Άρβυλα ( Αγορά )

Καλησπερα."Ζαχαρωνω'' αυτο τα αρβυλο της Grisport:https://www.must-dive.gr/must-hunt/υποδηση-and-αξεσουαρ/αρβυλα-ψηλα-4638/grisport-άρβυλο-ενισχυμένο-αδιάβροχο-καφέ-90127/?mfp=manufacturers[410,541]&sort=p.price&order=ASC&limit=100

Καμμια γνωμη?Εχετε κατι αλλο να προτεινετε μεχρι 80 ευρω?Υποψιν δεν κυνηγαω περδικα..Θα τα χρησιμοποιω σε ορτυκι,τσιχλα και μπεκατσα..
 
Καλησπερα."Ζαχαρωνω'' αυτο τα αρβυλο της Grisport:https://www.must-dive.gr/must-hunt/υποδηση-and-αξεσουαρ/αρβυλα-ψηλα-4638/grisport-άρβυλο-ενισχυμένο-αδιάβροχο-καφέ-90127/?mfp=manufacturers[410,541]&sort=p.price&order=ASC&limit=100

Καμμια γνωμη?Εχετε κατι αλλο να προτεινετε μεχρι 80 ευρω?Υποψιν δεν κυνηγαω περδικα..Θα τα χρησιμοποιω σε ορτυκι,τσιχλα και μπεκατσα..
Ωραιο φαινεται! Παρε το να μας πεις αν ειναι καλο .sarcastic.
 
κα
Καλησπερα."Ζαχαρωνω'' αυτο τα αρβυλο της Grisport:https://www.must-dive.gr/must-hunt/υποδηση-and-αξεσουαρ/αρβυλα-ψηλα-4638/grisport-άρβυλο-ενισχυμένο-αδιάβροχο-καφέ-90127/?mfp=manufacturers[410,541]&sort=p.price&order=ASC&limit=100

Καμμια γνωμη?Εχετε κατι αλλο να προτεινετε μεχρι 80 ευρω?Υποψιν δεν κυνηγαω περδικα..Θα τα χρησιμοποιω σε ορτυκι,τσιχλα και μπεκατσα..
καλό αλλά ιδρώνει κομματάκι το πόδι μετά από περπάτημα ;)
 
Παιδες αν εχει παρει καποιος το Lyttos Pizol η το Grisport 10303 ας μου πει την γνωμη του μεταξυ των δυο γιατι εχω μπερδευτει! Δεν με ενδιαφερει τοσο η στεγανοτητα οσο η αντοχη σε βραχο. Κυνηγαω πολυ σε πετρωδη μερη ! Δεν διαθετω πανω απο 100 ευρω και εχω καει απο Meindl κ.τ.λ. πανακριβα(παιρνω τις σολες στο χερι).
 
Δεν με ενοχλει πολυ αυτο..Να ειναι καλο και να κρατησει..Μην χρειαστω αλλα του χρονου;)
Θοδωρη να σε αποσχολησει ο ιδρψτας στο ποδι.
Μετα τον ιδρωτα ερχετε το παγωμα των δακτυλων και μετα ολου του ποδιου.....με οτι συνεπαγετε αυτο.....
Για σκεψου να εχεις ολοημερο κυνηγι μπροατα σου και να χρειαστει να περπατησεις για να φτασεις στο πρωινο καρτερι;;;;;
Πως θα βγει η υπολοιπη ημερα;;;;
 
Παιδες αν εχει παρει καποιος το Lyttos Pizol η το Grisport 10303 ας μου πει την γνωμη του μεταξυ των δυο γιατι εχω μπερδευτει! Δεν με ενδιαφερει τοσο η στεγανοτητα οσο η αντοχη σε βραχο. Κυνηγαω πολυ σε πετρωδη μερη ! Δεν διαθετω πανω απο 100 ευρω και εχω καει απο Meindl κ.τ.λ. πανακριβα(παιρνω τις σολες στο χερι).
Και γιατι φιλε μου δεν αλλαζεις μονο τις σολες;;;;;;
Και τα λυτος αν δεν κανω λαθος...βιμπραμ εχουν..
Ριξε μια ματια και στα σολομον.....
Εχουν ακουστει πολυ καλα λογια για την αντοχη τους στα βραχια...
 
