Αλεπού

Αλουπα τερας!!! Πάντως άμα δεν είναι ψωριαρες και μαδημενες , τον χειμώνα με πλήρες τρίχωμα είναι όμορφα ζωντανα! Αλλά έχουν γινει πιο πολλές και από τις γάτες οπότε όπου δωθει ευκαιρία βαρατε!

Το ίδιο και τα τσακάλια έχουν γίνει ποιο πολλά κι από τα πουρνάρια
 
Αλουπα τερας!!! Πάντως άμα δεν είναι ψωριαρες και μαδημενες , τον χειμώνα με πλήρες τρίχωμα είναι όμορφα ζωντανα! Αλλά έχουν γινει πιο πολλές και από τις γάτες οπότε όπου δωθει ευκαιρία βαρατε!
Πολύ όμορφα!
 
Το ίδιο και τα τσακάλια έχουν γίνει ποιο πολλά κι από τα πουρνάρια
Εμείς δεν έχουμε τέτοια εδω. Στην Σάμο όταν υπηρετούσα στον στρατό ειχα δει τσακαλια! Εδώ έχουμε ομως τόσα πολλά γρουνια που στο τελος θα φάνε και τις αλεπούδες!!!!
 
Μια σκύλα του ξαδερφου μου την σήκωσε και μου την έβγαλε στο καρτέρι.
Εμείς αν πάρει κανένα μικρό άμαθο την σκοτώνουμε και να είναι μακριά απο τα σκυλιά αλλιώς αν είναι κοντά την αφήνουμε.Εκεί θέλει ρεύμα.
 
Εμείς δεν έχουμε τέτοια εδω. Στην Σάμο όταν υπηρετούσα στον στρατό ειχα δει τσακαλια! Εδώ έχουμε ομως τόσα πολλά γρουνια που στο τελος θα φάνε και τις αλεπούδες!!!!

Εδώ υπήρχαν και ποιο παλιά τσακάλια αλλά ήταν τόσο λίγα που δεν είχε τύχει να δω ποτέ. Τα τελευταία χρόνια όμως είναι απίστευτος ο υπερπληθυσμός τους. Μέχρι και μέρα μεσημέρι τα βλέπεις στο δρόμο.
 
Εμείς αν πάρει κανένα μικρό άμαθο την σκοτώνουμε και να είναι μακριά απο τα σκυλιά αλλιώς αν είναι κοντά την αφήνουμε.Εκεί θέλει ρεύμα.

Μίλησα στον ξάδερφο στον ασύρματο και την χτύπησε με το ρεύμα. Δεν πρόλαβε να φτάσει σκέψου καν στην αλεπού
 
Αυτο ρε παλικαρια όσοι βλεπετε συχνα, ειναι (αλεπού) τελικα ή τσακαλι;;; :rolleyes:
Το σκοτώσε αυτοκίνητο σημερα το πρωί εξω απ'το σπίτι μου...η αλεπού ξερω πως ειναι...αυτο ομως το βλεπω κολωβό, χωρις γκριζόμαυρα ποδια οπου εχει η αλεπου...κ το χρωμα του δεν ειναι αλεπουδιαρικο τελος παντων.....επισης ειναι κ κοντότριχο για αλεπου...:rolleyes:

20220228_143929.jpg20220228_143924.jpg20220228_143853.jpg
20220228_143833.jpg
 
Αυτο ρε παλικαρια όσοι βλεπετε συχνα, ειναι (αλεπού) τελικα ή τσακαλι;;; :rolleyes:
Το σκοτώσε αυτοκίνητο σημερα το πρωί εξω απ'το σπίτι μου...η αλεπού ξερω πως ειναι...αυτο ομως το βλεπω κολωβό, χωρις γκριζόμαυρα ποδια οπου εχει η αλεπου...κ το χρωμα του δεν ειναι αλεπουδιαρικο τελος παντων.....

View attachment 43397View attachment 43398View attachment 43399
View attachment 43400
Τσακάλι
 
Αυτο ρε παλικαρια όσοι βλεπετε συχνα, ειναι (αλεπού) τελικα ή τσακαλι;;; :rolleyes:
Το σκοτώσε αυτοκίνητο σημερα το πρωί εξω απ'το σπίτι μου...η αλεπού ξερω πως ειναι...αυτο ομως το βλεπω κολωβό, χωρις γκριζόμαυρα ποδια οπου εχει η αλεπου...κ το χρωμα του δεν ειναι αλεπουδιαρικο τελος παντων.....επισης ειναι κ κοντότριχο για αλεπου...:rolleyes:

View attachment 43397View attachment 43398View attachment 43399
View attachment 43400
Και εγώ τσακάλι ψηφίζω.
 
Back
Top