέρδισε με την ευγένεια και τον επαγγελματισμό του View attachment 13324View attachment 13325View attachment 13326 (πανω σε μια γκρινια μου) και τέλος με την προσφορά τιμής που μου έκανε .
Κουκλα....να τη χαιρεσαι
 
Ευχαριστώ παιδιά έκανε όλο το όπλο αλλά ένα πράγμα μου έκανε τρομερή εντύπωση εκτός από την δουλειά του η οποία χάνεται στις φώτο και δεν απεικονίζει την λεπτομέρεια,ήθελα παρεμβάσεις που θα αλλοιωναν την μορφή του οπλου που ήταν από κατασκευή του μου είπε άστο πάνω μου και δικαιώθηκε. Γιατί εκ των υστέρων κατάλαβα ότι ένα τέτοιο όπλο το διατηρείς παραδοσιακό αν το φτιασιδωσεις υπάρχει περίπτωση να το κατακτήσεις λατέρνα. Αυτό το κατάλαβα εκ των υστέρων και ευτυχώς που δεν με άκουσε.
 
Στο όλο το περιστατικό με τον Γιώργο μου έκανε άσχημη εντυπωση με κατι μικρότητες του τυπου αεργος και τετοια! Εσυ λες λιακο πως εντυπωσιαστηκες, έχει ξανακάνει παρομοια εργασία και ήταν ανώτερη από άλλων την δουλειά? Δεν έχω κάνει ποτέ και σε κανένα τετοια εργασία για να έχω άποψη, αυτό που βλέπω παντως από τις φωτο είναι πολυ ωραίο!
Για το περιστατικό με το άεργος το ειχα διαβάσει και στεναχωρήθηκα γιατι εχω υπάρξει και εγω,αλλά μήπως όλοι μας ρε παιδιά κάποιες στιγμές δε ξεφεύγουμε και χάνουμε τον εαυτο μας ,δεν μπορω να χαρακτηρίσω καποιον απο ενα μεμονωμένο περιστατικό και αυτο γιατί στο δικο μου οπλο είχαμε μια διένεξη και πριν καταλάβω το δίκιο του μου είπε στειλτω πίσω θα στο φτιάξω αλλιώς και δεν θέλω επιπλέον χρήματα
 
Να ρωτησω κατι...και αν μπορει και γνωριζει καποιος συναδελφος να βοηθησει λιγο....γιατι εχω αγνοια επι
του θεματος.
Εχω μια FABARM Χραπα....ετος κατασκευης 1984 με αποθηκη 7 + 1 =8.
Το σωμα του οπλου δλδ εκει που εχει την σκανδαλοθηκη....και παλινδρομει και το κλειστρο ειναι απο κραμα
αλουνιου και ηταν βαμμενο μαυρο....με την παρωδο του χρονου...ξεβαψε....Το πηγα εδω σε φιλο οπλουργο που
βαφει ολπα....και δεν το αναλαμβανει....μου ειπε οτι σε ολη την Ελλαδα ειναι ζητημα να βρω εναν ανθρωπο να βαφει
αλουμινιο. Ισχυει κατι τετοιο ?....θελει ειδικη βαφη μου ειπε. Το υπολοιπο οπλο ειναι σε πολυ καλη κατασταση...
πουθενα ιχνος σκουριας παρ'ολη την ταλαιπωρια που εχει περασει!!
 
Να ρωτησω κατι...και αν μπορει και γνωριζει καποιος συναδελφος να βοηθησει λιγο....γιατι εχω αγνοια επι
του θεματος.
Εχω μια FABARM Χραπα....ετος κατασκευης 1984 με αποθηκη 7 + 1 =8.
Το σωμα του οπλου δλδ εκει που εχει την σκανδαλοθηκη....και παλινδρομει και το κλειστρο ειναι απο κραμα
αλουνιου και ηταν βαμμενο μαυρο....με την παρωδο του χρονου...ξεβαψε....Το πηγα εδω σε φιλο οπλουργο που
βαφει ολπα....και δεν το αναλαμβανει....μου ειπε οτι σε ολη την Ελλαδα ειναι ζητημα να βρω εναν ανθρωπο να βαφει
αλουμινιο. Ισχυει κατι τετοιο ?....θελει ειδικη βαφη μου ειπε. Το υπολοιπο οπλο ειναι σε πολυ καλη κατασταση...
πουθενα ιχνος σκουριας παρ'ολη την ταλαιπωρια που εχει περασει!!
Ενωουσε ανοδιωση εσυ κανεις η cerakote η αμμωβολη και αστο ετσι
 
Αυτό το πρόσεξα και εγώ με κοντομάνικο είναι οκ αλλά δεν ξέρω με τι τρόπο και πως να το γλυκάνω στο σημείο εκείνο
Ενα καλο κολπο ειναι με καλσον το περνας και το τεντωνεις απο κατο στο κενο πελμα με κοντακι και δε φενετε και πολυ ασχημο αντιθετος ομορφενει και το σφουγγαρι γυρο γυρο
 
Back
Top