Αγορά Πρώτου κυνηγετικού

Συνεχίζω σημαντικό για το θέμα ψυχολογίας τώρα τα 100 και τα 200 γρ δε λενε και πολλά αν το οπλο ειναι ζυγισμενο αν θες οπλο σχεδον απροβληματιστο αδράνεια αν ριχνεις πάνω από 32 γρ μην παρεις οπλο ελαφρύτερο απο 3 κιλα το ύψος που έχεις δεν εχει μεγάλες ιδιαιτερότητες τα ταιριαζεις τα περισσότερα οπλα και αν θες για μεικτό κυνήγι πάρε κανη 66 με τσοκ άποψη μου .Καλή αγορά οτι και αν πάρεις.
Ευχαριστώ συνονόματε,
Είμαι πολύ παλιός κυνηγός και έχουν περάσει πολλά όπλα από τα χέρια μου όλων των ειδών (από μονόκαννο και πλάγιο μέχρι S/P και καραμπίνες).
Ψάχνομαι για καινούργιο και σύγχρονο. Η ερώτησή μου στον Τόλη οφείλεται σε σχετικό του ποστάρισμα. Επειδή στο παρελθόν έκανα και κακές επιλογές, δεν θέλω να τις επαναλάβω.
Όταν με το καλό ανοίξουν τα μαγαζιά θέλω να "πιάσω" 3 τουφέκια. Affinity, Bellmonte και Baikal155.
Κυνήγι μου : Τσίχλα, φάσα, τρυγόνι (σπάνια).
Γι΄αυτό σχετική κάθε πληροφορία είναι χρήσιμη (μη πω και απαραίτητη).
 
Ευχαριστώ συνονόματε,
Είμαι πολύ παλιός κυνηγός και έχουν περάσει πολλά όπλα από τα χέρια μου όλων των ειδών (από μονόκαννο και πλάγιο μέχρι S/P και καραμπίνες).
Ψάχνομαι για καινούργιο και σύγχρονο. Η ερώτησή μου στον Τόλη οφείλεται σε σχετικό του ποστάρισμα. Επειδή στο παρελθόν έκανα και κακές επιλογές, δεν θέλω να τις επαναλάβω.
Όταν με το καλό ανοίξουν τα μαγαζιά θέλω να "πιάσω" 3 τουφέκια. Affinity, Bellmonte και Baikal155.
Κυνήγι μου : Τσίχλα, φάσα, τρυγόνι (σπάνια).
Γι΄αυτό σχετική κάθε πληροφορία είναι χρήσιμη (μη πω και απαραίτητη).
828U
βρες ενα μεταχειρισμένο και θα μείνεις εκεί.
 
Έχω ακούσει καλά λογια για το μπενελι και το έχω πιάσει στα χέρια μου από οταν εμφανίστηκε δεν ξέρω τι κάνει βλητικα που σίγουρα πρέπει να είναι πολύ καλο αλλά την αίσθηση του συνερτζι δεν την έχει που και αυτό είναι πολύ καλό όπλο .Και κατά περίεργο τρόπο δεν πολυτραβηξε .
 
Ευχαριστώ συνονόματε,
Είμαι πολύ παλιός κυνηγός και έχουν περάσει πολλά όπλα από τα χέρια μου όλων των ειδών (από μονόκαννο και πλάγιο μέχρι S/P και καραμπίνες).
Ψάχνομαι για καινούργιο και σύγχρονο. Η ερώτησή μου στον Τόλη οφείλεται σε σχετικό του ποστάρισμα. Επειδή στο παρελθόν έκανα και κακές επιλογές, δεν θέλω να τις επαναλάβω.
Όταν με το καλό ανοίξουν τα μαγαζιά θέλω να "πιάσω" 3 τουφέκια. Affinity, Bellmonte και Baikal155.
Κυνήγι μου : Τσίχλα, φάσα, τρυγόνι (σπάνια).
Γι΄αυτό σχετική κάθε πληροφορία είναι χρήσιμη (μη πω και απαραίτητη).
Ρε φιλε μου τι σχεση εχουν τα αλλα δυο με την afinnity
 
