Αγγλικό Σέττερ

Φταίει και αυτος το φερμαρι και παει από πίσω σαν μαλακάς.
Κάθε μερα σχεδόν έβγαζα γουρούνια το τελευταίο καιρό και τα αρσενικα δεν παίζουν.
Πριν 1.5 μηνα μου φερμαρε η δικια μου σε σκιντα κ πουρναρι...ειδα στη φερμα πως ειχε σηκωσει τη χέτη της κ αμεσως το καταλαβα, επειτα το δίωξε λιγο επιφυλακτικα πιο μεσα, αλλα ενστικτοδος, της φωναξα κ αμεσως εγκατελειψε κ ηρθε πισω....ειναι να μη σου τυχη με δαυτα... 🤬
 
Δεν το πρόλαβες να του ρίξεις?
Ρε φιλε φερμαρε αυτος μπαίνω μέσα και έλεγα θα είναι μπεκάτσα... και βγαίνει από το γιατακι στα 3μ από μένα και φεύγει και λέω ευτυχώς...
Του λέω ελα και παει ποιο κάτω παλι φέρμα βάζω μονοβολα και βγαίνω από το πυκνό έλα έλα τελικά το φερμαρε μέσα σε κάτι βάτα και στο στριμωγμα του την έριξε άλλες φορές όταν φερμαρε και έτρεχε γύρω γύρω από το γουρούνι και έμενε και τον μάζευα... αλλα έφευγαν τα γουρούνια... αυτος το στριμώξε μέσα στα βάτα και του την έριξε.
 
Φταίει και αυτος το φερμαρι και παει από πίσω σαν μαλακάς.
Κάθε μερα σχεδόν έβγαζα γουρούνια το τελευταίο καιρό και τα αρσενικα δεν παίζουν.
Είσαι τυχερός..... πριν έξι εφτά χρόνια μου σκότωσε έτσι ένα καπρι μια σκύλα ποιντερ..... στο ίδιο σημείο την είχε χτυπήσει και την πάτησε κιόλας και έπαθε εσωτερική αιμορραγία...... μέσα σε 40 λεπτά και ενώ είχαμε σταματήσει την αιμορραγία έφυγε η σκύλα...... είχα φτάσει 200 μέτρα από κτηνιατρείο..... δεν την πρόλαβα.....
 
Ρε φιλε φερμαρε αυτος μπαίνω μέσα και έλεγα θα είναι μπεκάτσα... και βγαίνει από το γιατακι στα 3μ από μένα και φεύγει και λέω ευτυχώς...
Του λέω ελα και παει ποιο κάτω παλι φέρμα βάζω μονοβολα και βγαίνω από το πυκνό έλα έλα τελικά το φερμαρε μέσα σε κάτι βάτα και στο στριμωγμα του την έριξε άλλες φορές όταν φερμαρε και έτρεχε γύρω γύρω από το γουρούνι και έμενε καο τον μάζευα... αλλα έφευγαν τα γουρούνια... αυτος το στριμώξε μέσα στα βάτα και του την έριξε.
Το μπασταρδο γαμωτο...Κοίταξε στα 3 μέτρα με σκάγια στο κεφάλι το τεντωνες αν ήταν μέχρι 40 κιλά
 
Είσαι τυχερός..... πριν έξι εφτά χρόνια μου σκότωσε έτσι ένα καπρι μια σκύλα ποιντερ..... στο ίδιο σημείο την είχε χτυπήσει και την πάτησε κιόλας και έπαθε εσωτερική αιμορραγία...... μέσα σε 40 λεπτά και ενώ είχαμε σταματήσει την αιμορραγία έφυγε η σκύλα...... είχα φτάσει 200 μέτρα από κτηνιατρείο..... δεν την πρόλαβα.....
Ναι είναι επιβλαβή τα γουρούνια ρε είναι πολλά και παντού... το 2018 το Ποιντερ του έσκισε το θώρακα και φαινόταν ο πνεύμονας
 
Ρε φιλε φερμαρε αυτος μπαίνω μέσα και έλεγα θα είναι μπεκάτσα... και βγαίνει από το γιατακι στα 3μ από μένα και φεύγει και λέω ευτυχώς...
Του λέω ελα και παει ποιο κάτω παλι φέρμα βάζω μονοβολα και βγαίνω από το πυκνό έλα έλα τελικά το φερμαρε μέσα σε κάτι βάτα και στο στριμωγμα του την έριξε άλλες φορές όταν φερμαρε και έτρεχε γύρω γύρω από το γουρούνι και έμενε και τον μάζευα... αλλα έφευγαν τα γουρούνια... αυτος το στριμώξε μέσα στα βάτα και του την έριξε.
Έτσι κάνουν τα μεγάλα γουρούνια.... ειδικά στις φερμες που δε τα γαβγίζουν κιόλας δε φεύγουν.... πάνε παρακάτω και σταματάνε ή περιμένουν για να τα χτυπήσουν..... αυτό που είπα παραπάνω σκότωσε 14 σκυλιά μέχρι να πέσει.....2 τη μέρα που το σκότωσαν.... και ένα τραυματισμένο
 
Το μπασταρδο γαμωτο...Κοίταξε στα 3 μέτρα με σκάγια στο κεφάλι το τεντωνες αν ήταν μέχρι 40 κιλά
Μεγάλο ήταν το είδα καλά στο πλάι αλλά δεν ριχνω γιατί ότι ντουφεκας το κυνηγάει μετά
 
Αν του ριχνες μπορεί να έφευγε ή να έπεφτε..... μετά από το πρώτο σήκωμα δεν τον χτύπησε;
Την άλλη φορά που τα φερμαρε στα έλατα και εριξα στον αέρα να γυρίσει τα πήγε από πίσω και τον έχασα αλλά ήταν κοπάδι τότε...
Αν εριχνα και το βαραγα με 8 διασποράς και δεν έπεφτε θα τον έκανε ζαμπόν η θα τον επερνε από πίσω και θα τον έχανα..
Αλλα αυτος παει κοντά στην φερμα πολύ και όταν μπήκε στα βάτα το στριμώξε..
Τωρα έγινε το κακό χεστα. Ήταν να μην γίνει.
 
Τωρα έγινε το κακό χεστα. Ήταν να μην γίνει.
Ακριβώς όπως το είπες.... ευτυχώς δεν πήρε και σένα σβαρνα....... και σ'εμένα τη χτύπησε 10 μέτρα από μένα Οκτώβρη σε κυνήγι πέρδικας.... θα μπορούσε να χτυπήσει εμένα πέρασα δίπλα του
 
Ρε φίλε είχε βάθος πολύ... αλλα οχι κόκαλο και όργανο... τωρα μετά όταν πάει στο βουνό θα δείξει. Προς το παρόν αναρρώσει.
Καλή ανάρρωση να έχει
Αφού γλύτωσε τα χειρότερα(όργανα-κόκαλα)πάλι καλά
Λογικά από εδώ και πέρα θα φεύγει ή στην χειρότερη θα είναι πιό προσεκτικός
 
Back
Top