Αγγλικό Σέττερ

Κάποια σκυλιά κάνουν αυτό.... άλλα τα πιάνει μεγαλύτερη μανία.....
Σε σεττερ που δεν έχει και ιδιαίτερη κλήση στο τριχωτό και χωρίς να είναι και ματωμένο σε γουρούνι όπως ο χομπίστας δεν πιστεύω ότι θα του γυρίσει σε νεύρο
 
Την άλλη φορά που τα φερμαρε στα έλατα και εριξα στον αέρα να γυρίσει τα πήγε από πίσω και τον έχασα αλλά ήταν κοπάδι τότε...
Αν εριχνα και το βαραγα με 8 διασποράς και δεν έπεφτε θα τον έκανε ζαμπόν η θα τον επερνε από πίσω και θα τον έχανα..
Αλλα αυτος παει κοντά στην φερμα πολύ και όταν μπήκε στα βάτα το στριμώξε..
Τωρα έγινε το κακό χεστα. Ήταν να μην γίνει.
Μην τα ξανακάνεις αυτά, τώρα μαρκαλιωνται τα αγριογούρουνα και είναι τα Πιο επικίνδυνα, μην το αφήνεις το σκυλί άμα τα καταλάβεις φώναξε το πισω και ποτέ μην τουφεκισεις, έπρεπε να τα κάνεις από νωρίς αυτά τώρα εποχή ζευγαρώματος έχουν χτυπηθεί πολλά σκυλιά. Περαστικά και να μην τον ζορισεις τώρα μέχρι το τέλος, πάει τώρα Του χρόνου να σας στε καλά.
 
Μην τα ξανακάνεις αυτά, τώρα μαρκαλιωνται τα αγριογούρουνα και είναι τα Πιο επικίνδυνα, μην το αφήνεις το σκυλί άμα τα καταλάβεις φώναξε το πισω και ποτέ μην τουφεκισεις, έπρεπε να τα κάνεις από νωρίς αυτά τώρα εποχή ζευγαρώματος έχουν χτυπηθεί πολλά σκυλιά. Περαστικά και να μην τον ζορισεις τώρα μέχρι το τέλος, πάει τώρα Του χρόνου να σας στε καλά.
Αλήθεια είναι και το Ποιντερ που είχα τέτοια ημερομηνία την έφαγε το 2018... βρομαγε ο καπρος
 
Με σωστη εκπαιδευση δεν πανε Θελει κολαρο με ηχο .Σφυριχτρα μετα ηχο και μετα τσιμπιμα .Εγω ετσι φτιαχνω τα κουρτσχααρ και δεν πανε Μια δυο τρεις μαθαινουν .Οταν φερμαρουν γουρουνι το καταλαβαινεις, ασε που βρωμαει ο τοπος .Εμενα τα φερμαρουν ,αλλα μολις σφυριξω ερχοντε στα ποδια μου .Αυτοι που λενε οτι τα σκυλια θελουν βασικη εκπαιδευση κατι ξερουν.Τα εξυπνα σκυλια με 2-3 φορες μαθαινουν .Μετα μονο σφυριχτρα Εγω χωρις σφυριχτρα δεν παω πουθενα
 
Τι ειναι το τουρνικε ;
Αιμοστατικος επίδεσμος για σταμάτημα της αιμορραγίας σε μαζική αιμορραγία..... είτε από πυροβολισμό ή άλλη αιτία..... γενικότερα και για να μη χαλάμε το νήμα..... πρέπει να έχουμε γνώσεις πρώτων βοηθειών είτε για εμάς και τους συγκυνηγους μας είτε για τα σκυλιά μας. Είναι ένα τεράστιο αντικείμενο το πλήρες φαρμακείο..... ένα άλλο πολύ απλό είναι μεβρανη τροφίμων......
 
Προχτές ο δικός μου κάπου έφαγε το αυτί του, έτρεχε ακατάπαυστα, ποδι, λαιμό, μπιμπερ κατακόκκινο, το έπλενα κάμποση ώρα σε ένα λαγκαδι και έτσι σταμάτησε!
Ειδικά το αυτί και στα σκυλιά και στους ανθρώπους είναι δύσκολο να σταματήσει η αιμορραγία. Χρειάζεται πίεση......
 
Ρε φιλε φερμαρε αυτος μπαίνω μέσα και έλεγα θα είναι μπεκάτσα... και βγαίνει από το γιατακι στα 3μ από μένα και φεύγει και λέω ευτυχώς...
Του λέω ελα και παει ποιο κάτω παλι φέρμα βάζω μονοβολα και βγαίνω από το πυκνό έλα έλα τελικά το φερμαρε μέσα σε κάτι βάτα και στο στριμωγμα του την έριξε άλλες φορές όταν φερμαρε και έτρεχε γύρω γύρω από το γουρούνι και έμενε και τον μάζευα... αλλα έφευγαν τα γουρούνια... αυτος το στριμώξε μέσα στα βάτα και του την έριξε.





common mexican boy names
Η ΜΑΓΑΡΑ τα αγριογουρουνα
Περαστικα κ καλη αναρωση να εχεις ο Χομπιστας ,επικυνδηνος μηνας ο Γεναρης με τα καπρια φουλ τετοστερονη
αφου δε σου ορμιξε κ σε σενα παλι καλα
 
Νικόλα κρίμα ρε φίλε έπεσε μπεκερελα......γα@@τα........ Προσωπικά για εμένα καλά κάνεις και δεν τα ντουφέκας. θεωρώ ότι αν το έκανες ο σκύλο σου σε βάθος χρόνου δεν πρόκειται να τι γλίτωνε με τίποτα όμως....
 
Back
Top