Ευχαριστώ συνονόματε,
Είμαι πολύ παλιός κυνηγός και έχουν περάσει πολλά όπλα από τα χέρια μου όλων των ειδών (από μονόκαννο και πλάγιο μέχρι S/P και καραμπίνες).
Ψάχνομαι για καινούργιο και σύγχρονο. Η ερώτησή μου στον Τόλη οφείλεται σε σχετικό του ποστάρισμα. Επειδή στο παρελθόν έκανα και κακές επιλογές, δεν θέλω να τις επαναλάβω.
Όταν με το καλό ανοίξουν τα μαγαζιά θέλω να "πιάσω" 3 τουφέκια. Affinity, Bellmonte και Baikal155.
Κυνήγι μου : Τσίχλα, φάσα, τρυγόνι (σπάνια).
Γι΄αυτό σχετική κάθε πληροφορία είναι χρήσιμη (μη πω και απαραίτητη).
Για μένα να κοιτάξεις και την benelli m1 και την Beretta a300 outlander silver.
 
Ρε φιλε μου τι σχεση εχουν τα αλλα δυο με την afinnity
Λες φίλε μου ε; Αυτό με βοηθάει.
Σχέση υπάρχει οικονομική. Υπάρχει και ταβάνι. Και το 155 είναι προκλητικό και με καλές κριτικές.
Για μένα να κοιτάξεις και την benelli m1 και την Beretta a300 outlander silver.
Από όσα ξέρω η (πολύ καλή) Μ1 είναι κατώτερη της Μ2 της οποίας δίδυμο αδερφάκι είναι η affinity και είναι πολύ φθηνότερη. Η Α300 σαφώς θα ήταν στο παιχνίδι, αλλά ξεφεύγουμε. Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν υπέροχα κομμάτια, αλλά δεν τα φτάνω.
Σας ευχαριστώ, με βοηθάτε πολύ.
 
Λες φίλε μου ε; Αυτό με βοηθάει.
Σχέση υπάρχει οικονομική. Υπάρχει και ταβάνι. Και το 155 είναι προκλητικό και με καλές κριτικές.

Από όσα ξέρω η (πολύ καλή) Μ1 είναι κατώτερη της Μ2 της οποίας δίδυμο αδερφάκι είναι η affinity και είναι πολύ φθηνότερη. Η Α300 σαφώς θα ήταν στο παιχνίδι, αλλά ξεφεύγουμε. Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν υπέροχα κομμάτια, αλλά δεν τα φτάνω.
Σας ευχαριστώ, με βοηθάτε πολύ.
H m1 ειναι στην ουσια μια m2 με αλλανκοντακια και αλλο σχημα στη βαση affinity διναι και αυτη μια μπενελλι αλλα εχει διαφορετικο συστημα επαναταξης πιο πρακτικο και ευκολο στο καθαρισμη επισκεψιμοτητα
 
Λες φίλε μου ε; Αυτό με βοηθάει.
Σχέση υπάρχει οικονομική. Υπάρχει και ταβάνι. Και το 155 είναι προκλητικό και με καλές κριτικές.