Last edited:
Στα Meindl αλλαξα τις σολες κι εβαλα vibram αλλα κι αυτες ειναι ετοιμες να ανοιξουν! Αλλωστε για τα κυνηγια μεχρι και τελη Οκτωβριου χρειαζονται ελαφρια αρβυλα κι οχι τοσο ζεστα και σκληρα τυπου Μeindl! Εγω ρωτησα αν εχει παρει καποιος ενα απο τα δυο μοντελα που ανεφερα να μου πει τις εντυπωσεις του στο πρακτικο κυνηγι!
 
εχω καει απο Meindl κ.τ.λ. πανακριβα(παιρνω τις σολες στο χερι).
Ακόμα κλαίω τα 200 ευρώ που είχα αγοράσει και εγώ τα meindl. Ωραίο βαρύ παπούτσι αλλά πονάνε στην ενδιάμεση σόλα (σαν αφρολεξ που είναι). Μετά από ακινησία ή κάποιο χρόνο αυτό το υλικό χαλάει με αποτέλεσμα να ξεκολλανε οι σόλες σε όσο καλή κατάσταση και αν είναι. Από τότε αγοράζω μόνο από sportdirect carrimmor πληρως αδιάβροχα με 30-50 euro ανάλογα αν είναι σε προσφορά. Ελαφριά, άνετα, τσεκαρισμενα αδιάβροχα, και αν σε 2 σεζόν χαλάσουν καινούργια. Την τελευταία φορά που τα έβγαλε προσφορά 27 ευρώ πήρα 3 ζευγάρια.
 
http://gr.sportsdirect.com/karrimor-skido-mens-walking-boots-182179?colcode=18217905.
Νομίζω ότι είναι αυτά που έχω πάρει. Χωρίς πολλές ραφές για να αντέχουν και στα βράχια. Δεν είναι meindl στο πάτημα αλλά είναι extremely value for money. Έβγαιναν και τα ίδια με vibram σόλες αλλά εγώ δεν τις προτιμώ γιατί το χειμώνα γλυστρανε πολύ στα βρεγμένα βράχια.
 
Ακόμα κλαίω τα 200 ευρώ που είχα αγοράσει και εγώ τα meindl. Ωραίο βαρύ παπούτσι αλλά πονάνε στην ενδιάμεση σόλα (σαν αφρολεξ που είναι). Μετά από ακινησία ή κάποιο χρόνο αυτό το υλικό χαλάει με αποτέλεσμα να ξεκολλανε οι σόλες σε όσο καλή κατάσταση και αν είναι. Από τότε αγοράζω μόνο από sportdirect carrimmor πληρως αδιάβροχα με 30-50 euro ανάλογα αν είναι σε προσφορά. Ελαφριά, άνετα, τσεκαρισμενα αδιάβροχα, και αν σε 2 σεζόν χαλάσουν καινούργια. Την τελευταία φορά που τα έβγαλε προσφορά 27 ευρώ πήρα 3 ζευγάρια.
Πώς είναι τα karrimor στα νούμερα; Έχουν κανονική φόρμα ή θέλει κάνα νούμερο πανω-κατω;
 
Καλησπερα."Ζαχαρωνω'' αυτο τα αρβυλο της Grisport:https://www.must-dive.gr/must-hunt/υποδηση-and-αξεσουαρ/αρβυλα-ψηλα-4638/grisport-άρβυλο-ενισχυμένο-αδιάβροχο-καφέ-90127/?mfp=manufacturers[410,541]&sort=p.price&order=ASC&limit=100

Καμμια γνωμη?Εχετε κατι αλλο να προτεινετε μεχρι 80 ευρω?Υποψιν δεν κυνηγαω περδικα..Θα τα χρησιμοποιω σε ορτυκι,τσιχλα και μπεκατσα..
Τα πήρε ο πατέρας μου πέρυσι και τα δούλεψε όλο το χειμώνα στο γουρουνι έκανε πολυ περπάτημα και δεν χάλασαν ούτε σκίστηκαν πουθενά φαίνεται καλη και στιβαρή κατασκευή!!
 
Πώς είναι τα karrimor στα νούμερα; Έχουν κανονική φόρμα ή θέλει κάνα νούμερο πανω-κατω;
Ένα νούμερο περίπου κάτω από το αθλητικό...είχα φέρει από την Κύπρο ένα ζευγάρι....αξιόπιστο και βολικό για τα χρήματα του!
 
Back
Top