Άρβυλα ( Αγορά )

Καλησπερα σε ολους. Εχει καποιος να προτεινει καποιο μποτακι για περπατημα που να ειναι αδιαβροχο? Το μπατζετ ειναι περιορισμενο στα 80€ οποτε ξερω οτι δεν μπορω να παρω κατι απο το πανω ραφι...ευχαριστω εκ των προτερων!
 
εγω πηρα περυσι ενα ζευγαρι μποτακια στα 100 ευρω τα orizo made in itali και εχω μηνη ευχαριστημενως με vibram σολα gortej και πωλη ελαφρη,,,,πιστευω πως μα 100 150 ευρω βρησκης κατι καλο. τα εχη ο γκιουλεκας στην θεσσαλονικη μαλιστα σκεφτωμε να παρω ενα ζευγαρι ακωμη για την βωλτα τον χειμωνα
 
Καλησπερα σε ολους. Εχει καποιος να προτεινει καποιο μποτακι για περπατημα που να ειναι αδιαβροχο? Το μπατζετ ειναι περιορισμενο στα 80€ οποτε ξερω οτι δεν μπορω να παρω κατι απο το πανω ραφι...ευχαριστω εκ των προτερων!
Έχω δει τις τελευταίες μέρες τα karrimor σε πολύ χαμηλές τιμές στο woomie.gr. Έχω ψηθεί και εγώ για αρβυλο για περπάτημα. Ρίξε μια ματιά.
 
Δυστυχώς δεν τα εχω δει Βασίλη. Καλη τιμη εχουν. Πάντως πέρυσι ήμουν ανάμεσα σε κάποια aigle και lytos και πήρα τα δεύτερα. Καλά βγήκαν σαν αντοχη.
Τα lytos έχουν πολύ ελκυστική τιμή σε κάποια μοντέλα. Τα aigle είναι πιο γνωστή μάρκα για αυτό σκέφτηκα αυτά...
 
1 ζευγαρι lythos ειχα παρει περσι ελαφρι κ οικονομικο αλλα σε 2 μηνες ανοιξε ο πατος τον αλλαξα με αλλη σολα vibram πιο ανθεκτικη αλλα δεν επιαναν σωστα οι κολησεις (αλλη φολα αυτη) τα εφτιαξα 2 φορες κ τελικα τα πεταξα στην ακρη κ πειρα 1 ζευγαρι crispi τα οποια εχω ακομα αλλα δυσκολευομαι να φανταστω οτι θα βγαλουν ολοι την φετινη σεζον εχει αρχισει να ξεκολα περιμετρικα η σολα.
 
τελικα καταληγουμε στο οτι πληρωνης περνηςςςςς,,,,,αλα που να βρουμε και τα 300 ευρω για να λεμε οτι εχουμε ενα μποτακι σωστοοοο,,,,,,,,,ετσι βωλευωμαστε με 100 150 ευρω για κανα δυο χρονιες και αντε παλι απο την αρχηηηηη.hair..sarcastic.
 
Πέρσυ είχα πάρει ένα ζευγάρι karrimor από 80€ 50€ σε προσφορά για το κυνήγι αλλά και για το βουνό που πάω κάθε μέρα για μία ώρα περίπου.
Δεν με έβγαλαν ούτε χρόνο.
Άνοιξαν οι ραφές από πάνω και βγήκε η επένδυση.
Κακή ποιότητα.
Το μόνο καλό χαρακτηριστικό τους είναι η σόλα που είναι ότι καλύτερο έχω δει. Δεν γλυστράει ούτε σε στεγνό, ούτε σε βρεγμένο, ούτε σε πέτρες.
Αλλά μόνο με την σόλα δεν κάνεις κάτι!
 
1 ζευγαρι lythos ειχα παρει περσι ελαφρι κ οικονομικο αλλα σε 2 μηνες ανοιξε ο πατος τον αλλαξα με αλλη σολα vibram πιο ανθεκτικη αλλα δεν επιαναν σωστα οι κολησεις (αλλη φολα αυτη) τα εφτιαξα 2 φορες κ τελικα τα πεταξα στην ακρη κ πειρα 1 ζευγαρι crispi τα οποια εχω ακομα αλλα δυσκολευομαι να φανταστω οτι θα βγαλουν ολοι την φετινη σεζον εχει αρχισει να ξεκολα περιμετρικα η σολα.
Σάκη εγώ περπατάω σε χώμα και λάσπη με ελάχιστες εξόδους σε πέτρα. Τα crispi που είχα πάρει 220€ αντεξαν 13 χρόνια με χρησιμοποίηση μόνο στο κυνήγι. Πέρυσι χάλασε η αδιαβροχοποίηση τους και έβαζαν νερά στις λάσπες. Έκανα μια προσπάθεια με λίπος φώκιας αλλά δεν. Σημειωτέων δεν τα είχα φροντίσει ποτέ αυτά τα χρόνια. Μακάρι να μπορούσα να διαθέσω τα ίδια χρήματα και να πάρω τα ίδια πάλι!
 
τελικα καταληγουμε στο οτι πληρωνης περνηςςςςς,,,,,αλα που να βρουμε και τα 300 ευρω για να λεμε οτι εχουμε ενα μποτακι σωστοοοο,,,,,,,,,ετσι βωλευωμαστε με 100 150 ευρω για κανα δυο χρονιες και αντε παλι απο την αρχηηηηη.hair..sarcastic.
το δικο μου συμπερασμα για τα παπουτσια ειναι 1 ελφρυ και οικονομικο να βγαλει μια σεζον και την επομενη καινουριο και τα πιο ακριβα να παρεις αν περπατας πολλη ο πατος θα λιωση
 
13 χρονια !!!!!! μπραβο. Βασιλη ειναι να σου κατση το ζευγαρι εχω παρει aigle και τα ειχα καταφχαριστηθει 3 χρονια μεχρι που ελιωσαν και meindl και low apline που δεν αντεξαν ουτε 6 μηνες
Ναι Σακη οταν εκλεισα τα 18 πηγα με τον πατερα μου και τον αδερφο μου να παρουμε τα πρωτα μας οπλα. Μαζι πηρα και αυτο το ζευγαρι. Ολα μου τα κυνηγια τρυγονια ορτυκια και τσιχλες με αυτα τα εκανα. Τα τελευταια χρονια χρησιμοποιω και γαλοτσες καποιες μερες. Ελπιζω να βγουν καλα τα νεα μποτακια :)
 
Μην ξεχνάμε όμως και το θέμα άνεσης, τι να κάνω ένα αρβυλο που δεν χαλάει, δε μπάζει και θα βγάλει χρόνια αν μετά από μια ώρα περπάτημα νιώθεις τα πόδια σου 100 κιλά, άσε το πρήξιμο και τις κράμπες στις γάμπες.
Παπουτσι που το βγαζεις κ γελουν τα ποδια σου .sarcastic..sarcastic. δεν κανει για κυνηγι οσο καλο κ αν ειναι, ειδικα τα μοντελα που δεχονται καρμπον τα ορηβατικα καρφια δηλαδη ειναι ανυποφορα
 
Back
Top