Από όσα ξέρω η (πολύ καλή) Μ1 είναι κατώτερη της Μ2 της οποίας δίδυμο αδερφάκι είναι η affinity και είναι πολύ φθηνότερη. Η Α300 σαφώς θα ήταν στο παιχνίδι, αλλά ξεφεύγουμε. Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν υπέροχα κομμάτια, αλλά δεν τα φτάνω.
Σας ευχαριστώ, με βοηθάτε πολύ.
Είχα την 155 και την πούλησα και πήρα την Μ1 η διαφορά τους είναι η μέρα με την νύχτα, εαν τις πιασεις και τις 2 στα χερια σου θα καταλάβεις αμέσως, εαν τις λυσεις δε η διαφορα στην τιμη θα σου φανει γελεια.βλητικα δεν θα σχολιάσω γιατί το κάθε όπλο είναι λαχείο.Σε όλους τους άλλους τομείς υπερέχει παντού η Μ1.Οσο για το αν είναι κατώτερη απο m2 άσε να το ξέρω εγώ που την έχω 3 χρόνια. Εσωτερικά έχει ότι και η Μ2 κλειστρο ,σκανδαλη, τσοκ crio είναι από την ίδια παρτίδα, εχει την υπερυψωμένη ριγα στη κάννη. Αρα τι μένει τα πλαστικά?Εάν γνωριζεις οτι τα πλαστικα ειναι κατώτερη ποιοτητα εμενα προσωπικα δεν με απασχολεί που και πάλι δεν έχω δει κάτι περίεργο. Αρα η μόνη διαφοροποίηση ειναιστο σχήμα τους.Οσο για την τιμή της που είναι φθηνότερη είναι γιατί είχαν στοκαρει πολλά κομμάτια για usa και τους έχουν μείνει αδιάθετα.Ελπιζω να βοήθησα
 
Είχα την 155 και την πούλησα και πήρα την Μ1 η διαφορά τους είναι η μέρα με την νύχτα, εαν τις πιασεις και τις 2 στα χερια σου θα καταλάβεις αμέσως, εαν τις λυσεις δε η διαφορα στην τιμη θα σου φανει γελεια.βλητικα δεν θα σχολιάσω γιατί το κάθε όπλο είναι λαχείο.Σε όλους τους άλλους τομείς υπερέχει παντού η Μ1.Οσο για το αν είναι κατώτερη απο m2 άσε να το ξέρω εγώ που την έχω 3 χρόνια. Εσωτερικά έχει ότι και η Μ2 κλειστρο ,σκανδαλη, τσοκ crio είναι από την ίδια παρτίδα, εχει την υπερυψωμένη ριγα στη κάννη. Αρα τι μένει τα πλαστικά?Εάν γνωριζεις οτι τα πλαστικα ειναι κατώτερη ποιοτητα εμενα προσωπικα δεν με απασχολεί που και πάλι δεν έχω δει κάτι περίεργο. Αρα η μόνη διαφοροποίηση ειναιστο σχήμα τους.Οσο για την τιμή της που είναι φθηνότερη είναι γιατί είχαν στοκαρει πολλά κομμάτια για usa και τους έχουν μείνει αδιάθετα.Ελπιζω να βοήθησα
Να συμπληρώσω ότι η benelli κυριαρχεί σε κυνήγια στην Αργεντινή με πολλές τουφεκιές καθημερινά.Για να κάνω και άνω - κάτω τη κουβέντα στα οικονομικά όπλα θα ήθελα να δω τι παίζει και το huglu renova . Αδράνεια , κώνοι ,διευρυμενοι αυλοί ,από εταιρεία που βγάζει καλουτσικα όπλα.Περιπου στα 600 ευρώ.
 
Είχα την 155 και την πούλησα και πήρα την Μ1 η διαφορά τους είναι η μέρα με την νύχτα, εαν τις πιασεις και τις 2 στα χερια σου θα καταλάβεις αμέσως, εαν τις λυσεις δε η διαφορα στην τιμη θα σου φανει γελεια.βλητικα δεν θα σχολιάσω γιατί το κάθε όπλο είναι λαχείο.Σε όλους τους άλλους τομείς υπερέχει παντού η Μ1.Οσο για το αν είναι κατώτερη απο m2 άσε να το ξέρω εγώ που την έχω 3 χρόνια. Εσωτερικά έχει ότι και η Μ2 κλειστρο ,σκανδαλη, τσοκ crio είναι από την ίδια παρτίδα, εχει την υπερυψωμένη ριγα στη κάννη. Αρα τι μένει τα πλαστικά?Εάν γνωριζεις οτι τα πλαστικα ειναι κατώτερη ποιοτητα εμενα προσωπικα δεν με απασχολεί που και πάλι δεν έχω δει κάτι περίεργο. Αρα η μόνη διαφοροποίηση ειναιστο σχήμα τους.Οσο για την τιμή της που είναι φθηνότερη είναι γιατί είχαν στοκαρει πολλά κομμάτια για usa και τους έχουν μείνει αδιάθετα.Ελπιζω να βοήθησα
Βεβαίως και βοήθησες και σε ευχαριστώ πολύ.
 
