Άρβυλα ( Αγορά )

Καλημέρα
Ειδα και τα slope leather μηπως να τα προτιμήσω για τις πιο κρυες μερες του χειμώνα η θα ειμαι καλυμμένος και με τα gtx ;
αν θελεις ενα ανετο και παναλαφρο αρβυλο για περπατημα να παρεις αυτο που σου ειπα.δεν θα εχεις κανενα προβλημα ουτε σε κρυο ουτε σε δροσιες πουθενα.αν ειναι να ανεβεις σε χρηματα το κορυφαιο ολων ειναι το crispi lapponia.
 
αν θελεις ενα ανετο και παναλαφρο αρβυλο για περπατημα να παρεις αυτο που σου ειπα.δεν θα εχεις κανενα προβλημα ουτε σε κρυο ουτε σε δροσιες πουθενα.αν ειναι να ανεβεις σε χρηματα το κορυφαιο ολων ειναι το crispi lapponia.
Ησουν ξεκαθαρος σε ευχαριστω
 
Τα είχα και τα καταευχαριστήθηκα. ( Aku slope gtx)
Μου κράτησαν 4 χρόνια με πολύ σκληρή χρήση.
Μ` αυτά έκανα και το καθημερινό περπάτημά μου.
Τώρα όμως θέλω να πάω στα ... aku WINDER slope ... το περιφερειακό λάστιχο που έχουν είναι ο λόγος που θέλω να πάω σ` αυτά. Απ` την άλλη όμως το φοβάμαι λίγο,
μήπως με "χτυπήσουν" όπως τα CRISPI NEVADA που είχα πριν ... και μου σακάτεψαν τα νύχια από τα μεγάλα δάχτυλα. Τα μίσησα και τα πέταξα (τα δώρισα) κι ας ήταν κατακαίνουρια και πανάκριβα.
Θέλω τη γνώμη σας φίλοι μου. Εκτος απο το κυνήγι τα θέλω και για περπάτημα.
Καλοβλέπω και τα ... aku zenith ... kai ta maindl colorando.
Υπ` όψιν ότι έχω καλογυμνασμένα μεν, αλλά πολυ ευαίσθητα πόδια.
Μιχάλη τα aku WINDER slope τα έχω και εγώ .. ευχαριστημένος για την ώρα σε όλα τα επίπεδα αν και δεν τα εχω δουλέψει πολύ μιας που τα πήρα τον χειμώνα .
Στιβαρό παπούτσι .. νιώθεις οτι ειναι αρβυλο ... αν μιλάμε πάντα για όλο δέρμα και η χρήση δεν περιλαμβάνει σκληρή πέτρα τα Aku Zenith που λέει ο Αρις συγουρα θα εχουν ποιο "αθλητικό" πάτημα
Δες αν θες σε αυτά τα ποστ μου που εχα γράψει τισ εντυπώσεις μου
εδώ #678 και εδώ #708
 
Τα είχα και τα καταευχαριστήθηκα. ( Aku slope gtx)
Μου κράτησαν 4 χρόνια με πολύ σκληρή χρήση.
Μ` αυτά έκανα και το καθημερινό περπάτημά μου.
Τώρα όμως θέλω να πάω στα ... aku WINDER slope ... το περιφερειακό λάστιχο που έχουν είναι ο λόγος που θέλω να πάω σ` αυτά. Απ` την άλλη όμως το φοβάμαι λίγο,
μήπως με "χτυπήσουν" όπως τα CRISPI NEVADA που είχα πριν ... και μου σακάτεψαν τα νύχια από τα μεγάλα δάχτυλα. Τα μίσησα και τα πέταξα (τα δώρισα) κι ας ήταν κατακαίνουρια και πανάκριβα.
Θέλω τη γνώμη σας φίλοι μου. Εκτος απο το κυνήγι τα θέλω και για περπάτημα.
Καλοβλέπω και τα ... aku zenith ... kai ta maindl colorando.
Υπ` όψιν ότι έχω καλογυμνασμένα μεν, αλλά πολυ ευαίσθητα πόδια.
Αν τα θέλεις και για περπάτημα τα Colorado είναι σκληρα. Τα έχω 10 χρόνια σχεδόν αλλά τα φοράω μόνο σε βουνό και πέτρα όπου είναι αξεπέραστα.
 
Εκανα μια βολτα εχθες στο πανηγυρι οπου ξεκινησε εδω στην περιοχη μας και επεσε το ματι μου σε κατι μεταχειρισμενα μποτακια meindl island κατα κυριο λογο...παω κοντα τα κοιταω ρωταω για τιμη μου λεει το παλικαρι 30 ευρω εχουν αυτα και εχω και καποια με 40 αλλα ειναι πιο καινουρια απο αυτα μου λεει και μου επεσαν τα μαλλια...του λεω νουμερα εχεις και μου απανταει ναι,του λεω καλως αυριο θα ερθω να παρω...το αποτελεσμα?πηγα σημερα και πηρα 2 ζευγερια ενα για εμενα και ενα για τον πατερα μου το δικο μου το οποιο ειναι και αυτο στις φωτο ειναι πιστευω σε υπεραριστη κατασταση τα αλλα που πηρα ειναι λιγο ταλεποριμενα αλλα και αυτα πολυ καλα 5 λεπτα μεσα στο νερο δοκιμη και δεν εβαλαν καθολου μεχρι το αστραγαλο βουτιγμενα...πιστευω τετοιες ευκεριες δεν χανονται,πειτε μου και εσεις τη γνωμη σας,εδω λεω να παω να παρω και αλλο ενα ζευγαρι που εχει σε υπερασιστη κατασταση ετσι για καβατζα...






 
καλημέρα παίδες

λοιπόν σε καμία ώρα φεύγω για survival μοναστηράκι και έχω τις εξής επιλογές

AKU Conero
AKU Zenith GTX II

λίγο πολύ για τα δευτερα γνωρίζουμε τα έχουν αρκετοί εδώ μέσα και αυτά ηταν η πρώτη μου επιλογή,,,,για τα CONERO έχετε άποψη ;
 
Το πιο μαλακο απο τα δυο Παυλο.
Εγω θα κοιταγα και αυτο.
https://www.survival.gr/arvyla-aku-pilgrim-hl-brown-gore-tex

Τα Slope που ειχα στο παρελθον με απογοητευσαν.

Αυτα εδω τα AKU τα εχω λατρεψει.
ks-leicht-gtx-black_641-00-0007_1_full.jpg
 
Back
Top