καλησπερα..!! Ειμαι ο Σπυρος...εχω ενα fx indy bullpup 6.35 και μια καραμπινα saiga 410..μου αρεσει να φτιαχνω βιντεο και να κανω πειραματα με αυτα..!! Ελατε να βαλουμε τα βιντεο μας εδω και να μιλησουμε για αυτα...ευχαριστω..!!
 
Βάλτο σε προτεραιότητα, ειδικά όταν δοκιμάζεις βολές σε ελαστικές επιφάνειες. Το κόστος είναι πολύ μικρό, ακόμα και 10€ . Ένα ενδιαφέρον project που θα μπορούσες να δουλέψεις είναι η διάτρηση σε βαλιστικό jel. Μπορείς να φτιάξεις το δικό σου σχετικά εύκολα, υπάρχουν τρόποι στο διαδίκτυο, το έχω κάνει και γω !
 
Σπυρο τα πειραματα σου ειναι πολυ ενδιαφεροντα, δεν ασχολουμαι καθολου με αεροβολα για να ειμαι ειλικρινης κ δεν εχω αποψη, ωστοσο τα παρακολουθω με ενδιαφερον... Επειδη εχεις πολλα κ προκειμενου να μην ειναι διασπαρτα σε πολλες ενοτητες του φορουμ κ χανονται, μπορεις να μας τα παρουσιαζεις μεσα απο αυτο το θεμα....shake hands. Ωστοσο αν θες γραφε κ μερικα σχολια για το πειραμα σου καθε φορα, ξερω οτι υπαρχουν κ στο βιντεο βεβαια, για να τα καταλαβαινουμε καλυτερα... ;)
Παρε ενα ζευγαρι αντιβαλλιστικα γυαλια, υπαρχουν κ πολυ οικονομικα αχρειαστα να ειναι...
 
Βάλτο σε προτεραιότητα, ειδικά όταν δοκιμάζεις βολές σε ελαστικές επιφάνειες. Το κόστος είναι πολύ μικρό, ακόμα και 10€ . Ένα ενδιαφέρον project που θα μπορούσες να δουλέψεις είναι η διάτρηση σε βαλιστικό jel. Μπορείς να φτιάξεις το δικό σου σχετικά εύκολα, υπάρχουν τρόποι στο διαδίκτυο, το έχω κάνει και γω !
Σοβαρα?? ειναι ευκολο δλδ; Θα προσπαθησω να το δω...αν καταφερω να φτιαξω..!! Ευχαριστω για την ιδεα..!!
 
Σπυρο τα πειραματα σου ειναι πολυ ενδιαφεροντα, δεν ασχολουμαι καθολου με αεροβολα για να ειμαι ειλικρινης κ δεν εχω αποψη, ωστοσο τα παρακολουθω με ενδιαφερον... Επειδη εχεις πολλα κ προκειμενου να μην ειναι διασπαρτα σε πολλες ενοτητες του φορουμ κ χανονται, μπορεις να μας τα παρουσιαζεις μεσα απο αυτο το θεμα....shake hands. Ωστοσο αν θες γραφε κ μερικα σχολια για το πειραμα σου καθε φορα, ξερω οτι υπαρχουν κ στο βιντεο βεβαια, για να τα καταλαβαινουμε καλυτερα... ;)
Παρε ενα ζευγαρι αντιβαλλιστικα γυαλια, υπαρχουν κ πολυ οικονομικα αχρειαστα να ειναι...

Ευχαριστω πολυ Αρη...μονο εδω θα βαζω τα βιντεακια μου και θα αρχισω να γραφω και λεπτομερειες...ευχαριστω..!
 
Σπύρο, θα ήθελα να σε ρωτήσω την γνώμη σου για κάτι επειδή τελευταία ασχολήθηκα με την επισκευή ενός αεροβόλου. Πόσο μπορεί να επιρεάσει την ταχύτητα και την ευθοβολία ένα σφαιράκι από ένα άλλο; Δεν ξέρω αν έχει σημασία αλλά αναφέρομαι σε 0.22 δηλαδή 5,5 χιλιοστά.
 
Καλησπερα..!! Καθε αεροβολο ακομα και αν ειναι της ιδιας εταιρειας η ακομα και το ιδιο μοντελο μπορει να του "ταιριαζει" διαφορετικο σφαιρακι...το καλυτερο που εχει να κανει καποιος ειναι να δοκιμασει διαφορα σφαιρακια μεχρι να βρει το καλυτερο για το οπλο του..αν το οπλο του ειναι δυνατο..(π.χ προσυμπιεσμενο) καλο θα ηταν να δοκιμασει και πιο βαρια σφαιρακια, αν τα σφαιρακια ειναι πολυ ελαφρια και το οπλο πολυ δυνατο η ταχυτητα αυξανεται πολυ με αποτελεσμα το σφαιρακι να μην μπορει να μεινει σταθερο σε αυτες τις ταχυτητες και να χανει σε ευθυβολια..! Οποτε ναι μπορει να επηρεαζει παρα πολυ πιο σφαιρακι θα διαλεξεις για το οπλο σου...ελπιζω να σε βοηθησα λιγο..!!
 
Γεια σου Σπυρο!
Πολυ ενδιαφεροντα τα βιντεο με τους πειραματισμους σου!
Εχω και εγω ενα HW100S 0,22 το οποιο εχω ερωτευτει!!!!

Εχεις δικιο για τα σφαιρακια, μονο με συνεχεις δοκιμες θα καταφερεις Γιωργο να βρεις το ιδανικο για το οπλο σου.
 
Γεια σου Σπυρο!
Πολυ ενδιαφεροντα τα βιντεο με τους πειραματισμους σου!
Εχω και εγω ενα HW100S 0,22 το οποιο εχω ερωτευτει!!!!

Εχεις δικιο για τα σφαιρακια, μονο με συνεχεις δοκιμες θα καταφερεις Γιωργο να βρεις το ιδανικο για το οπλο σου.
Καλησπερα..!! Ευχαριστω πολυ φιλε μου..!! Εχω ακουσει πολυ καλα λογια για το HW100 αλλα δυστηχως δεν εχω ριξει ποτε με αυτο...καθε παρασκευη λεω να ανεβαζω και απο ενα βιντεακι...θα χαρω να σε δω στους συνδρομητες μου,θα ηταν μεγαλη βοηθεια για εμενα..!! Ευχαριστω..!!
 
Καλησπερα..!, σημερα παρασκευη,ειναι η μερα για βιντεακι..!! Τι γινεται αν ριξεις σε ενα γεματο σπρει..και εκει κοντα τυχαινει να υπαρχει φωτια..;;;;

σπυροοο εισαι για δεσιμοοοοο.hit..hit.
 
Back
Top