Να συμπληρώσω ότι η benelli κυριαρχεί σε κυνήγια στην Αργεντινή με πολλές τουφεκιές καθημερινά.Για να κάνω και άνω - κάτω τη κουβέντα στα οικονομικά όπλα θα ήθελα να δω τι παίζει και το huglu renova . Αδράνεια , κώνοι ,διευρυμενοι αυλοί ,από εταιρεία που βγάζει καλουτσικα όπλα.Περιπου στα 600 ευρώ.
Για τούρκικο Μμμμ....
 
Είχα την 155 και την πούλησα και πήρα την Μ1 η διαφορά τους είναι η μέρα με την νύχτα, εαν τις πιασεις και τις 2 στα χερια σου θα καταλάβεις αμέσως, εαν τις λυσεις δε η διαφορα στην τιμη θα σου φανει γελεια.βλητικα δεν θα σχολιάσω γιατί το κάθε όπλο είναι λαχείο.Σε όλους τους άλλους τομείς υπερέχει παντού η Μ1.Οσο για το αν είναι κατώτερη απο m2 άσε να το ξέρω εγώ που την έχω 3 χρόνια. Εσωτερικά έχει ότι και η Μ2 κλειστρο ,σκανδαλη, τσοκ crio είναι από την ίδια παρτίδα, εχει την υπερυψωμένη ριγα στη κάννη. Αρα τι μένει τα πλαστικά?Εάν γνωριζεις οτι τα πλαστικα ειναι κατώτερη ποιοτητα εμενα προσωπικα δεν με απασχολεί που και πάλι δεν έχω δει κάτι περίεργο. Αρα η μόνη διαφοροποίηση ειναιστο σχήμα τους.Οσο για την τιμή της που είναι φθηνότερη είναι γιατί είχαν στοκαρει πολλά κομμάτια για usa και τους έχουν μείνει αδιάθετα.Ελπιζω να βοήθησα
Συμφωνω πλιν του στοκαρισματος δεβτπνπιστευω απλα.κοβουν βασεις παλι για να πιασουν και την χαμηλοτερη κατηγορια αγορας
 
Συμφωνω πλιν του στοκαρισματος δεβτπνπιστευω απλα.κοβουν βασεις παλι για να πιασουν και την χαμηλοτερη κατηγορια αγορας
Εμένα μου το είπε ο Καλκαντζακος ότι υπολόγιζαν στην αμερικανική αγορά με αρχική τιμή 1200 ευρώ αλλά δεν περπάτησε και τα διέθεσαν Ευρώπη.Τωρα τα θέματα μάρκετινγκ τις κάθε εταιρίας δεν τα γνωρίζω πάντως και στο φινίρισμα και οπτικά είναι ανώτερη από την 350 που μου ξεφλουδιζει, αερίων μεν ξεφλουδιζει δε.
 
Καλημέρα σε όλους τουρκικό δεν θα έπαιρνα για δύο λόγους πρώτον δε χρηματοδοτω εχθρούς του τόπου δεύτερον δεν εχει Τράπεζα δοκιμών αναγνωρισμενη στα κυνηγετικά η Τουρκία απλά αντιγράφει άλλες μεγάλες εταιρίες ότι έκαναν οι κινέζοι σιγά σιγά βέβαια θα το κάνουν άριστα και ίσως καποια όπλα να είναι ήδη καλά αλλά θα βρίσκονται εκτός θέσης πάντα στη δική μου γκάμα και ας κάνουν και 100 € το ένα.
 
