Άρβυλα ( Αγορά )

εγώ δεν κρατήθηκα..... .sarcastic.
τελικά με την λογική "εκδρομικό- κυνηγητικό " επελεξα το aku slope-plus-gtx-olive
και μάλιστα σήμερα πρώτη μέρα τεστ σε ασταμάτητη βροχή και 3 ώρες περπατητό σε βρεγμένα χόρτα και λάση..
οι εντυπώσεις πολύ θετικές .. άνετο , αν και πρώτη μέρα που το φορούσα, σταθερό, και ούτε υποψία υγρασίας ..

Το μονό που με "τρώει" λίγο ειναι οτι θα προτιμούσα την έκδοση με το "ξυρισμένο" δέρμα αλλα δεν ειχε την ίδια έκπτωση .. μας έφαγε η μαύρη Παρασκευή ΧΑΧΑΧΑ
*φαντάζομαι οτι το λείο δέρμα θα ειχε καλύτερη αντοχή στο νερό .. ή δεν παίζει ρόλο?

загрузить картинку на сайт
upload
залить картинку на форум
Πατριώτ καλοφόρετο,
Να υποψιαστώ ότι η βιασύνη προδίδει το ότι ετοιμάζεσαι για κάπου ; .my man. ΒΔ ας πούμε ;
 
Καλησπέρα στην παρέα! Μόλις πριν δύο μέρες ανέβασα το συγκεκριμένο βίντεο στο youtube, συγκρίνοντας στρατιωτικές αρβύλες (συγκεκριμένα του αγγλικού στρατού) με τα λεγόμενα tactical boots, κοινώς μπότες υπηρεσιακές για όλες τις χρήσεις. Αυτό που έχω να πω είναι ότι είχα πολλά χρόνια να βάλω στρατιωτικά άρβυλα και εντυπωσιάστηκα. Στην αρχή πολύ ζόρικα μέχρι να στρώσουν, αλλά με πολύ άνετο αποσπώμενο πάτο. Τα πήρα μόλις 30 λίρες, επειδή είχαν ένα μικρό σημάδι στο δέρμα, αλλά είναι του κουτιού. Εντυπωσιάστηκα γιατί πρόκειται για πραγματικό εργαλείο που αποκλείεται να αφήσει ασυγκίνητους λάτρεις των εκτός δρόμου περιπετειών. Εντελώς αδιάβροχα μέχρι την κορυφή, προστασία σε δάχτυλα και φτέρνα, απίστευτα γερό δέρμα, γρήγορο σύστημα στα κορδόνια, πολύ γερά eyelets και καλό γράπωμα στις εκτός δρόμου επιφάνειες. Παλιάς κοπής πατούμενο, αλλά δείχνει πραγματικά αθάνατο. Επίσης βαρύ. Όμως τόσο φθηνό και γεροδεμένο που δεν ξέρω αν συμφέρει να κοιτάζουμε σε πανάκριβες αγορές, ειδικά τώρα στις μέρες της κρίσης. Σκοπεύω πάντως αργότερα να τεστάρω και γνήσια hiking boots με τα συγκεκριμένα, σε άλλο βίντεο, για να δούμε τα συν και τα πλην του καθενός. Πάντως αν κάποιος σκοπεύει να προβεί σε αγορά των συγκεκριμένων μέσω ίντερνετ, να προσέξει γιατί κυκλοφορούν κινέζικες απομιμήσεις σε πολύ δελεαστικές τιμές. Όποιος έχει κάποια απορία σχετικά με το αν είναι γνήσια ή όχι αυτά που θέλει, ας με ρωτήσει. Μπορώ να διακρίνω τις διαφορές του γνήσιου από την απομίμηση από μία φωτογραφία.

 
Όταν αναλαμβάνει ο Μάκης την τιμή αγοράς, τον τρόπο πληρωμής, αλλά και τον τρόπο και το κόστος αποστολής, το προϊόν από Αθήνα είναι εδώ σε 19 ώρες με το πιο οικονομικό αποτέλεσμα!
Μάκη για ακόμη μια φορά θέλω να σε ευχαριστήσω για το ενδιαφέρον, τον χρόνο και τον κόπο σου! Να είσαι καλά φίλε! .RESPECT.




image hosting no registration
Το προηγούμενο Σ/Κ φορέθηκαν πρώτη φορά και σήμερα ήταν η τρίτη. Πρώτε εντυπώσεις θετικότατες. Καταρχήν η αίσθηση όταν μπαίνει το πόδι μέσα είναι ότι το παπούτσι αγκαλιάζει όλο το πόδι και το πέλμα νοιώθεις ότι βρίσκει την ιδανική θέση. Δοκιμάστηκαν σε βρεγμένη πέτρα με απόλυτη σταθερότητα (δίνω μεγάλη βαρύτητα σ΄αυτό), πέρασα ποταμάκια χωρίς να διαπεράσει στο πόδι ίχνος νερού, σταθερά στο χιόνι, ολισθηρά όπως αναμενόταν στον πάγο και μετά από τη λάσπη μου έκανε εντύπωση η άμεση αποβολή της από τη σόλα. Μάκη σ΄ευχαριστώ που μου τα πρότεινες και κανόνισες να φτάσουν στα .... πόδια μου! .shake hands.
 
Back
Top