Άρβυλα ( Αγορά )

τα ίδια πάθανε και τα δικά μου, σε ποιόν μάστορα να τα στείλω για σόλες;
έχετε να προτείνετε κάποιον;
Σημερα τα πήγα στον Αγάπιο και θα περιμένω να μου πει αν θα χρειαστεί και η περιφερική κάλυψη αλλαγή η μόνο οι σόλες , αλλά πρέπει πρώτα να τις ξηλώσει.
 
εχω τα Himalaya 15 χρονια , με αλλαγη σολας στα 8. Τα πηρα τοτε που κυνηγουσα περδικα. Κορυφαιας ποιοτητας , βαρυ , δυσκαμπτο, αλλα πολυ ευχαριστο παρολα αυτα στη χρηση. Τα B/C ειναι με δυσκαμπτη σολα και μονο σε δυσκολα κυνηγια περδικας μπορω να τα φανταστω στην Ελλαδα. Οπως το super alp aku που ειχες , ειναι με σολα για μεγαλα φορτια ωμου και για μερες πορεια (ορειβασια). ΕΤσι ειναι και το νεο Island. Μετα απο 40 χρονια στα βουνα , θεωρω τα αρβυλα Β , την καλυτερη επιλογη για ολα τα κυνηγια στην Ελλαδα.
Αν πaς sτο island ,μπορεις να δεις το himalaya που το βρησκεις στα 285 με ψαξιμο. Απο την αλλη το island αυτο ειναι το καινουργιο επαιτιακο για τα 1.000.000 κομματια , και ΣΙΓΟΥΡΑ θα ειναι ΦΡΕΣΚΟ, να μην σου μεινουν οι σολες μετα απο 3 χρονια
Ευχαριστώ πολύ.
Η αλήθεια είναι ότι δεν κάνω πολύ απαιτητικά κυνήγια αλλά μου αρέσει να έχω καλό εξοπλισμό ο οποίος θεωρώ ότι σε ανταμείβει... Επίσης αν είναι στην ίδια κατηγορία με τα aku αυτά δεν με είχαν κουράσει καθόλου..ηταν εξαιρετικά χωρίς ίχνος υγρασίας και ξεκούραστα στο περπάτημα... Λέω να το κάνω το έξοδο και ελπίζω να βγουν καλά..
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
Καλές εξόδους σ ρόλους με ασφάλεια το μόνιμο μου άγχος όταν βγαίνω γιατί μας περιμένουν αγαπημένα πρόσωπα.
 
Στα κλέψανε ή στα έφαγε ο σκυλος;
Δεν το έχω Αλλά μου αρέσει.
Στέλιο μάλλον τα πέταξε η μάνα μου η κάποιος άλλος όταν καθάριζαν το σπίτι...
Είχα καιρό να κατέβω στο χωριό και πήγα ένα μονοήμερο να ξεσκασω έφαγα το τόπο να τα βρω τίποτα ρε μάνα της λέω έλεος τα παπούτσια που τα έβαλες τρέλα βγήκα για μπεκατσα με κάτι nike υφασμάτινα έσπασα τα πόδια μου.... Τώρα πρέπει να τα αντικαταστήσω....
Καλοφόρετα και τα δικά σου. Καλές εξόδους
 
Στέλιο μάλλον τα πέταξε η μάνα μου η κάποιος άλλος όταν καθάριζαν το σπίτι...
Είχα καιρό να κατέβω στο χωριό και πήγα ένα μονοήμερο να ξεσκασω έφαγα το τόπο να τα βρω τίποτα ρε μάνα της λέω έλεος τα παπούτσια που τα έβαλες τρέλα βγήκα για μπεκατσα με κάτι nike υφασμάτινα έσπασα τα πόδια μου.... Τώρα πρέπει να τα αντικαταστήσω....
Καλοφόρετα και τα δικά σου. Καλές εξόδους
Να σαι καλά.
Βάλε τους να σου πληρώσουν τα καινούργια.

Χαχαχα
 
Προσεχε μην τα (ξεχάσεις) σαν και μένα .Καλοφορετα!!
Μπα....Δεν παίζει...διότι το αργότερο του χρόνου θα έχουν παραδώσει πνεύμα τα άλλα.
Και δεν θα του αλλάξω σολα δεύτερη φορά.
Διότι θα θέλουν και το περιφερειακό λάστιχο και κάπου εκεί δεν αξίζει τον κόπο Διότι δεν μπαίνει το λάστιχο όπως το εργοστάσιο.
 
Σημερα τα πήγα στον Αγάπιο και θα περιμένω να μου πει αν θα χρειαστεί και η περιφερική κάλυψη αλλαγή η μόνο οι σόλες , αλλά πρέπει πρώτα να τις ξηλώσει.
Μόνο σόλες θέλουν φίλε.
Όταν φτάσει να θέλει περιφερειακό λάστιχο πέταξε τα και πάρε αλλά.
ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΕΙΝΑΙ ΟΚ.
 
