Αλεπού

Αυτο ρε παλικαρια όσοι βλεπετε συχνα, ειναι (αλεπού) τελικα ή τσακαλι;;; :rolleyes:
Το σκοτώσε αυτοκίνητο σημερα το πρωί εξω απ'το σπίτι μου...η αλεπού ξερω πως ειναι...αυτο ομως το βλεπω κολωβό, χωρις γκριζόμαυρα ποδια οπου εχει η αλεπου...κ το χρωμα του δεν ειναι αλεπουδιαρικο τελος παντων.....επισης ειναι κ κοντότριχο για αλεπου...:rolleyes:

View attachment 43397View attachment 43398View attachment 43399
View attachment 43400

Τσακάλι είναι Κωστή. Χαρακτηριστική η κοντή ουρά που έχουν. Έχει γεμίσει ο τόπος εδώ. Κυκλοφορεί όμως και μια άλλη βερσιόν με ποιο μακριά ουρά και ποιο κόκκινο.
 
Τσακάλι είναι Κωστή. Χαρακτηριστική η κοντή ουρά που έχουν. Έχει γεμίσει ο τόπος εδώ. Κυκλοφορεί όμως και μια άλλη βερσιόν με ποιο μακριά ουρά και ποιο κόκκινο.
Θα πεινανε τα καημενα!
Να τους βαζετε φαι και νερο!
 
Το αναφερατε στον κτηνιατρο της περιοχη σας?
Να τους δωσει καποια αγωγη...
Μερικές τις έβρισκαν μέσα σε μαντριά κομμένες από τα σκυλια. Έδιναν φάρμακα στα σκυλιά και ψεκαζαν τον χωρο. Κατά την διάρκεια της σεζον τους δίναμε ότι υπήρχε πρόχειρο. Τριάρια , τεσσαρια κτλ....
 
Τσακάλι είναι Κωστή. Χαρακτηριστική η κοντή ουρά που έχουν. Έχει γεμίσει ο τόπος εδώ. Κυκλοφορεί όμως και μια άλλη βερσιόν με ποιο μακριά ουρά και ποιο κόκκινο.
Το καταλαβα εξ αρχης που το ειδα Στάμ...απλα ειχα "διαμαχη" με το γείτονα κ τη μάνα μου :D διοτι υποστηριζαν πως ηταν αλεπου........ρεεεε του λεω του γειτονα...εχει κοντή ουρα ρεεε...κ γιατι εγινε ετσι η ουρα του μου λεει...;;; :oops:
Θα περασε του λεω απ'την εφορια χθες, κ αντι για τα σώβρακα, κρατησαν λιγη ουρα.....sarcastic.
 
Έπρεπε να ορμήξει στον παππού αυτή η αλεπού να καλοπεράσει. Χρόνια στα βουνά και τα κοπάδια , τον έκαναν αρκετά σκληροτράχηλο και άγριο σαν άνθρωπο. Ακόμα καυχεται για την ουλές στα χέρια του από αλεπού που είχε πιάσει όταν ήταν νέος να τρώει τις κότες και την είχε περιποιηθεί αναλόγως ...
 
Έπρεπε να ορμήξει στον παππού αυτή η αλεπού να καλοπεράσει. Χρόνια στα βουνά και τα κοπάδια , τον έκαναν αρκετά σκληροτράχηλο και άγριο σαν άνθρωπο. Ακόμα καυχεται για την ουλές στα χέρια του από αλεπού που είχε πιάσει όταν ήταν νέος να τρώει τις κότες και την είχε περιποιηθεί αναλόγως ...
Του έδειξα μόλις το βίντεο κι άρχισε να εξιστορεί πάλι αυτή την ιστορία .:cool:
 
Back
Top