Έχω μια μπερναντελι βινσετ συνεργασια με τη ρεμινγτον ολοιδια με την ρεμ 1196 αλλα ειναι φτιαγμένη στη Τουρκία μετά απο πολλές τουφεκιές χωρίς ποτε να έχω ρίξει πάνω απο 36 γρ έκανε ρωγμη το ποτηράκι της κανης με αποτελεσμα άχρηστη η κάνη βέβαια εβαζα κανη απο ρεμινγτον επανω και κυνηγούσα αλλά το θεμα ειναι πως έπαθε ζημιά που δεν δικαιολογείται επουδενι και θα την ειχα πετάξει αλλα το κοντακι ειναι φτιαγμενο κυριολεκτικά προεκταση μου
 
Καλημέρα σε όλους τουρκικό δεν θα έπαιρνα για δύο λόγους πρώτον δε χρηματοδοτω εχθρούς του τόπου δεύτερον δεν εχει Τράπεζα δοκιμών αναγνωρισμενη στα κυνηγετικά η Τουρκία απλά αντιγράφει άλλες μεγάλες εταιρίες ότι έκαναν οι κινέζοι σιγά σιγά βέβαια θα το κάνουν άριστα και ίσως καποια όπλα να είναι ήδη καλά αλλά θα βρίσκονται εκτός θέσης πάντα στη δική μου γκάμα και ας κάνουν και 100 € το ένα.
Ίδια ιδεολογία έχω και εγώ χωρίς να σημαίνει ότι η huglu και η κάθε σοβαρή τούρκικη εταιρία δεν βγαζει καλά και αξιόπιστα οπλα.Αν θυμάσαι τα πρώτα ΧΙΟΥΝΤΑΙ τα βάφτισαν σκουνταει ,τώρα όμως?Οι Τούρκοι όσο και να μην το θέλουμε έχουν προχωρήσει πολύ ξεχάστε τις αλμαρ και τα συναφή,και μπράβο τους σου δίνουν οπλα αδράνειας η αερίων στο 500ρικο με ξύλα ανώτερα κωνους αυλους που τα βρίσκεις αλλού σε πολλαπλάσια χρήματα.Οι δικοί μας να τα βλέπουν που το μόνο που κατάφεραν είναι να κλείσουν κάθε τι που θα ανέπτυσε την χώρα στο εξωτερικό και φρόντισαν οι μισοί Έλληνες να ζουν με επιδοτήσεις . Και μην ξεχνάτε ότι σε λίγα χρόνια αυτά τα οπλα θα πωλούνται στην ίδια τιμή με τα άλλα ευρωπαϊκά η αμερικάνικα είτε μας αρέσει είτε όχι.YΓ Εάν το huglu λεγόταν benelu και έβγαινε Ιταλία θα το είχε αγοράσει και ο αδερφός μου και ας μην κυνηγάει.
 
Καλημέρα σε όλους τουρκικό δεν θα έπαιρνα για δύο λόγους πρώτον δε χρηματοδοτω εχθρούς του τόπου δεύτερον δεν εχει Τράπεζα δοκιμών αναγνωρισμενη στα κυνηγετικά η Τουρκία απλά αντιγράφει άλλες μεγάλες εταιρίες ότι έκαναν οι κινέζοι σιγά σιγά βέβαια θα το κάνουν άριστα και ίσως καποια όπλα να είναι ήδη καλά αλλά θα βρίσκονται εκτός θέσης πάντα στη δική μου γκάμα και ας κάνουν και 100 € το ένα.
Μπορείς να αγοράζεις γερμανικά , ιταλικά, ισπανικά καί ρωσικά ,των φίλων μας που εξοπλίζουν τι τουρκια για να μας κάνει μαγκιες.Οσο για το Βίνσεντ που δεν σου βγήκε καλό είναι σαν να σου πω ότι μην αγοράσεις άλφα Ρομέο γιατί πριν 15 χρόνια πήρα Φίατ και δεν μου βγήκε καλό.Παντως στο tube έχει ενδιαφέρουσες δοκιμές του renova .
 
Back
Top