Μόλις παρέλαβα.
Είναι το fitwell jek.
Το πήρα 189 ευρώ με μπλακ φραιντει.

31 ευρώ το κέρδος της προσφοράς.
View attachment 36385

Καλορίζικα Στέλιο. Για γράψε αν θέλεις εντυπώσεις από το συγκεκριμένο. Σκληρό μαλακό κτλ ? Λογικά πρέπει να είναι πολύ ελαφρύ
 
Καλορίζικα Στέλιο. Για γράψε αν θέλεις εντυπώσεις από το συγκεκριμένο. Σκληρό μαλακό κτλ ? Λογικά πρέπει να είναι πολύ ελαφρύ
Τώρα που είναι καινούργιο είναι σκληρό.
Ελαφρύ δείχνει.

Εντυπώσεις όταν το χρησιμοποιήσω και όταν στρώσει.
Και αργότερα λεπτομέριες για την αντοχή του κτλ...
 
Κάποιος φίλος τα πήρε πριν λίγες μέρες.
Του είπα πως βιάστηκε.
Ντάξει το ποσό της έκπτωσης δεν είναι μεγάλο.
Είναι 30ευρώ αλλά ήταν κοντά στο να επωφεληθεί από την προσφορά.
Και ακόμα δεν μου ήρθαν σκέψου
 
Μόνο σόλες θέλουν φίλε.
Όταν φτάσει να θέλει περιφερειακό λάστιχο πέταξε τα και πάρε αλλά.
ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΕΙΝΑΙ ΟΚ.
Μακάρι , πάντως το περιφερειακό λάστιχο είναι 20ευρω ,αλλά ότι δεν μπαίνει οπως στο εργοστάσιο μάλλον έχεις δίκιο .Όταν άλλαξα σόλες-λαστιχο στα lowa tibet τό λάστιχο ήταν λιγότερο σε ύψος ,παρόλα αυτά κράτησαν .
 
Μακάρι , πάντως το περιφερειακό λάστιχο είναι 20ευρω ,αλλά ότι δεν μπαίνει οπως στο εργοστάσιο μάλλον έχεις δίκιο .Όταν άλλαξα σόλες-λαστιχο στα lowa tibet τό λάστιχο ήταν λιγότερο σε ύψος ,παρόλα αυτά κράτησαν .
Εγώ όσες φορές άλλαξα λάστιχο δεν κράτησε.
Ξεκολαει.
Ίσως φταίει και ο μάστορας.
 
Το μαγαζί που τα πουλάει είναι 10 λεπτά απ το σπίτι μου.
Οπότε πήγα και τα πήρα μόνος μου.
220ευρώ τα πήρες εσυ;
Ναι άσε αν ήταν να αργήσουν τόσο θα τα έπαιρνα τώρα που τα έχει τόσο
Εγώ τα βιαζομουν έχασε 2 ΣΚ ο Πατέρας από τα γουρούνια γιατί τα περίμενε....
 
Ναι άσε αν ήταν να αργήσουν τόσο θα τα έπαιρνα τώρα που τα έχει τόσο
Εγώ τα βιαζομουν έχασε 2 ΣΚ ο Πατέρας από τα γουρούνια γιατί τα περίμενε....
Κατάλαβα.
Είναι πολύ σκληρά στην αρχή.
Θέλουν αρκετές βόλτες για να στρώσουν.

Να το πεις του πατέρα σου μην απογοητευτεί φορώντας τα για πρώτη φορά.
 
Καλημέρα σε όλους ξεμειναμε από αρβύλα ο λόγος είναι για γέλια αλλά τέλος πάντων...
Είχα τα superb alp aku 3 χρόνια απόλυτα ευχαριστημένος αλλά τώρα λέω να τα σκάσω και να πάω να πάρω το παρακάτω.. Το έχει κανείς να μας πει?
Ευχαριστώ https://www.jumpout.gr/gr/el/products/oreivatikes-mpotes-island-mfs-active-rock-2929-76?gclid=CjwKCAiAnO2MBhApEiwA8q0HYXWMHlBd40yDsk2wIqhKSXbFFrl-UjW3t531AqsMfiAHAMnVNRbQFRoC7-IQAvD_Bwτ
Τα έχω ήδη δύο χρόνια και πάμε στην τρίτη σεζόν... Είναι ακριβώς αυτό που λένε... βράχος.... λίγο βαρύ αλλά άκαμπτο και σταθερό σαν τανκς..... φυσικά αυτό είναι αναμενόμενο λόγω του ότι είναιB/C... Χθες συγκεκριμένα με αυτά σε μπεκατσοκυνηγι.....Screenshot_2021-11-21-22-15-07-264_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
 
Back
Top