Άρβυλα ( Αγορά )

View attachment 36331View attachment 36332View attachment 36333Οταν τα έχεις πάνω από δέκα χρόνια, αλλά τα έχεις φορέσει το πολύ δέκα φορές αυτά παθαίνεις ακόμα και αν είναι meindl vakuum , γι'αυτό πιείτε τους το αίμα αλλιώς θα χαλάσουν από την αχρησία.
Ακριβώς τα ίδια παθανε και ένα ζευγάρι meindl burma που ειχα
 
Τα Vakum έχουν γενικά πρόβλημα με τις σόλες
Έχω αλλάξει δύο χωρίς κανένα πρόβλημα.
Μάλιστα στο ενα άλλαξα και δύο σόλες.
Μου κάνει εντύπωση το αρβυλο του φίλου που χάλασε.
Βέβαια 10 χρόνια είναι πολλά.
 
View attachment 36331View attachment 36332View attachment 36333Οταν τα έχεις πάνω από δέκα χρόνια, αλλά τα έχεις φορέσει το πολύ δέκα φορές αυτά παθαίνεις ακόμα και αν είναι meindl vakuum , γι'αυτό πιείτε τους το αίμα αλλιώς θα χαλάσουν από την αχρησία.
Κρίμα Παναγιώτη γιατί φαίνονται πραγματικά άθικτα
 
View attachment 36331View attachment 36332View attachment 36333Οταν τα έχεις πάνω από δέκα χρόνια, αλλά τα έχεις φορέσει το πολύ δέκα φορές αυτά παθαίνεις ακόμα και αν είναι meindl vakuum , γι'αυτό πιείτε τους το αίμα αλλιώς θα χαλάσουν από την αχρησία.
Άλλαξε τις σόλες θα σε πάνε άλλα 10 χρόνια....
 
Άλλαξε τις σόλες θα σε πάνε άλλα 10 χρόνια....
Έτσι θα γίνει ,θα αλλαχθούν οι σόλες και θα τα φοράω πιο συχνά .Όταν τα αγόρασα ,είχα βολευτει πολύ τα lowa tibet στα οποία τους είχα αλλάξει και σόλες και συνέχισα να τα φοράω και έτσι έμειναν στην άκρη τα meindl.
 
Τα valdres τα έχει φίλος, πολύ καλό αρβυλο αλλά λιγάκι βαρυ και δύσκαμπτο.. ωστόσο πολύ στιβαρό
Τα εχω τριτη χρονια ,Πολυ καλο για περδικα και στη μπεκατσα αυτα φοραω Δεν ειναι βαρυ Σιγουρα θα με βγαλει αλλον ενα χρονο,Αν χαλασουν θα ξαναπαρω
 
Ρε παιδια εχω τα lytos pizol 2-15 κ παρατηρησα μετα απο δυο χρονια αποχης απο κυνηγι ενω γατζωναν κ ουτε γλυστρουσα σε βραχια κ ας ηταν βρεγμενα τωρα γλυστραω πολυ ευκολα...Κ δεν ειναι πολυ περπατημενα γενικα...Τι φταιει?Απο κατω ειναι σαν καινουρια η σολα
 
Last edited:
View attachment 36331View attachment 36332View attachment 36333Οταν τα έχεις πάνω από δέκα χρόνια, αλλά τα έχεις φορέσει το πολύ δέκα φορές αυτά παθαίνεις ακόμα και αν είναι meindl vakuum , γι'αυτό πιείτε τους το αίμα αλλιώς θα χαλάσουν από την αχρησία.
τα ίδια πάθανε και τα δικά μου, σε ποιόν μάστορα να τα στείλω για σόλες;
έχετε να προτείνετε κάποιον;
 
Κάποιος φίλος τα πήρε πριν λίγες μέρες.
Του είπα πως βιάστηκε.
Ντάξει το ποσό της έκπτωσης δεν είναι μεγάλο.
Είναι 30ευρώ αλλά ήταν κοντά στο να επωφεληθεί από την προσφορά.
 
Καλημέρα σε όλους ξεμειναμε από αρβύλα ο λόγος είναι για γέλια αλλά τέλος πάντων...
Είχα τα superb alp aku 3 χρόνια απόλυτα ευχαριστημένος αλλά τώρα λέω να τα σκάσω και να πάω να πάρω το παρακάτω.. Το έχει κανείς να μας πει?
Ευχαριστώ https://www.jumpout.gr/gr/el/produc...bFFrl-UjW3t531AqsMfiAHAMnVNRbQFRoC7-IQAvD_BwE
 
Καλημέρα σε όλους ξεμειναμε από αρβύλα ο λόγος είναι για γέλια αλλά τέλος πάντων...
Είχα τα superb alp aku 3 χρόνια απόλυτα ευχαριστημένος αλλά τώρα λέω να τα σκάσω και να πάω να πάρω το παρακάτω.. Το έχει κανείς να μας πει?
Ευχαριστώ https://www.jumpout.gr/gr/el/produc...bFFrl-UjW3t531AqsMfiAHAMnVNRbQFRoC7-IQAvD_BwE
Στα κλέψανε ή στα έφαγε ο σκυλος;
Δεν το έχω Αλλά μου αρέσει.
 
Καλημέρα σε όλους ξεμειναμε από αρβύλα ο λόγος είναι για γέλια αλλά τέλος πάντων...
Είχα τα superb alp aku 3 χρόνια απόλυτα ευχαριστημένος αλλά τώρα λέω να τα σκάσω και να πάω να πάρω το παρακάτω.. Το έχει κανείς να μας πει?
Ευχαριστώ https://www.jumpout.gr/gr/el/produc...bFFrl-UjW3t531AqsMfiAHAMnVNRbQFRoC7-IQAvD_BwE
εχω τα Himalaya 15 χρονια , με αλλαγη σολας στα 8. Τα πηρα τοτε που κυνηγουσα περδικα. Κορυφαιας ποιοτητας , βαρυ , δυσκαμπτο, αλλα πολυ ευχαριστο παρολα αυτα στη χρηση. Τα B/C ειναι με δυσκαμπτη σολα και μονο σε δυσκολα κυνηγια περδικας μπορω να τα φανταστω στην Ελλαδα. Οπως το super alp aku που ειχες , ειναι με σολα για μεγαλα φορτια ωμου και για μερες πορεια (ορειβασια). ΕΤσι ειναι και το νεο Island. Μετα απο 40 χρονια στα βουνα , θεωρω τα αρβυλα Β , την καλυτερη επιλογη για ολα τα κυνηγια στην Ελλαδα.
Αν πaς sτο island ,μπορεις να δεις το himalaya που το βρησκεις στα 285 με ψαξιμο. Απο την αλλη το island αυτο ειναι το καινουργιο επαιτιακο για τα 1.000.000 κομματια , και ΣΙΓΟΥΡΑ θα ειναι ΦΡΕΣΚΟ, να μην σου μεινουν οι σολες μετα απο 3 χρονια
 
Back
Top