Αλεπού

Αυτο ρε παλικαρια όσοι βλεπετε συχνα, ειναι (αλεπού) τελικα ή τσακαλι;;; :rolleyes:
Το σκοτώσε αυτοκίνητο σημερα το πρωί εξω απ'το σπίτι μου...η αλεπού ξερω πως ειναι...αυτο ομως το βλεπω κολωβό, χωρις γκριζόμαυρα ποδια οπου εχει η αλεπου...κ το χρωμα του δεν ειναι αλεπουδιαρικο τελος παντων.....επισης ειναι κ κοντότριχο για αλεπου...:rolleyes:

View attachment 43397View attachment 43398View attachment 43399
View attachment 43400
Τσακαλι και καλοταισμενο
 
Αλποτσάκαλος :cool:
Η αλήθεια είναι ότι στο κεφάλι μοιάζει πολυ
Εκει λοιπον θελω να σταθω...τυγχανει να μην εχω δει ποτε ως τωρα τσακαλι...αλεπου ομως πολλες φορες....κ ενας φιλος που το ειδε (κυνηγος) μου ειπε πως ειναι διασταυρωμενο αλεπου με τσακαλι....το κεφαλι μοιαζει πολυ κ στο σχιμα κ στα λευκα χρωματα στις γναθους....
 
Εκει λοιπον θελω να σταθω...τυγχανει να μην εχω δει ποτε ως τωρα τσακαλι...αλεπου ομως πολλες φορες....κ ενας φιλος που το ειδε (κυνηγος) μου ειπε πως ειναι διασταυρωμενο αλεπου με τσακαλι....το κεφαλι μοιαζει πολυ κ στο σχιμα κ στα λευκα χρωματα στις γναθους....
Το τσακάλι τρώει την αλεπού - δεν τη γ@μ@ει
 
Το τσακάλι τρώει την αλεπού - δεν τη γ@μ@ει
Μην το λες ,μια αλεπού όχι μόνο μου έτρωγε τις κότες αλλά μου πήδηξε κ μια σκύλα μαντροσκυλο... που ήταν δεμένη....αποτέλεσμα 8 κουτάβια ,το τελευταίο αλεπουδακι καθαρό‼️ δεν επεζησε
 
Μην το λες ,μια αλεπού όχι μόνο μου έτρωγε τις κότες αλλά μου πήδηξε κ μια σκύλα μαντροσκυλο... που ήταν δεμένη....αποτέλεσμα 8 κουτάβια ,το τελευταίο αλεπουδακι καθαρό‼️ δεν επεζησε
Αυτό το ακούω πρώτη φορά, αντε να σου πηδαει και τις κότες καμία κάργα να δω τι αυγά θα τρως μετά.
 

Do Foxes Make Good Pets?​

Although they're fun to look at, foxes should usually be left to live non-domesticated lives in their natural habitat.


1646137708161.png





























What do wild animal experts recommend about fox ownership?

If you talk to wild animal experts, you'll find some that some are OK with the idea of people owning foxes, but most strongly discourage it. Foxes require a lot of time, energy, money and expertise that most people simply don't have. People who have owned foxes in the past say that it's a full-time job.

Most animal advocacy groups strongly advise against keeping a fox as a pet. Although they're fun to look at, foxes should usually be left to live non-domesticated lives in their natural habitat.
 
Η Αλεπού όμως είναι όμορφο ζώο...η Κυρά Μάρω!:)

Το Τσακάλι είναι σιχαμερό πράγμα δεν είναι?
Αν τύχει να δεις αλεπού στο χιόνι, δεν ξεχνάς ποτέ τα χρώματα και την φουντωτη ουρά.
Όλα τα ζώα, έχουν, το καθένα, τη δική του ομορφιά και το καθένα, παίζει τον ρόλο του στο οικοσύστημα.
 
Αυτο ρε παλικαρια όσοι βλεπετε συχνα, ειναι (αλεπού) τελικα ή τσακαλι;;; :rolleyes:
Το σκοτώσε αυτοκίνητο σημερα το πρωί εξω απ'το σπίτι μου...η αλεπού ξερω πως ειναι...αυτο ομως το βλεπω κολωβό, χωρις γκριζόμαυρα ποδια οπου εχει η αλεπου...κ το χρωμα του δεν ειναι αλεπουδιαρικο τελος παντων.....επισης ειναι κ κοντότριχο για αλεπου...:rolleyes:

View attachment 43397View attachment 43398View attachment 43399
View attachment 43400
Ποτισες τον Γρηγορη τσιπουρα μεχρι να πεσει στον υπνο και τον εβγαλες σελφι;.sarcastic.
 
Back
Top